Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ciekawy pomysł na pokrycie dachowe – blacha trapezowa

sponsorowany

Podstawowym zadaniem dachu jest ochrona domu przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Inwestorzy zwracają również uwagę na jego estetykę. Nie bojąc się nowych wyzwań, coraz częściej odchodzą od tradycyjnych pokryć dachowych i stawiają na intrygujące rozwiązania. Takim jest właśnie blacha trapezowa.

blacha trapezowa Blachy Pruszyński brąz
blacha trapezowa Blachy Pruszyński brąz
Blachy Pruszyński

Rodzaj pokrycia dachowego wybieramy już na etapie projektu domu, gdyż po pierwsze decyduje on o rodzaju więźby dachowej, po drugie – wpływa na styl domu. Oczywiście znacząco rzutuje także na koszty budowy domu oraz jego późniejszą eksploatację. Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań jest blacha trapezowa, która pozwala realizować nawet najśmielsze wizje projektantów i inwestorów. Doskonale wpisuje się w koncepcję nowoczesnych, minimalistycznych domów, o prostej architekturze. Sprawdzi się świetnie nie tylko na dachach stromych, ale również prawie płaskich o nachyleniu tylko 4o. Nowoczesne możliwości technologiczne przy produkcji pokryć blaszanych pozwalają na wykonanie dachu trwałego, stosunkowo niedrogiego, ale również efektownego. Co ważne także modnego, gdyż naturalna barwa ocynkowanej stali wpisuje się w aktualne trendy. Blacha trapezowa sprawi, że nasz dom będzie wyróżniał się stonowaną oryginalnością  i elegancją na tle sąsiednich budynków.

blacha trapezowa Blachy Pruszyński domki
blacha trapezowa Blachy Pruszyński domki
Blachy Pruszyński

Wielofunkcyjna blacha trapezowa

Różnorodność form blachy trapezowej jest duża, dzięki czemu nie tylko inwestorzy indywidualni chętnie ją wybierają, ale także jest popularna w dużo większych obiektach. Producenci pokryć blaszanych oferują spory wybór kształtów blach trapezowych – format profilu, a przede wszystkim wysokość przetłoczenia decyduje o sztywności i wytrzymałości, a co się z tym nierozerwalnie wiąże, z zastosowaniem. Blacha trapezowa sprawdzi się więc na każdym dachu, a nawet elewacji. I tak blacha o niskim profilu to doskonały materiał na elewacje, gdyż odznacza się mniejszą sztywnością przetłoczenia. Natomiast modele z przetłoczeniami od 14 do 60 mm są uniwersalne – mają średni profil blachy. Z powodzeniem można układać je zarówno na dachach domów jednorodzinnych, garaży i małych obiektów handlowych, jak i elewacj­ach. Szczelne łączenie arkuszy gwarantują rowki kapilarne. Blacha trapezowa z wysokimi profilami znajduje również zastosowanie nie tylko jako pokrycie dużych obiektów budowlanych, ale również stosuje się ją w konstrukcjach nośnych. Bez problemu dopasujemy więc pokrycie dachowego do całości budynku.

blacha trapezowa Blachy Pruszyński antracyt
blacha trapezowa Blachy Pruszyński antracyt
Blachy Pruszyński

Właściwości blachy trapezowej

Blacha trapezowa charakteryzuje się dużą trwałością i odpornością na działanie warunków atmosferycznych (promieniowanie UV, wysoką i niską temperaturę), na co wiele osób zwraca dużą uwagę. Nic dziwnego, przecież remont dachu jest nie tylko kosztowny, ale także uciążliwy. Biorąc to pod uwagę, dobrym wyborem jest blacha trapezowa, pod warunkiem, że wybierzemy pokrycie pochodzące od renomowanego producenta, np. Blachy Pruszyński. Pokrycia blaszane tej firmy poddawane są rygorystycznej kontroli na każdym etapie produkcji. Producent gwarantuje długowieczne oraz bezproblemowe użytkowanie i to w konkurencyjnej cenie. Co ważne, blacha trapezowa jest łatwa w utrzymaniu czystości. Wystarczy umyć pokrycie wodą 2 razy w roku, pozbywając się z dachy wszystkich zabrudzeń, np. pyłu, liści czy kurzu. Większe zabrudzenia usuwamy za pomocą ogólnodostępnych preparatów do pielęgnacji blachy.

blacha trapezowa Blachy Pruszyński grafit
blacha trapezowa Blachy Pruszyński grafit
Blachy Pruszyński
    Więcej o:

Skomentuj:

Ciekawy pomysł na pokrycie dachowe – blacha trapezowa