Termo Organika

  • Firma Termo Organika zaangażowała się w niesienie pomocy bezdomnym zwierzętom

    Firma Termo Organika zaangażowała się w niesienie pomocy bezdomnym zwierzętom

    We współpracy z fundacją Omeny Mensah dostarcza materiały budowlane, w tym kleje, tynki i najwyższej jakości styropiany, które pomogą w adaptacji starej szkoły w Grzybowie na rzecz ośrodka pomocy dla zwierząt. Dzięki kompletnemu systemowi ociepleń Termo Organiki, budynek starej szkoły przekształca się w komfortowe, ciepłe schronienie, w którym koszty związane z jego ogrzewaniem będą mniejsze.

  • Złota jedenastka Termo Organiki

    Złota jedenastka Termo Organiki

    Największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń już 11 raz z rzędu zdobył złote godło, czyli najwyższe wyróżnienie w kategorii "Producenci styropianu" w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości. Wyniki badań potwierdzają wyjątkową jakość i renomę produktów Termo Organiki oraz niekwestionowaną pozycję lidera na polskim rynku. Badania do tegorocznej edycji zostały zrealizowane na rekordowej próbie badawczej składającej się z ponad 16 tysięcy respondentów. Kwalifikacja uczestników badań była zgodna ze strukturą ludności Polski podaną przez GUS.

  • .

    Jakie korzyści zyskuje użytkownik komfortowego domu i na co zwrócić uwagę podczas prac ociepleniowych

    Ocieplenie budynku to podstawowy etap jaki należy wykonać i od którego zależą późniejsze koszty ogrzewania z którymi będzie musiał sobie poradzić użytkownik. Fajnie jak koszty są niewielkie, a komfort mieszkania bardzo wysoki. By taki cel osiągnąć należy już na etapie projektu zaplanować optymalne rozwiązania. Spełnienie minimalnych wymagań prawnych, które z dniem 1 stycznia 2021r zostaną zaostrzone będzie wymagało zastosowania solidnej warstwy ocieplenia dla wszystkich elementów narażonych na wychłodzenie (lub przegrzanie): ściany zewnętrzne, podłogi na gruncie, stropy nad ogrzewanymi pomieszczeniami, ściany fundamentów, itp. Rodzaj i grubość płyt styropianowych jakie będą chroniły budynek uwzględnia się już na etapie projektowania.

  • .

    Ocieplenie ścian kompletnym systemem z grafitowym styropianem - to podstawa komfortowego domu.

    Konkretnym oczekiwaniem inwestora budującego dom jest płacenie niskich rachunków za komfort cieplny – jak najmniejsze koszty ogrzewania i ewentualnej klimatyzacji. Jak to zrobić? Odpowiedź jest stosukowo prosta; należy solidnie ocieplić budynek.

  • Zakup Styropianu

    O czym warto pamiętać planując zakup styropianu?

    Styropian bez wątpienia jest najczęściej stosowanym do ocieplania budynków izolatorem, który na naszym polskim rynku jest obecny od ponad pół wieku. Ponadto jest bezpiecznym, a także najbardziej ekonomicznym materiałem izolacyjnym. Każdy, kto planuje ocieplenie powinien pamiętać, że najważniejszymi parametrami styropianu są grubość i lambda, czyli współczynnik przewodzenia ciepła. To właśnie te dwa parametry decydują o skuteczności izolacji cieplnej.

  • Grafitowy styropian

    Dlaczego ocieplenie domu styropianem grafitowym jest najbardziej opłacalne?

    Widać dynamiczny wzrost sprzedaży styropianu grafitowego. Przede wszystkim jest to efekt większej świadomości wśród wykonawców, jak i inwestorów. Niewątpliwie styropian grafitowy jest najcieplejszym rodzajem styropianu ze względu na lambdę, która wynosi od 0,033 do 0,031 W/mK.

  • Kompletny System Ocieplenia

    Czym ocieplić dom, jakie materiały wchodzą w skład Kompletnego Systemu Ociepleń ?

    Ocieplanie budynków płytami styropianowymi jest rozwiązaniem sprawdzonym najczęściej stosowanym w budownictwie.

  • izolacja pogłóg na gruncie

    TermoPoradnik – co warto wiedzieć o izolacji podłóg na gruncie

    Podłogi na gruncie lub nad nieogrzewanymi pomieszczeniami to kolejne miejsca po fasadzie oraz fundamencie, w których styropian sprawdza się znakomicie. Duża wytrzymałość mechaniczna płyt styropianowych pozwala na zastosowanie ich, jako izolację podłóg w miejscach, gdzie obciążenie użytkowe może przekroczyć nawet 4 tony/m2.

  • Grafitowy styropian

    Ocieplenie ścian fundamentów - Jaki rodzaj styropianu wybrać i jak poprawnie wykonać.

