Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Co zrobić z zapachem czosnku?

red.

Niektórzy kochają czosnek, inni go nienawidzą. To przyprawa o bardzo zdecydowanym zapachu - i choć można uwielbiać smak czosnku, wcześniej czy później pojawia się pytanie: jak się pozbyć zapachu czosnku?

Wyciskarka do czosnku pomoże zminimalizować kontakt rąk z czosnkiem
Wyciskarka do czosnku pomoże zminimalizować kontakt rąk z czosnkiem
Fot. Pixabay.com/CC0 Public Domain

Jak poradzić sobie z zapachem czosnku?

Po pierwsze, możemy zabezpieczyć ręce w trakcie przygotowania czosnku. Najprościej będzie założyć rękawiczki. Jeśli uważasz, że to niewygodne i szkoda na to twojego czasu, korzystaj z gadżetów. Silikonowe rurki umożliwią ci obranie czosnku z łupinek, a wyciskarki zmiażdżą go za ciebie – a twoje ręce będą miały minimalną styczność z czosnkiem. Pamiętaj tylko, żeby resztki z wyciskarki usunąć np. widelcem, a nie palcami.

ZOBACZ, CO ZROBIĆ, ŻEBY PRANIE ŁADNIE PACHNIAŁO >>

Pietruszka przeciwko czosnkowi

Nawet przy takim postępowaniu może się okazać, że na palcach pozostał zapach czosnku – żeby tego uniknąć, zaraz po pracy umyjmy starannie ręce. Zapach czosnku dobrze niweluje natka pietruszki – po umyciu rąk warto rozetrzeć zieloną pietruszkę w rękach. Pietruszka będzie także doskonałym środkiem na zapach czosnku z oddechu – jeśli będziemy ją sobie pogryzać po umyciu zębów i wypłukaniu ust płynem. Pomocą może być też żucie goździków albo świeżego imbiru.

ZOBACZ, JAK WYCZYŚCIĆ DYWAN SODĄ >>

Powstawaniu przykrego oddechu zapobiega też częściowo wypicie do potrawy z czosnkiem czerwonego wina lub mleka. Oczywiście możemy też użyć odświeżacza do ust z drogerii.

Do mycia rąk najskuteczniejsze będą specjalne metalowe mydełka, które neutralizują zapachy na naszych dłoniach. Wykonane są ze stali nierdzewnej.

Jeśli chodzi o zmieniony przez czosnek zapach całego ciała – jedyną radą jest picie dużej ilości wody i prysznic. Oraz wiedza, że po 72 godzinach zapach czosnku i tak całkowicie zniknie, bo nasze ciało już wydali allicynę...

    Więcej o:

Skomentuj:

Co zrobić z zapachem czosnku?