Co musi sprzedawca
2 Jeśli towar sprzedawany jest na raty, przedpłaty, na zamówienie, według wzoru lub na próbę oraz gdy jego cena przekracza 2 tys. zł, sprzedawca zawsze jest zobowiązany potwierdzić na piśmie wszystkie istotne postanowienia zawartej umowy, m.in. nazwę towaru, cenę, opis towaru, adres punktu sprzedaży i jej datę.
3 Na towarze powinny być podane: jego nazwa, producent lub importer, kraj pochodzenia oraz informacja o dopuszczeniu go do obrotu w naszym kraju, a także o zgodności z wszelkimi normami i przepisami odrębnymi, w tym również budowlanymi. Sprzedawca odpowiada również wtedy, gdy towar nie ma właściwości, o których on, producent lub importer zapewniali w reklamie, na etykiecie czy opakowaniu.
4 Sprzedawca powinien udzielić kupującemu jasnych, zrozumiałych i wyczerpujących informacji niezbędnych do właściwego korzystania z towaru. Dołączone do towaru ulotki informacyjne muszą być wydrukowane w języku polskim.
5 W sklepie, hurtowni czy magazynie powinny być zapewnione warunki, które pozwolą klientowi na dokonanie wyboru, sprawdzenie jakości i sposobu funkcjonowania wybranego towaru.
6 Sprzedający ma obowiązek wydać towar z wszystkimi elementami wyposażenia oraz instrukcją jego użytkowania i konserwacji.
Jeśli sprzedawca tych obowiązków nie dopełnia, należy się od niego domagać ich wykonania. Jeżeli mimo uwag tego nie robi, najlepiej zrezygnować z jego usług.
- Więcej o:
Materiał jakiś nie taki
Adaptacja projektu
Organizacja w jednym palcu, czyli dziennik budowy
Dom bez pozwolenia na budowę 2022 - jakie formalności trzeba spełnić?
Scalenie działek budowlanych, czyli jak łączyć działki?
Jak uzyskać pozwolenie na budowę?
Plan zagospodarowania przestrzennego - jak go rozszyfrować?
Siedlisko, czyli dom na działce rolnej