    Ściany fundamentowe, tak jak inne elementy budynku powinny być ocieplone by maksymalnie ograniczyć straty ciepła do gruntu. Ich betonowa konstrukcja wzmocniona stalowym zbrojeniem bardzo dobrze przewodzi ciepło powodując duże wychłodzenie wewnętrznych części budynku na styku podłogi i ściany. W budynkach o złej izolacji cieplnej lub jej braku w okolicach listwy przypodłogowej wewnątrz budynku może pojawić się zawilgocenie, a w efekcie pleśń.

  • Ocieplenie domu grafitowym styropianem

    Ocieplenie domu grafitowym styropianem się opłaca - nie czekaj i postaw na grafit już dziś!

    Konkretnym i realnym marzeniem związanym z rodzinnym domem jest płacenie niskich rachunków za ogrzewanie. Zaoszczędzone pieniądze można wtedy przeznaczyć na inne cele, np. przyjemności. Jak to zrobić? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Decydując się na ocieplenie grafitowymi płytami styropianowymi o doskonałych właściwościach użytkowych oraz najkorzystniejszym współczynniku przewodzenia ciepła lambda(λ) - nawet 0,031 W/(mK) można ograniczyć koszty ogrzewania nawet o 70%.

  • 21.07.2009 WIAZOWNA ( WIZOWNA ) - BUDOWA DOMU Z PUSTAKA POROTHERM FIRMY WIENERBERGER . UL KOSCIELNAFOT. BRUNO FIDRYCH +48 600 83 82 82

    Błędy w trakcie budowy: na co zwrócić uwagę, aby ich uniknąć

    Można wybudować dom bezbłędnie, ale w praktyce trudno uniknąć pomyłek. Ich następstwa mogą być niekiedy bardzo kosztowne, a nawet wymagać dodatkowych formalności urzędowych. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by takich niespodzianek było jak najmniej.

  • Projekt domu EX 11 G2 (wersja D)

    O czym należy pamiętać podczas budowy, aby dom był ciepły i tani w utrzymaniu?

    Mając na uwadze stale rosnące koszty energii, budując wymarzony dom należy zadbać o jego właściwe ocieplenie. Odpowiednia izolacja zapewni najwyższy komfort użytkowy oraz pomoże zaoszczędzić na ogrzewaniu. Na co jeszcze zwrócić uwagę przed budową, podpowiada architekt Małgorzata Simla z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.

  • 20062949 https bi

    Ocieplanie domu: sprawdź, co przeczytasz na etykiecie

    Wybierając produkty do ocieplenia domu, powinniśmy mieć pewność, że są one dobrej jakości. O ich parametrach dowiemy się, czytając etykietę. Jednak informacje tam zawarte są zapisane w postaci szyfru symboli.

  • ściany zewnętrzne, izolacja

    Ocieplenie domu. Tylko w systemie

    Ściany zewnętrzne domu mają skutecznie chronić wnętrze przed warunkami panujących na zewnątrz: przed chłodem, upałem, wiatrem, deszczem, hałasem, a czasem też ogniem. Dlatego potrzebują odpowiedniej izolacji. Najlepszym rozwiązaniem będzie system ociepleń, składający się z odpowiednio dobranych i uzupełniających się produktów.

  • ocieplenie ścian

    Czy warto docieplać ściany?

    W pierwszych systemach ociepleniowych, które zaczęto u nas układać ponad 40 lat temu, warstwa płyt ocieplających była bardzo cienka - miała zaledwie 5, a czasem nawet 3 cm. To stanowczo za mało jak na obowiązujące dzisiaj standardy.

  • wejście do domu, podcień

    Ocieplenie domu. Jak ocieplić podcień?

    Jeśli podcień znajduje się w narożu domu, jego strop wymaga podparcia przynajmniej jednym, zazwyczaj żelbetowym słupem, który z kolei powinien być ocieplony lub obudowany ciepłym materiałem.

  • ocieplanie domu

    Ocieplanie ścian metodą ETICS. Krok po kroku

    Systemy ociepleń ścian (znane pod nazwami ETICS, BSO lub metoda lekka mokra) upowszechniły się w Polsce przed 20 laty. To wieloletnie doświadczenie sprawia, że ocieplenie domu uważa się za pracę łatwą i nieskomplikowaną, a popełniane w jej trakcie niektóre błędy zdążyły już tak spowszednieć, że postrzegane są często jako prawidłowe postępowanie.

  • badania termowizyjne

    Badania termowizyjne. Kiedy warto je przeprowadzić

    Badanie kamerą termowizyjną pozwala bardzo szybko ustalić przyczynę ucieczki ciepła z domu lub znaleźć miejsce awarii instalacji grzewczej. Wyjaśniamy, jak z niego skorzystać.

