Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hotele: najciekawsze miejsca w Polsce. Hotele w Warszawie i nie tylko

Redakcja/mat. prasowe

Obecnie hotele to coś więcej niż miejsca noclegu, z których korzystamy, kiedy jesteśmy w podróży. Nowoczesne obiekty tego typu oferują o wiele więcej - między innymi organizację imprez różnego rodzaju, zarówno prywatnych, jak i komercyjnych. Hotele, a dokładniej ich wnętrza, pokazują też, jak funkcjonalność może iść w parze z designem - goszcząc w nich mamy możliwość bliskiego kontaktu z trendami i kreatywnością projektantów, którym powierzono zadanie pracowania aranżacji. Które hotele warto odwiedzić, aby się o tym przekonać?

hotele
Hotel ibis Styles Bolesławiec
mat. prasowe ibis Styles Bolesławiec

Hotele: Holiday In Express w Warszawie

Mimo utrudnień związanych z pandemią, na mapie Warszawy pojawiły się nowe hotele. Wśród nich Holiday In Express, który został zlokalizowany w The Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego. Cechą charakterystyczną jego wnętrz jest nieformalny klimat, ale dają się też zauważyć nawiązania do topografii miasta oraz eklektyczne połączenia. Opracowanie koncepcji aranżacji powierzono znanej pracowni Tremend. A czym jest The Warsaw Hub? To przestrzeń, która sprawnie łączy w sobie różne funkcjonalności: restauracje, hotele, a także pomieszczenia biurowe i coworkingowe. Swoja przystań znalazła tutaj również marka Holiday In Express - nieformalne, lifestylowe miejsce, które zdążyło już powitać pierwszych gości. Wnętrza hotelu różnią się jednak od typowych dla tego brandu. Architekci z pracowni Tremend postawili w tym projekcie na niepowtarzalny charakter.

Zobacz także: Hotele, które zachwycają - stylowe i odosobnione >>

Nowy hotel ibis Styles Warszawa City >>

Projektując HIEX, bazowaliśmy na standardach brandu, ale chcieliśmy osiągnąć także efekt WOW! Dostaliśmy zgodę inwestora na wprowadzenie kilku własnych pomysłów, dzięki czemu we wnętrzach pojawiły się lokalne nawiązania. Oczywiście, ważna była też funkcja – w bufecie zastosowaliśmy możliwość szybkiego przekształcenia w strefę coworkingu. W pokojach również znalazły się komfortowe miejsca do pracy, które mogą być przydatne podczas kolejnych fal pandemii. Całość jest kolorowa, energetyczna i wyrazista.

opowiada o projekcie architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu Tremend.

Można powiedzieć, że "Local touch" to wizytówka pracowni Tremend. Architekci w swoich projektach starają się nawiązywać do historii miejsca, w którym znajduje się obiekt będący tematem opracowania. Ale nie tylko - wplatają też elementy będące odbiciem lokalnej tradycji i topografii miasta. Hotele to doskonałe miejsca na tego typu działania, ponieważ poza funkcją dekoracyjną spełniają jeszcze jedną - w pewien sposób edukują przyjezdnych, pozwalają im zapoznać się z tym, co dla danego miejsca jest charakterystyczne. W przypadku Holiday Inn Express motywem przewodnim stała się Warszawa. Unikatowy klimat wnętrz stworzono dzięki muralom z widokami ze stolicy, a także mapie miasta, która pojawia się na personalizowanej wykładzinie oraz tapetach. Hotele z takimi akcentami są jak wizytówki miejsc, w których się znajdują. Architekci z Tremend postanowili częściowo zerwać ze standardami marki. Zachowali jej najważniejsze cechy, jednocześnie zadbali o to, aby wnętrza reprezentowały nieco odrębny styl. Zastosowali eklektyczne połączenia - możemy tu zaobserwować elementy stylu industrialnego, ale pozbawionego surowości. Duża ilość kolorów, jak również użycie drewna, zapewniają gościom poczucie przytulności i niemal domowych warunków. Całości dopełnia położona miejscami cegła, designerskie oświetlenie oraz ciekawe grafiki.

