Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Narzędzia ogrodnicze dla kobiet

Pressland, MP

Kobiety cały czas udowadniają, że „słaba płeć” to nieaktualne określenie. Oglądamy ich wyczyny w zawodach sportowych, nawet tak ekstremalnych jak mistrzostwa drwali, czym wzbudzają zachwyt publiczności. Nierzadko z powodzeniem przejmują typowo męskie prace – zajmują się stolarką czy bardziej wymagającymi fizycznie pracami ogrodowymi. Oczywiście to, że mogą coś robić, wcale nie znaczy że muszą! Panie nie zawsze mają ochotę na siłowanie się czy dźwiganie ciężarów. W przypadku prac ogrodowych, zdecydowana większość z nich wybiera czynności takie jak przesadzanie kwiatów, podczas których można po prostu się zrelaksować i rozkoszować popołudniową kawą. A co jeśli nawet te z pozoru cięższe prace mogą stać się lekkie?

Nożyce
Nożyce HSA 56
Fot. Stihl

Ruch na świeżym powietrzu łagodzi objawy wielu chorób, odchudza i wprawia w dobry nastrój. Prace ogrodowe wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Wystawieni na słońce uzupełniamy niedobory witaminy D, kluczowej dla naszej odporności. Terapia ogrodnicza zyskała nawet sobie nazwę hortiterapii. Regularna pielęgnacja ogrodu zapewni nam niepowtarzalne miejsce i czas na relaks, a dzięki miniaturyzacji i odchodzeniu sprzętu, większość prac tradycyjnie przypisywanych mężczyznom z powodzeniem mogą wykonać kobiety.

Narzędzia ogrodnicze dla kobiet

Dostępne na rynku sprzęty idą z duchem czasu. Stają się smukłe i wydajne, a te w wersji akumulatorowej potrafią ważyć jedynie 2 kilogramy - tyle co dwa najmniejsze hantelki na siłowni. Takie urządzenia są gotowe do pracy bez czasochłonnych przygotowań, co sprawia, że czas na ich użytkowanie znajdzie nawet najbardziej zapracowana gospodyni. Wszystkie kobiety lubią czuć się atrakcyjnie. Dlaczego więc rezygnować z ładnego wyglądu podczas opiekowania się ogrodem? Szybka i łatwa obsługa sprawia, że nie musimy rezygnować z eleganckiej i wygodnej odzieży – przy lekkich porządkach z wykorzystaniem takiego sprzętu nie zdążymy się zmęczyć ani ubrudzić. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że ubranie powinno pełnić swoją funkcję ochronną, co w zależności od zajęcia zapewnią okulary, rękawice lub kalosze.

Miejsca na narzędzia ogrodnicze

Nożyce akumulatorowe
Nożyce akumulatorowe HSA 56
Fot. Stihl

Narzędzia ogrodnicze - nożyce akumulatorowe

Nowoczesne akumulatorowe nożyce do żywopłotów są coraz łatwiejsze w obsłudze. Gwarantują około 45-minutową pracę bez utraty mocy. Najbardziej przydatne są tam, gdzie estetyczne detale odgrywają główną rolę, a to uwielbia zdecydowana większość kobiet. Lekkość i poręczność nożyc pozwala na łatwą pielęgnację krzewów ozdobnych i zimozielonych żywopłotów, a także na wyrównywanie krawędzi trawników. Nożyce akumulatorowe są łatwe w obsłudze, ciche i bardzo wydajne.

Schowki na narzędzia i sprzęty ogrodowe

Kosa
Kosa FSA 56
Fot. Stihl

Narzędzia ogrodnicze do trawnika - kosa akumulatorowa

Czasy, kiedy koszenie trawy było domeną potężnych mężczyzn, którzy robili przy tym hałas na całą okolicę, odeszły dawno do lamusa. Najnowsze kosy akumulatorowe działają niezwykle cicho. Doskonale sprawdzą się, kiedy chcemy pielęgnować naszą działkę, a dzieci właśnie złapały popołudniową drzemkę na tarasie. Sterowany elektronicznie silnik charakteryzuje się wysoką wydajnością i niemal całkowitym brakiem mechanicznego zużycia. Myśl o tym, że rośliny - tak jak dzieci – potrzebują naszej opieki, pobudza do działania. Dbajmy więc o wybór odpowiedniej jakości sprzętu i pamiętajmy, aby odpowiednio go przechowywać.

Narzędzia niezbędne w każdym ogrodzie

Dmuchawa
Dmuchawa
Fot. Stihl

Narzędzia ogrodnicze - dmuchawa

Sezonowe porządki w ogrodzie z reguły pochłaniają dużo pracy i energii. Do najbardziej wyczerpujących należy grabienie i zbieranie suchych liści oraz gałęzi. Dmuchawa akumulatorowa to doskonała alternatywa dla tradycyjnych narzędzi ogrodniczych – grabi oraz miotły. Jej wybór skraca czas oczyszczania trawnika czy podjazdu z liści, trawy i zanieczyszczeń. Przy dzisiejszym tempie życia jest to wyjątkowo ważne, gdyż porządki pochłaniają cenne minuty, które można poświęcić na przykład na wspólną zabawę z dziećmi lub rozwój osobisty i zawodowy. Dzięki zamianie żmudnego grabienia na sprawną i miłą pracę z dmuchawą, sprzątanie może stać się przyjemnością. Nowoczesne modele, jak BGA 56 firmy Stihl, ważą niewiele ponad dwa kilogramy – to niewiele więcej niż dobra książka!

 

Skomentuj:

Narzędzia ogrodnicze dla kobiet