Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dlaczego ocieplenie domu styropianem grafitowym jest najbardziej opłacalne?

sponsorowany

Widać dynamiczny wzrost sprzedaży styropianu grafitowego. Przede wszystkim jest to efekt większej świadomości wśród wykonawców, jak i inwestorów. Niewątpliwie styropian grafitowy jest najcieplejszym rodzajem styropianu ze względu na lambdę, która wynosi od 0,033 do 0,031 W/mK.

Grafitowy styropian
Grafitowy styropian
Termo Organika

Warto mieć na uwadze, że im niższa lambada tym lepsza izolacyjność. Dzięki lepszej izolacyjności przegród zmniejsza się zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu, a to z kolei przekłada się na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie. Ponadto dzięki tak korzystnej wartości współczynnika przewodzenia ciepła inwestor może uzyskać planowaną ochronę cieplną budynku redukując grubość płyt aż o 30%.

Przykładowo płyty styropianu grafitowego Termo Organiki - TERMONIUM PLUS fasada o grubości 20 cm i współczynniku λ=0,031W/mK będą lepiej izolować budynek niż zwykły biały styropian o grubości aż 28 cm. Oprócz tego, warto wiedzieć, że cieńsza izolacja to znacznie mniejsza powierzchnia ościeży okiennych, a co za tym idzie - lepsze doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym. Ponadto ocieplając dom styropianem grafitowym inwestor zużyje mniejszą ilość materiału potrzebnego do ocieplenia takiej samej powierzchni, jak w przypadku zwykłego styropianu.

Grafitowy styropian stosuje się nie tylko do ocieplenia ścian zewnętrznych-fasad, ale także podłóg na gruncie i nad nieogrzewanymi pomieszczeniami (piwnica, garaż), stropodachów i dachów skośnych oraz fundamentów i jest przy tym łatwy w obróbce. Z perspektywy inwestora istotna jest również cena materiału. Obecnie ceny styropianu grafitowego są porównywalne do cen zwykłego styropianu, jednak korzyści z ocieplenia domu styropianem grafitowym jest zdecydowanie więcej.

Dlaczego systemowy wybór ocieplenia ścian zewnętrznych jest tak istotny?

Stosowanie systemu ociepleń pochodzącego od jednego producenta jest rekomendowane przez ekspertów. Dlaczego? Ponieważ tylko kompletny system ociepleń, w którego skład wchodzą: styropian, kleje, siatka, tynki, grunty oraz farby, daje gwarancję optymalnej pracy całego układu. A  jej efektem jest najwyższa trwałość oraz wyjątkowo niskie koszty energii cieplnej potrzebnej do ogrzania domu. Inwestor, który zdecyduje się na kompletny system ociepleń ma gwarancję, że poszczególne elementy składowe będą ze sobą kompatybilne. Pozwoli to osiągnąć najlepszy efekt i najwyższe parametry wykonanego ocieplenia.

Warto jednak pamiętać, że system systemowi nierówny. Na co należy zwrócić szczególną uwagę  wybierając system ocieplenia? Najważniejsza jest jakość. Inwestor przede wszystkim powinien sprawdzić czy kompletny system ociepleń posiada krajową (AT) lub europejską (ETA) ocenę techniczną, ponadto potwierdzeniem jakości są rekomendacje techniczne i jakości Instytutu Techniki Budowlanej (ITB). Na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (www.gunb.gov.pl) publikowane są wyniki kontroli prowadzonych przez państwowe instytucje nadzoru budowlanego, które mogą być wyjątkowo pomocne. Dzięki temu każdy planując ocieplenie  może sprawdzić czy materiał danego producenta przeszedł pozytywnie kontrole mające na celu weryfikację deklarowanych parametrów.

Aktualnie inwestorzy mają naprawdę szeroki wachlarz wyboru. Przykładowo Termo Organika, największy producent styropianu na polskim rynku, dla tych najbardziej wymagających oferuje kompletny system ociepleń z tynkiem silikonowym o właściwościach samoczyszczących, którego bazę systemu stanowi najcieplejszy grafitowy styropian z linii TERMONIUM o lambdzie 0,031W/mK.

Skomentuj:

Dlaczego ocieplenie domu styropianem grafitowym jest najbardziej opłacalne?