Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak pielęgnować przydomowy trawnik? Zaufaj ekspertom

Artykuł sponsorowany

Piękny dywanowy efekt trawnika osiągniesz dzięki regularnemu przeprowadzaniu kilku zabiegów pielęgnacyjnych. Ważna będzie również decyzja dotycząca wyboru odpowiedniego nawozu. Na polskim rynku dostępne są produkty o różnych składach i formułach, a przede wszystkim odmiennych właściwościach. Zastanawiasz się, który nawóz do trawnika sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Przeczytaj nasz artykuł.

Jak pielęgnować przydomowy trawnik
Jak pielęgnować przydomowy trawnik
Florovit

Wspieraj kondycję gleby

Pielęgnacja trawnika to przede wszystkim niezwykle ważne zabiegi wspierające kondycję gleby. Aby trawnik był zdrowy i piękny, warto pamiętać o regularnym przeprowadzaniu wapnowania, wertykulacji i aeracji. Stosowany raz na rok nawóz wapnujący pomaga utrzymać odpowiedni odczyn gleby i poprawia jej strukturę. Wertykulację wykonuje się dopiero na co najmniej 3-letnich trawnikach. Nacinanie wertykulatorem pobudza system korzeniowy i usuwa zeszłoroczny filc. Regularna wertykulacja może pomóc w zwalczaniu mchu na trawniku.
Istotnym zabiegiem jest również aeracja, która polega na nakłuwaniu darni na głębokości ok. 6-8 cm i doprowadzeniu powietrza do najniższej warstwy korzeni. Rozluźnione podłoże jest dzięki temu lepiej napowietrzone a trawnik szybciej się regeneruje. Częstość stosowania aeracji zależy od rodzaju gleby.
Na przydomowym trawniku wspomniane zabiegi można wykonać za pomocą prostych narzędzi. Ręczny wertykulator i buty do aeracji (z podeszwą z kolcami) to solidna podstawa Twojego zestawu do pielęgnacji trawy.
Po wykonaniu niezbędnych zabiegów skupiamy się na wyborze odpowiedniego wsparcia - sprawdzonego nawozu, który kompleksowo odżywi trawnik i sprawi, że będzie się pięknie prezentował, służąc Tobie i Twoim bliskim jako miejsce relaksu i wspólnego spędzania czasu.

Aeracja trawnika
Aeracja trawnika
Florovit

Nawóz do trawników - dlaczego warto postawić na najlepszy

Zasilanie trawnika odpowiednim nawozem gwarantuje soczysty zielony kolor trawy,  gęstość i odpowiednio szybkie krzewienie nawet intensywnie użytkowanej murawy. Nawożenie trawnika powinno się odbywać regularnie, najlepiej 3-4 razy w ciągu sezonu wegetacyjnego. Oczywiście najwygodniej będzie sięgnąć po nawozy dedykowane do stosowania na trawnikach. Ich aplikacja polega na w miarę równomiernym rozsypaniu na trawnik, najlepiej przed podlewaniem. W kontakcie z wodą nawóz rozpuszcza się i w ten sposób składniki  odżywcze trafiają do gleby i systemu korzeniowego trawnika.

Skuteczny i doceniony nawóz w mikrogranulach

Szczególnym rodzajem nawozu do trawnika jest produkt w mikrogranulach - Florovit Mistrzowski Trawnik. Dzięki tej formie nawóz jeszcze szybciej rozpada się pod wpływem wody, a odpowiednio dobrany kompleksowy skład substancji wzmacniających zapewnia szybkie i skuteczne odżywienie Twojego trawnika. Pamiętaj, że odpowiednie zestawienie elementów odżywczych w mikrogranulach to gwarancja zielonej i gęstej trawy. Przekonało się o tym wielu właścicieli ogrodów i trawników w naszym kraju. Dzięki skuteczności produktu i ogromnemu zaufaniu użytkowników nawóz Mistrzowski Trawnik został odznaczony złotym medalem Konsumencki Lider Jakości 2019 wśród nawozów do trawników. Jednocześnie markę Florovit uhonorowano Złotym Laurem Konsumenta 2020. Otrzymane wyróżnienia potwierdzają, że nawozy Florovit spełniają wysokie  standardy jakości i optymalnie odpowiadają na potrzeby pasjonatów przydomowych trawników.

Produkt w mikrogranulach - Florovit Mistrzowski Trawnik.
Produkt w mikrogranulach - Florovit Mistrzowski Trawnik.
Florovit

Skuteczność stworzona przez ekspertów

Nawozy Florovit powstają jako efekt pracy sztabu specjalistów w nowoczesnych laboratoriach technologicznych, we współpracy z najlepszymi ośrodkami badawczymi i naukowymi. Dlatego każdy użytkownik nawozów Florovit ma gwarancję, że zakupiony produkt spełnia najwyższe standardy jakości i optymalnie oddziałuje na rośliny i środowisko naturalne. Florovit to numer 1 wśród nawozów w Polsce - pewność, że Twój ogród zachwyci zdrową, soczystą i gęstą zielenią. Jeśli chodzi o wybór nawozu, zaufaj specjalistom i pasjonatom - wypróbuj produkty Florovit, a praca nad własnym trawnikiem przyniesie Ci satysfakcję i piękne efekty. Twój wysiłek z pewnością docenią bliscy i przyjaciele, którzy odwiedzą Twój ogród, a Ty poczujesz nieocenioną satysfakcję.

Nie tylko Mistrzowski Trawnik

Marka Florovit z sukcesem funkcjonuje na polskim rynku od ponad 40 lat. Jako jedna z najstarszych polskich marek Florovit stał się liderem w branży nawozów, nie tylko tych do traw. Portfolio produktów marki zmienia się wraz z dynamicznym rozwojem pasji Polaków do ogrodnictwa i pielęgnacji zieleni. Szukając godnego zaufania wsparcia dla swoich roślin, wybierz sprawdzone i nagrodzone produkty Florovit.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak pielęgnować przydomowy trawnik? Zaufaj ekspertom