  • osadzenie parapetu

    Ekspertyza starego ocieplenia domu

    Ściany domów ocieplanych kilkanaście lat temu lub jeszcze wcześniej mogą nie chronić dostatecznie przed ucieczką ciepła. Jeśli planujemy je docieplić, wcześniej musimy skontrolować ich stan techniczny.

  • projekty domów

    Projekty domów: energooszczędny dom z użytkowym poddaszem

    Tampa III/ DCP317b to ciekawy dom z dużymi oknami i lukarną w elewacji ogrodowej. Orientacyjny koszt budowy - stan surowy zamknięty - to 277 000 zł. Szacunkowy koszt ogrzewania to tylko około 520 zł na rok!

  • ocieplanie elewacji

    Docieplenie ścian i remont elewacji

    Aby nie wydawać majątku na ogrzewanie lub nie marznąć w zimnym domu, warto go ocieplić. Zanim jednak zaczniemy ocieplać ściany zewnętrzne, sprawdźmy ich izolacyjność termiczną. Może się okazać, że taka decyzja nie jest uzasadniona ekonomicznie.

  • izolacja termiczna

    Solidne i trwałe ocieplenie poddasza wełną mineralną

    Izolacja termiczna z wełny skalnej zapewnia przegrodom nie tylko wystarczające ocieplenie, ale również wysoką odporność ogniową, a także chroni dom przed hałasem.

  • system ociepleń

    Ocieplenie domu: kto udziela gwarancji na systemy ociepleń?

    Gwarancje w budownictwie to temat dość drażliwy. Dotyczy to szczególnie wyrobów przetwarzanych w procesie budowlanym, a tak jest z większością składników systemów ociepleń domu. Dodatkowo, są one składowane na budowie, a warunki przechowywania też mają duży wpływ na ostateczne właściwości gotowego systemu.

  • ściany jednowarstwowe, ocieplenie

    Na czym polega izolowanie termiczne?

    Izolowanie termiczne to rozwiązanie, które chroni ściany, a tym samym wnętrze domu przed upałem, chłodem i innymi czynnikami zewnętrznymi.

  • W domu energooszczędnym ważny jest m.in. projekt i ustawienie domu względem stron świata. Szklany wiatrołap minimalizuje ubytki ciepła. Nocą - dzięki kolorowym taśmom LED - jest efektownie podświetlany

    Dom energooszczędny, pasywny i aktywny: co to znaczy i czy opłaca się tak budować?

    Współczesny dom, zbudowany z nowoczesnych materiałów i wyposażony w skomplikowane systemy, jest jak maszyna, pełna dobrze dopasowanych do siebie elementów służących wygodzie mieszkańców. Tym razem zajmiemy się ciepłem w domu, ogrzewaniem budynku i jego parametrami termicznymi. Dowiemy się, co znaczy dom energooszczędny, dom pasywny, a także dom aktywny.

  • ocieplenie ścian, ocieplenie domu

    Jaka musi być grubość ocieplenia ścian? - zmiana przepisów budowlanych w praktyce

    W dobrze ocieplonym domu mieszkańcy mają komfortowe warunki termiczne: zimą jest w nim ciepło, a w czasie letnich upałów - chłodno. Prawidłowo ułożony system ociepleń (przez specjalistów nazywany ETICS) ma też kluczowe znaczenie dla trwałości i wyglądu elewacji. I wreszcie - dobrze wykonane ocieplenie skutecznie chroni dom przed ucieczką ciepła, dzięki czemu można zmniejszyć koszty ogrzewania i klimatyzacji.

  • budowa domu, ocieplenie ścian zewnętrznych, bso, ocieplenie ścian, ocieplenie na mokro

    Ocieplanie ścian zewnętrznych na mokro - metoda BSO

    Najczęściej stosowanym obecnie sposobem wykończenia ścian budynków jest metoda lekka mokra, zwana również bezspoinowym systemem ociepleń (w skrócie BSO) lub ETICS (skrót od angielskiej nazwy External Thermal Insulation Composite System).

  • Ocieplanie ścian zewnętrznych styropianem

    Ocieplenie ścian zewnętrznych - różne metody

    Aby poprawić jakość życia w zamieszkiwanych przez nas budynkach, warto przeanalizować możliwości ich termomodernizacji. Najprostszym sposobem poprawienia komfortu cieplnego, a tym samym obniżenie kosztów ogrzewania, jest docieplenie ścian zewnętrznych. Można to zrobić na kilka sposobów.

  • Docieplenie domu

    Jak przymocować styropian do sufitu?

    Pytanie użytkownika: "Chcę przykleić styropian na sufit o grubości 5 cm. Czy muszę posmarować klejem dwie powierzchnie? Czy sufit powinien być oczyszczony do tynku?"

  • Termo Organika

    Jak ocieplić strop od poddasza?

    Na pytanie użytkownika odpowiada ekspert Dariusz Łazęcki z firmy Termo Organika