Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czym się kierować, wybierając praktyczna szafę do sypialni?

artykuł zewnętrzny

Jeżeli cenisz sobie porządek i nie chcesz przechowywać odzieży na widoku, dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w pojemną szafę do sypialni. Wyposażona w drzwi przesuwne pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę, decydując się na zakup nowej szafy.

Czym się kierować, wybierając praktyczna szafę do sypialni?
Czym się kierować, wybierając praktyczna szafę do sypialni?
Abra meble

Liczba domowników – kluczowy aspekt przy wyborze szafy do sypialni

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Ważne, aby rozważyć, ile osób będzie z niej na co dzień korzystać. Jeżeli dwie, może warto zdecydować się na model, który ma w środku lustrzane odbicie poszczególnych rozwiązań, na przykład 2 oddzielne drążki oraz dwa moduły wypełnione półkami? Ułatwi to oddzielenie odzieży obu osób i lepsze zapanowanie nad bałaganem.

Jaką szafę do sypialni wybrać?

Kluczową kwestią pozostają wymiary szafy. Przeciętnie zakłada się, że jednej osobie do przechowania zestawu ubrań potrzeba minimum 140 cm wolnej przestrzeni na drążku. Szacunkowo metrowy drążek pomieści około 10 wieszaków z odzieżą. Dla codziennej wygody korzystania z szafy ważne jest też to, na jakiej wysokości producent zdecydował się umieścić drążki. Optymalnie, gdy dłuższe elementy garderoby, takie jak płaszcze czy sukienki, można będzie przechować co najmniej 150 cm nad ziemią – wtedy mniej się pogniotą i będą wymagać poświęcenia mniej czasu na prasowanie. Krótsza odzież, taka jak bluzki, koszule czy marynarki, spokojnie pomieści się na drążku usytuowanym około metr nad ziemią. Praktycznym wyborem może być zakup szafy wyposażonej w pantograf, czyli drążek umożliwiający obniżenie go do pożądanej wysokości. W ten sposób można elastycznie manipulować jego usytuowaniem pod kątem wieszanej odzieży, ale również wzrostu domowników. Najwyżej zamontowaną półkę warto zagospodarować na przedmioty, po które sięga się raz na jakiś czas, sezonowo, na przykład walizki na kółkach, plecak czy namiot. Jeżeli planujesz wstawienie dużej szafy do sypialni, najkorzystniejsze będzie ustawienie jej na krótszej ścianie. W takiej konfiguracji nie przytłoczysz optycznie wnętrza.

Szafa do sypialni z lustrzanym frontem – powiększy przestrzeń w kilka chwil

Wśród polecanych modeli znajduje się szafa Arti 250 AR-01, wyposażona w lustro, które optycznie powiększa przestrzeń i czyni mebel lżejszym w wyrazie – pomimo jego znacznych rozmiarów. Trójpodział przestrzeni pozwala na podzielenie stref przechowywania pomiędzy małżonków. Przestrzeń tuż za lustrem wyposażono w szereg półek biegnących od góry do dołu, które sprzyjają przechowywaniu swetrów, kardiganów, szalików i czapek oraz wszelkich akcesoriów z wełny. Pozycja pozioma ogranicza ich rozciąganie oraz niekontrolowaną utratę formy.

Skomentuj:

Czym się kierować, wybierając praktyczna szafę do sypialni?