Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nadchodzą zimowe porządki! Co warto sprawdzić jesienią?

sponsorowany

Jesienna, deszczowa i wietrzna pogoda, a potem zimowe przymrozki – to nie żarty! Najlepiej schować się w tym czasie w ciepłym i suchym domu. Jednak zanim nastaną chłodne dni, warto sprawdzić w jakim stanie jest nasz dach.

Blachodachówka MODUS
Blachodachówka MODUS
Blachy Pruszyński

Niezależnie od tego jaki materiał wybierzemy na dach, pamiętajmy aby kupować go od renomowanego producenta. Dobrym przykładem są wyroby firmy Blachy Pruszyński, które posiadają wszelkie wymagane atesty, a firma dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym i logistycznym, dzięki któremu produkty trafiające do konsumenta są najwyższej jakości. Kolejnym krokiem do szczelnego dachu jest odpowiedni montaż. Doświadczony fachowiec profesjonalnie zamontuje pokrycie wraz z obróbkami i akcesoriami dachowymi oraz doradzi w kłopotliwych decyzjach. Jeśli dach jest nowy, nie powinien wymagać konserwacji przez najbliższe 3 lata. Po tym czasie zalecane są regularne przeglądy, które pozwolą na wykrycie drobnych usterek prowadzących do nieszczelności.

Panel dachowy na rąbek kolor szary
Panel dachowy na rąbek kolor szary
Blachy Pruszyński

Fachowy przegląd

Właściciel domu z powodzeniem sam może wykonać kontrolę dachu, jednak nie należy zapominać, że fachowe oko z pewnością wychwyci więcej szczegółów oraz będzie w stanie ocenić co wymaga natychmiastowej naprawy. Taka usługa nie kosztuje drogo i trwa około 2-3 godziny. Wszelkie usterki powinny zostać naprawione przed nadejściem mrozów – w ten sposób unikniemy poszerzania się szczelin i korozji. Może skończyć się to nieszczelnym pokryciem i zawilgoceniem konstrukcji dachu, co zaliczamy do poważnych szkód. Miejsca, w których mogą zalegać opady atmosferyczne, powinny zostać sprawdzone w pierwszej kolejności. Zerknijmy więc na rynny koszowe oraz obróbki blacharskie wokół komina. Również warto sprawdzić stabilność barier śniegowych. Książka serwisowa dachu to dobry pomysł, aby nie zapomnieć o okresowym przeglądzie.

Bliźniak w Tarnowie Blachodachówka panelowa REN, system rynnowy NIAGARA
Bliźniak w Tarnowie Blachodachówka panelowa REN, system rynnowy NIAGARA
Blachy Pruszyński

Akcesoria dachowe – co przyda się podczas zimy?

Akcesoria dachowe zazwyczaj montuje się na etapie budowy domu, jednak nie jest problemem to, aby zrobić to później. Bariery śniegowe, płotki i bale zatrzymują czapy śniegowe przed zsuwaniem się z dachu. Z kolei śniegołapy i stopery mają za zadanie rozbijać duże płaty na mniejsze. Pamiętajmy o zamocowaniu tych elementów w odpowiednich miejscach, a więc wzdłuż ścieżek wokół domu, nad wejściem do domu i wjazdem do garażu.

bariera przeciwśniegowa na rąbek
bariera przeciwśniegowa na rąbek
Blachy Pruszyński

Czyszczenie połaci dachowej

Utrzymanie czystości na dachu pokrytym blachodachówką jest bardzo proste. Większość zanieczyszczeń jest zmywana przez deszcz. Mocniejsze zabrudzenia z powodzeniem usuniemy przy pomocy wody pod ciśnieniem oraz miękkiej szczotki. Jeżeli sama woda nie dała sobie rady, powinniśmy skorzystać z detergentu przeznaczonego do powierzchni powlekanych. Sprawdźmy czego używamy, ponieważ agresywne środki mogą odbarwić lakier blachodachówki. Wszystkie ślady korozji należy wyczyścić, a następnie zamalować farbą zaprawkową.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nadchodzą zimowe porządki! Co warto sprawdzić jesienią?