Izolacja cieplna dachu
Na izolację cieplną dachu najczęściej stosuje się wełnę mineralną.
Przy ociepleniu dachu, szczególną uwagę należy zwrócić na wyeliminowanie mostków termicznych. Najlepszą metodą jest zastosowanie dwóch warstw wełny mineralnej o grubości co najmniej 20 cm. Tak grube ocieplenie zwykle nie mieści się między krokwiami, dlatego układa się je w dwóch warstwach. Pierwszą właśnie między krokwiami, a drugą, dodatkową warstwę ocieplenia, osłaniającą konstrukcję dachu (krokwie i jętki), układa się pod krokwiami, mocując ją na specjalnym metalowym ruszcie.
Bardzo istotne przy tym jest zwrócenie uwagi na współczynnik przenikania ciepła U, o czym inwestorzy indywidualni często zapominają. Współczynnik U to powiązanie współczynnika przenikania ciepła lambda danego materiału, jego grubości oraz uwzględnienie mostków termicznych występujących w konkretnej sytuacji. Dla dachów stromych maksymalna wartość współczynnika U wynosi 0,25 W/(m2K).
Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład
>- Więcej o:
Wełna mineralna - gdzie jaką stosować?
Kupujemy wełnę mineralną
Zabudowa poddasza: sprawdź ułożenie ocieplenia
Zabudowa poddasza - układanie płyt g-k i spoinowanie styków
Ocieplenie drewnianego domu szkieletowego
Ocieplenie celulozą - wady i zalety
XPS PRO 30 – specjalistyczny materiał do izolacji fundamentów
Wzorowo ciepły dom