Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesna łazienka. Urządzanie łazienki w nowoczesnym stylu

AZ/MŚ

Nowoczesna łazienka to nie tylko modne płytki - wnętrze powinno przede wszystkim charakteryzować się funkcjonalnością. Łazienka nowoczesna z toaletą i prysznicem lub wanną musi też zawierać dużo miejsca do przechowywania produktów kosmetycznych, detergentów i innych. Jak stworzyć wymarzoną łazienkę w stylu nowoczesnym?

Nowoczesna łazienka. Urządzanie łazienki w nowoczesnym stylu
Nowoczesna łazienka. Urządzanie łazienki w nowoczesnym stylu
Opoczno

Jak urządzić nowoczesną łazienkę?

Decydując się na wykończenie łazienki w nowoczesnym stylu, wybieraj stonowane kolory i wyposażenie z jednej linii. W ten sposób uzyskasz harmonijną aranżację pomieszczenia. Kolekcje ceramiki obejmują zazwyczaj bidety, muszle i umywalki, a brodziki i wanny zazwyczaj trzeba dobrać oddzielnie. Jeśli wybierzesz np. ceramikę o formach geometrycznych, to wanna wolno stojąca albo brodzik również powinny cechować się prostą formą. Do umywalki o klasycznym kształcie dobierz wannę bądź brodzik o podobnym profilu i formie. Należy przy tym zaznaczyć, że wanna – zarówno zabudowana, jak i wolno stojąca, to polecany wybór nie tylko do dużych łazienek. Dzięki starannie przemyślanej aranżacji bez trudu sprawdzi się nawet w mniejszych pomieszczeniach, stanowiąc polecaną alternatywę dla prysznica.

Nowoczesna łazienka
Nowoczesna łazienka
Opoczno

Armatura w aranżacji nowoczesnej łazienki

Ważne jest też odpowiednie dopasowanie armatury do ceramiki. Prosta, nowoczesna bateria świetnie sprawdzi się w otoczeniu stylowej, modnej ceramiki o geometrycznych kształtach, a bateria o lekkich, owalnych liniach do umywalki o podobnej formie. Szczególnie polecanym wyborem są nowoczesne umywalki wolnostojące o owalnym bądź prostokątnym kształcie, które należy zamocować do blatu. Są one dostępne w różnych kolorach, ale do łazienek zaaranżowanych w nowoczesnym stylu pasują najlepiej modele w jasnych barwach, ewentualnie – na zasadzie kontrastu – w kolorze czarnym bądź granatowym.

Nowoczesna łazienka
Nowoczesna łazienka
Opoczno

Meble łazienkowe w stylu nowoczesnym

Obowiązkowym elementem wyposażenia łazienki, która ma byc funkcjonalna, są również meble. Aby umeblowanie pasowało całkowicie do nowoczesnego pomieszczenia, najlepiej zdecydować się na proste szafki łazienkowe z gładkimi drzwiczkami pokrytymi fornirem. Jeśli chodzi o kolorystykę, to polecanym wyborem są meble białe, jednakże – podobnie jak w przypadku umywalki – można zdecydować się na ciemniejszy kolor, aby stworzyć elegancki kontrast. Ciekawą propozycją są więc np. meble grafitowe bądź czarne. Ponadto często w otoczeniu mebli pojawiają się elementy aluminiowe, ze stali nierdzewnej czy szklane. Nadają one oryginalny, stylowy charakter wnętrzu.

Styl nowoczesny - meble. Meble powinny być przede wszystkim praktyczne. W większych pomieszczeniach można sobie pozwolić na właściwie dowolną aranżację przestrzeni, w mniejszych natomiast kwestii wyboru i rozmieszczenia mebli należy poświęcić nieco więcej czasu. Aby zaoszczędzić cenne miejsce, można wybrać meble o dużej wysokości, ale o małej szerokości i głębokości. Zamiast odrębnego lustra, warto zdecydować się na szafkę łazienkową wiszącą z lustrem umieszczonym na drzwiach. Alternatywą dla samodzielnego kosza na brudne ubrania jest szafka z wbudowanym koszem – na półkach w górnej części z powodzeniem zmieścisz kosmetyki, ręczniki czy inne niezbędne akcesoria, a w koszu w dolnej części umieścisz odzież przeznaczoną do prania.

Nowoczesna łazienka
Nowoczesna łazienka
Defra

Bezpieczeństwo w nowoczesnej łazience

Planując wykończenie podłogi, trzeba mieć na uwadze względy bezpieczeństwa. Doskonale sprawdzą się płytki imitujące drewno, z matową, szorstką powierzchnią. Takie wykończenie na podłodze zniweluje ryzyko poślizgu przy wychodzeniu spod prysznica lub z wanny. Nowoczesna łazienka, z której będą korzystały osoby niepełnosprawne, powinna być dodatkowo wyposażona w specjalne uchwyty przy sedesie, umywalce i wannie/pod prysznicem (tutaj można też zamocować na ścianie składane siedzisko).

Nowoczesna łazienka - modne kolory

Styl aranżacji określają nie tylko formy wyposażenia, ale i paleta kolorystyczna. Ogromną popularnością w ostatnim czasie cieszą się intensywne kolory, stanowiące tło dla oryginalnych detali meblowych i ciekawej armatury. W stylu eklektycznym, bo o nim mowa, możemy zdecydować się na połączenie elementów pozornie nie pasujących do siebie.

Nowoczesna łazienka
Nowoczesna łazienka
Shutterstock

Wybór dekoracji a nowoczesna łazienka

W nowoczesnych łazienkach, w których często króluje minimalizm, zawsze znajdzie się miejsce na dekoracje - na ścianach, na frontach meblowych, w postaci ciekawych opraw oświetleniowych. Inspiracje do zaaranżowania wnętrza znajdziemy w premierowych kolekcjach najpopularniejszych polskich producentów ceramiki łazienkowej. Pożądany klimat uzyskamy wprowadzając do łazienki drewno w postaci mebli i dodatków. Ciepły kolor drewna sprawi, że łazienka nowoczesna stanie się przytulna. Ciekawym pomysłem będą rośliny doniczkowe - pod warunkiem, że wybierzemy takie, które nadają się do łazienki.

Jak udekorować przestrzeń w stylu nowoczesnym? Na ścianach sprawdzi się marmur - lub płytki imitujące ten piękny kamień. Modne łazienkowe ściany mogą być też pokryte mozaikami - różnokolorowymi, drewnianymi, z metalicznym połyskiem lub efektem holo. Miska wc może mieć kolorową lub drewnianą deskę, a umywalka nieregularny kształt, jakby wykonany ręcznie "od niechcenia"- i betonowe wykończenie.

Nowoczesna łazienka
Nowoczesna łazienka
Shutterstock

Planujesz urządzić nowoczesną łazienkę? Zobacz, jakie umywalki nablatowe i inne łazienkowe produkty warto wybrać. Mnóstwo inspiracji:

Nowoczesna łazienka
Nowoczesna łazienka
Tubądzin
    Więcej o:

Skomentuj:

Nowoczesna łazienka. Urządzanie łazienki w nowoczesnym stylu