Zobacz także: Pięciogwiazdkowe hotele. Ile kosztuje luksus z górnej półki? >>

Hotele: Crowne Plaza w Warszawie

The Warsaw HUB na warszawskiej Woli, jak już wcześniej wspomniano, oferuje swoim gościom różnego rodzaju przestrzenie - w tym również hotele. Warto zajrzeć do Crowne Plaza, kolejnego projektu z portfolio pracowni Tremend, której przedstawiciele mają duże doświadczenie w tworzeniu tego typu koncepcji. Wnętrza wydają się tętnić rytmem stolicy. Za motyw przewodni obrano tym razem Wisłę - jej wyjątkową, nieposkromioną naturę oraz piasek nadwiślańskich plaż. W zastosowanych rozwiązaniach daje się odczuć szacunek do natury, podkreślony świadomym doborem materiałów wykończeniowych. W przestrzeniach przeznaczonych do wspólnego użytkowania pojawił się między innymi konglomerat kwarcowy Silestone, wyprodukowany przez firmę Cosentino. Filozofią tego producenta jest rozwój w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, a jego materiały charakteryzują się wyjątkową twardością oraz odpornością na zużycie. Hotele różnią się od wnętrz prywatnych między innymi intensywnością eksploatacji, dlatego przy ich projektowaniu szczególnie istotne jest użycie materiałów o długiej żywotności.

Zobacz także: Wyjątkowy hotel w Serocku koło Warszawy >>

Zdecydowaliśmy się na wybór materiału Silestone, ponieważ po pierwsze zależy nam na współpracy z producentami, którzy szanują środowisko naturalne, a po drugie - materiał idealnie wpisał się w naszą koncepcję związaną z motywem przewodnim projektu. Jego przeżylenia przypominają kształtem rzekę, która znalazła się w centrum naszej realizacji.

wyjaśnia architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu Tremend.

Podobnie, jak inne hotele, których wnętrza zostały zaaranżowane przez pracownię Tremend, również ten jest odzwierciedleniem lokalnego kolorytu. W częściach wspólnych pełno jest barw, dają się też zauważyć elementy stylu eklektycznego. Architekci zastosowali szeroką paletę materiałów wykończeniowych i zadbali o każdy szczegół - nie ma tu miejsca na przypadkowość. Są za to pięknie wykończone bary - Sky Bar na ostatnim piętrze hotelu, bar przy lobby, wykończony białym konglomeratem Silestone Calacatta Classic i robiącym wrażenie stelażem w kolorze miedzi, a także bary restauracyjne. Tę luksusową przestrzeń dopełnia czarny, skrzący się bar wykończony materiałem Silestone Negro Stellar. Nie wszystkie hotele mogą się "pochwalić" tak bogatą ofertą, jeśli chodzi o tę formę usług. Uwagę zwracają również meble - wykończone miękką skórą, która jest niezwykle miękka w dotyku, a także dekoracyjnymi tkaninami tapicerskimi.

Zobacz także: Designerskie wnętrza hotelu Number One w Gdańsku >>

Tego typu projekty, gdzie produkty Cosentino stają się ważnym elementem kompozycji i odgrywają rolę w kreowaniu charakteru miejsca są dla nas ogromnym wyróżnieniem. Cieszy nas, że jakość i wzornictwo materiału Silestone zostały docenione i wykorzystane w tak wielu przestrzeniach. Mamy pewność, że będą cieszyć gości hotelu przez długi czas.

mówi Aneta Konowrocka, Marketing Manager Cosentino Polska.

Hotele przyjmujące gości z całego świata muszą wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom oraz spełniać najwyższe standardy. W Crowne Plaza wykorzystano materiały wysokiej jakości, aby zaakcentować wielkomiejski charakter tej przestrzeni oraz zapewnić maksymalny komfort. Starannie wyselekcjonowane meble, designerskie oświetlenie i duża ilość zieleni tworzą nowoczesną kompozycję i spójną całość. Na uwagę zasługują również stoliki wykonane przez NAP z materiałów Cosentino.

