Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w stylu amerykańskim, 60 m2 w Warszawie

Tekst: Jam Kolektyw

Mówi się, że najlepsze pomysły rodzą się w drodze. Dzisiaj pokazujemy Wam mieszkanie, dla którego inspiracją były wnętrza prywatnych klubów z West Hollywood. Zapraszamy w podróż po tej klimatycznej przestrzeni w stylu amerykańskim.

Mieszkanie w stylu amerykańskim
Deski drewnianej podłogi zostały wybarwione w odcieniu szarości. Płytki na ścianach nawiązują stylistyką do tych, które na początku XX wieku znalazły się w nowojorskim metrze.
Zdjęcia: Jola Skóra, home staging: Jam Kolektyw, stylizacja: Anna Olga Chmielewska

Pomysł na wnętrze tego mieszkania zrodził się w Kalifornii. Właścicielka odwiedzała wówczas Soho House w West Hollywood. Ta międzynarodowa sieć prywatnych klubów stanowi miejsce spotkań przedstawicieli branży kreatywnej. W klimatycznych wnętrzach, na wygodnych kanapach można wypić drinka, wymienić się doświadczeniami i posłuchać historii znajomych z branży, a w prywatnej sali kinowej obejrzeć kameralny pokaz, organizowany przez producentów filmowych.

Jak urządzić mieszkanie w stylu amerykańskim

Marzenia o przestrzeni z boazerią na ścianach, skórzanymi meblami i drewnianą podłogą Justyna postanowiła spełnić w swoim warszawskim mieszkaniu. Elementem, bez którego nie wyobrażała sobie wnętrza, były też białe płytki nawiązujące stylistyką do tych z nowojorskiego metra oraz industrialne lampy podpatrzone w warszawskiej restauracji Der Elefant.

Praca producentki filmowej polega na koordynacji pracy wielu osób i zgraniu ich w czasie, więc właścicielka mieszkania z odpowiednim zaplanowaniem i organizacją remontu nie miała problemu. Dokładnie wiedziała też, w jakim wnętrzu chce przebywać na co dzień. Dominującym kolorem wymarzonej przestrzeni miały być gołębie szarości i błękity. To właśnie pieczołowicie dobierana paleta tych barw jest w zabudowach szaf, boazerii oraz na ścianach sypialni i pokoju do pracy. Justyna połączyła je z musztardowymi akcentami mebli i dodatków.

Salon z kuchnią w stylu amerykańskim

W zaprojektowaniu i przemyśleniu funkcjonalnych elementów wnętrza pomogła jej siostra, Joanna Głażewska. Jej zasługą jest maksymalne wykorzystanie możliwości przestrzeni mieszkania. Projektantka zadbała też, żeby wszystkie rzeczy miały swoje miejsce. W salonie ukryła sprzęt audio oraz telewizor. W zabudowie części jadalnej, obok stołu, umieściła szuflady na sztućce i podkładki. Na prośbę siostry w przestrzeni kuchennej zaplanowała blat roboczy o odpowiedniej wielkości, a w korytarzu przewidziała miejsce na sprzęty gospodarcze. Pamiętała też o tym, że dla Justyny ważne było ukrycie wszystkich kabli. Dzięki świetnej współpracy dwóch sióstr powstała wyjątkowa przestrzeń z indywidualnym charakterem.

Zrealizowane marzenia mają to do siebie, że zaczyna się myśleć o kolejnych. Po kilku latach Justyna zdecydowała, że pora na zmianę i postanowiła wystawić mieszkanie na sprzedaż. W przygotowaniu wnętrza, stylizacji i realizacji sesji pomogły jej Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska z JAM KOLEKTYW. Ich umiejętności i doświadczenie pozwoliły na realizację kolejnego planu w założonym czasie. Teraz czas na kolejny rozdział i nową przestrzeń, tym razem w zupełnie innym stylu.

Zobacz także inne mieszkanie zaprojektowane przez JAM KOLEKTYW:

Mieszkanie z antresolą. Aranżacja warszawskiego wnętrza w stylu etno

Skomentuj:

Mieszkanie w stylu amerykańskim, 60 m2 w Warszawie