Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Prezentacja mieszkania: Współczesna klasyka

tekst: Monika Utnik-Strugała; stylizacja: Aneta Kosiba, Anna Bacik; projekt wnętrza: Małgorzata Bacik, Andrzej Bacik/MM Architekci

Architektura budynku i wystrój wnętrza powinny być spójne - przekonują projektanci. Dlatego w nowoczesnej plombie przylegającej do wiekowej kamienicy połączono nowe ze starym.

BIBLIOTEKĘ z orzecha amerykańskiego zrobił - według szkiców projektantki - ten sam stolarz, który wykonał kuchenną zabudowę. Żeby przełamać dość monotonny układ półek, w centralnej części umieścił zamykaną szafkę. Na dole znajdują się pojemne szuflady.
Bibliotekę z orzecha amerykańskiego zrobił na zamówienie stolarz. Żeby przełamać dość monotonny układ półek, w centralnej części umieścił zamykaną szafkę. Na dole znajdują się pojemne szuflady.
Fot. Marcin Urban

Kiedy Marta poprosiła projektantkę Małgorzatę Bacik, by pojechała zobaczyć z nią mieszkanie wystawione na sprzedaż, ta zgodziła się bez wahania. Adres był jej znajomy, w tej okolicy bawiła się kiedyś jako dziecko. Ciekawa była, czy coś się zmieniło na zapamiętanej z dzieciństwa ulicy. – Zmieniło, i to jak! Do odnowionej XIX-wiecznej kamienicy dobudowano pod kątem 90 stopni ciekawą plombę. To w niej było mieszkanie, które zainteresowało Martę – wspomina Małgorzata.

Wnętrze miało potencjał, wystarczyło tylko trochę zmodyfikować jego rozkład. Kuchnia została otwarta na pokój dzienny, a wejście do niej z przedpokoju, przewidziane przez dewelopera, zlikwidowane. Pozostało się tylko urządzić. Pomysł, jak to zrobić, podsunęła wiekowa kamienica za oknem – patrząc na nią, projektantka postanowiła połączyć stare z nowym.

Fundusze na urządzenie kawalerki nie były duże, panie zgodnie jednak ustaliły, że na podłogach, płytkach i ceramice łazienkowej nie można oszczędzać – muszą być dobrej jakości, by służyły przez lata. Dlatego wybrały dobre marki i solidne materiały. Całości dopełniły meble i dodatki kupione w popularnych sklepach (kanapa z IKEA) lub po okazyjnych cenach (stare krzesła od znajomego, biurko). I wyszło znakomicie!

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Prezentacja mieszkania: Współczesna klasyka