Naszą przygodę z Cosentino rozpoczęliśmy od pięknej realizacji wyposażenia wnętrz hotelu Crowne Plaza. Byliśmy miło zaskoczeni zarówno jakością produktów, jak i komunikacją i serwisem firmy. Z pełnym przekonaniem będziemy stosować blaty Silestone i Dekton w kolejnych naszych projektach.

mówi Mikołaj Wielowiejski, Dyrektor Handlowy NAP.

Hotele: ibis Styles Bolesławiec

Skoro już jesteśmy w klimacie nawiązań do lokalnej tradycji, które jeszcze hotele noszą takie ślady we wnętrzach? Z pewnością hotel Ibis Styles Bolesławiec. Zaprojektowane aranżacje opowiadają historię ceramiki i zachęcają do bliższego zapoznania się z kultowymi naczyniami. Opracowaniem koncepcji na obiekt, czyli zarówno bryłę, jak i wnętrza, zajęli się architekci z pracowni Tremend. Bolesławiec nierozerwalnie kojarzy się z ceramika, zatem ta inspiracja narzucała się w sposób naturalny. Niepowtarzalne wzory i kobaltowy kolor same w sobie mogą stanowić świetny punkt wyjścia w projektowaniu aranżacji. Hotele nasycone barwami zapadają w pamięć bardziej niż charakteryzujące się stonowaną kolorystyką. Tutaj już od progu możemy podziwiać tradycyjne wzornictwo połączone z nowoczesnymi trendami.

W recepcji niespodzianka - witają nas przeskalowane... filiżanki. Kolory, jakimi zostały pokryte, mają odzwierciedlać barwniki wykorzystywane do tworzenia wzorów na naczyniach. W specjalnej strefie przeznaczonej dla maluchów powstała instalacja ścienna, na której mali artyści mogą tworzyć własne wzory i napisy za pomocą przygotowanych klocków. Tuż obok znajdziemy kącik do pracy oraz strefę lounge, a nad nią – grafikę bolesławieckich kubków. Podłogę zdobi wykładzina, co nie jest wyjątkowym zjawiskiem - wszak hotele najczęściej korzystają właśnie z tego rozwiązania. Tutaj jednak jest to wykończenie ozdobione spersonalizowanym geometrycznym motywem w odcieniach błękitu. Wspólny stół kształtem przypomina z kolei koło garncarskie, a ustawione wokół niego hokery przywołują skojarzenia z siedziskami na miejscowych warsztatach. Na ścianach można podziwiać grafiki stworzone na specjalne zamówienie przez współpracujących z architektami artystów.

Hotele: ibis Styles Lublin Stare Miasto

Marka ibis Styles jest znana z tego, że hotele sygnowane tą nazwą charakteryzują się unikalnym i oryginalnym designem. Obiekty te wyróżniają się starannie dobranymi detalami, które łączą kreatywność i wyjątkowy storytelling. Hotel zlokalizowany w Lublinie zaprasza gości do zapoznania się z najsłynniejszymi lubelskimi legendami, które stały się motywem przewodnim tego miejsca. Lublin, nazywany stolicą wschodniej Polski, to jedno z najprężniej rozwijających się miast regionu. To nie tylko centrum akademickie i biznesowe, ale również miejsce przyciągające turystów. Najbardziej reprezentacyjną częścią Lublina jest Stare Miasto i właśnie w tej okolicy powstał otwarty niedawno hotel ibis Styles Lublin Stare Miasto, ściśle nawiązujący do lokalnych przekazów.

Zobacz także: Hotel Ibis Styles Grudziądz i jego oryginalny wystrój z rycerskimi odniesieniami >>

Goście hoteli szukają obecnie nie tylko miejsca noclegu, zależy im przede wszystkim na doświadczeniach. Przekraczając próg hotelu, są ciekawi, co ich spotka. Chcą, aby miejsce, w którym się zatrzymają czymś się wyróżniało, oczekują efektu WOW! Warto wprowadzić jakiś element zaskoczenia - wyjść poza schematy i znaleźć sposób, by zaintrygować odwiedzających. W przypadku ibis Styles w Lublinie zabieramy gości w podróż śladami miejskich legend, wprowadzając elementy customizowane i detale nawiązujące do poszczególnych opowieści.

wyjaśnia architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes Tremend.

