Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Okna dachowe - dlaczego warto wymienić na nowe?

sponsorowany

W ostatnich latach, dzięki szybkiemu rozwojowi technologicznemu, nasze życie, potrzeby i urządzenia, z których korzystamy na co dzień diametralnie się zmieniły. Dotyczy to również naszych domów i ich elementów, w tym okien dachowych VELUX. Zobaczmy, co takie okna potrafią dzisiaj, a co jeszcze kilkadziesiąt lat temu pozostawało w sferze marzeń. Dowiedz się więcej, dlaczego warto je wymienić.

Wymiana okien dachowych
Wymiana okien dachowych
Fot. Velux

VELUX okna dachowe - wymiana

Wszystkie okna dachowe VELUX były opracowywane z największą starannością i najlepszą wiedzą w danym czasie. Te sprzed kilkudziesięciu lat, nawet w bardzo dobrym stanie, nie mogą się równać z tymi nowoczesnymi, dzięki którym możesz zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i poprawić komfort swojego domu.

  • Współczesne okna dachowe VELUX są znacznie cieplejsze niż te stosowane przez laty, m.in. mają specjalne powłoki na szybach zatrzymujące ciepło w domu, a także szyby dwukomorowe.
  • Dodatkowo okna dachowe Standard Plus stanowią skuteczną barierę dla hałasów dobiegających z zewnątrz, zapewniają ciszę i spokój.
  • Pamiętaj - od takich okien nigdy nie wieje chłodem w zimie. W przypadku wymiany starego okna dachowego na noweokno VELUX straty ciepła mogą zmniejszyć się nawet o około 60 proc. (poprzednie okno Uw = 2,8 W/m2K, nowe okno dachowe Standard Plus Uw = 1,0 W/m2K). 

Przy wymianie możesz skorzystać z dopłaty z Programu Czyste Powietrze.

Okna dachowe wytrzymałe i wodoodporne

Od zawsze okna dachowe VELUX były wykonywane wyłącznie z naturalnego drewna, do teraz na polskim rynku cieszą się one niesłabnącym powodzeniem. Pokrywa się je bezbarwnym lakierem na bazie wody, który chroni je przed zabrudzeniami i wilgocią.

Obecnie mamy do wyboru również okna drewniano-poliuretanowe niewymagające konserwacji. Ich rdzeń drewniany pokryto poliuretanem malowanym na biało, a gładka powierzchnia jest odporna na działanie wody i bardzo łatwa w czyszczeniu. Są niezastąpione w kuchni lub łazience, ale równie dobrze będą prezentować się w sypialni czy pokoju dziecięcym.

Okna dachowe w pokoju dziecięcym
Okna dachowe w pokoju dziecięcym
Fot. Velux

Okna dachowe - dodawanie nowych okien

Dawniej w pokoju na poddaszu zwykle znajdowało się jedno okno dachowe. Może kilkadziesiąt lat temu to wystarczało, bo ludzie przebywali więcej czasu na zewnątrz. Obecnie spędzamy 90 proc. czasu w pomieszczeniach, często bez wystarczającej ilości światła dziennego i świeżego powietrza. Może to być szkodliwe dla naszego zdrowia i samopoczucia oraz negatywnie wpływać na zdolności uczenia się.

Dlatego chcąc zyskać jasne, przestronne i pełne świeżego powietrza wnętrze, przy okazji wymiany warto rozważyć montaż większej liczby okien i zamontować je w zestawach, czyli kilku okien obok siebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko lepiej doświetlimy pokój, ale też zadbamy o zdrowie i samopoczucie.

Dodawanie nowych okien
Dodawanie nowych okien
Fot. Velux

Okna dachowe - kiedy wymienić i jak?

Jeśli zastanawiasz się nad wymianą okien dachowych, planujesz zamontować dodatkowe lub większe okna dachowe zatrudnij przeszkolonego dekarza lub skorzystaj z usługi RenoVator. Eksperci posłużą Ci wsparciem w zakresie doboru odpowiedniego typu okna dachowego oraz najwygodniejszego system otwierania, a także rolet wewnętrznych i przesłon zewnętrznych, które dodatkowo podniosą komfort życia na poddaszu. W jednym punkcie handlowym kupisz okna i umówisz ich montaż.

Sprawdź sam: www.velux.pl/wymiany    Więcej o:

Skomentuj:

Okna dachowe - dlaczego warto wymienić na nowe?