Hotele ibis Styles, których wnętrza zostały zaprojektowane przez pracownię Tremend, łączy wspólny mianownik, którym jest storytelling. W tym konkretnym przypadku motywem wiodącym były miejskie legendy związane z historią i tradycją Lublina. Wnętrza obiektu zostały podzielone na strefy, przy czym każda ma inny charakter i opowiada inną historię. Poruszanie się po nich umożliwia poznanie skrywanych przez miasto sekretów. Wśród różnorodnych elementów wyposażenia znajdziemy między innymi liny, których obecność została zainspirowana legendą o linie, która nawiązuje do genezy nazwy miasta. Ponadto pojawiają się także detale odnoszące się do historii o tajemniczym skarbie czy córce złotnika. Hotele urządzone w tak kreatywny sposób nie tylko oferują jeszcze przyjemniejszy pobyt, ale pozwalają też choćby na chwile przenieść się do świata fantazji i zapomnieć o codziennych troskach. Warte podkreślenia jest jeszcze to, że w przynależącej do tego miejsca restauracji Legendy Miasta serwowane są lokalne potrawy w nowoczesnej odsłonie. Z tej niezwykłej kuchni mogą korzystać nie tylko hotelowi goście - jest ona skierowana również do mieszkańców Lublina. Menu zmienia się wraz z porami roku, jest dostępne również w wersji wegetariańskiej i bezglutenowej.

Hotele: Metropolo w Krakowie

Golden Tulip wprowadza do Europy nowy brand - hotele Metropolo. Pierwszy obiekt chińskiej marki został otwarty w Krakowie. Projekt wnętrz powierzono pracowni architektonicznej Tremend.W tej realizacji architekci wykorzystali inspirację chińskim stylem art deco. Wnętrza zaskakują wyrafinowanym połączeniem tego stylu z europejskim designem. Ta koncepcja jest doskonałym przykładem pokazującym, że mieszanka kulturowa może być właściwym kierunkiem projektowym, a hotele, w których się pojawi, wyróżniać na tle innych. Inwestor postawił architektom warunek, aby stworzyli miejsce, które ma zaspokajać potrzeby wymagającej klienteli, która oczekuje czegoś więcej niż tylko komfortowego noclegu. Zrealizowano tę wytyczną z nawiązką. Hotel odzwierciedla hasło: Do - dare – dream (Działaj, odważ się, marz). Zaprojektowana z typowym dla Tremend rozmachem przestrzeń świetnie oddaje filozofię brandu i jest dopełnieniem standardów obsługi najwyższej jakości.

Chcieliśmy, aby ta przestrzeń była wyjątkowa. Nieco egzotyczna estetyka chińskiego art deco przenika się tu z europejskim wzornictwem w sposób naturalny i niewymuszony.  Głównym akcentem dekoracyjnym są tu pozłacane klatki. Charakteru dodają eleganckie meble i oświetlenie oraz detale - chińska mozaika, lustra czy ozdobny żyrandol.

wyjaśnia architekt Magdalena Federowicz-Boule, Prezes Zarządu Tremend.

Strefy wspólnego użytkowania, jakie oferują hotele, sprzyjają nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich. Znajdziemy takie przestrzenie również tutaj. Zadbano o duże stoły i wygodne krzesła, które zachęcają do celebracji posiłków w większym gronie. Potrzebującym intymności aranżacja oferuje odseparowane wnęki, w których można prowadzić rozmowy przy filiżance kawy lub herbaty. Nie zabrakło również ogólnodostępnej strefy przeznaczonej do pracy. W tak inspirującej przestrzeni z pewnością narodzi się niejeden wyjątkowy projekt.

Zobacz także: Opuszczone hotele [NIESAMOWITE ZDJĘCIA] >>

    Więcej o:

Skomentuj:

Hotele: najciekawsze miejsca w Polsce. Hotele w Warszawie i nie tylko