Nowoczesna łazienka – pomysły i inspiracje

artykuł zewnętrzny

Jak zaaranżować łazienkę, aby była nie tylko funkcjonalna, ale i stylowa? W poniższym artykule znajdziesz garść sprawdzonych pomysłów.

Nowoczesna łazienka – pomysły i inspiracje
Nowoczesna łazienka – pomysły i inspiracje
Polimat

Odpowiednia ceramika i armatura

Decydując się na wykończenie łazienki w nowoczesnym stylu, wybieraj stonowane kolory i wyposażenie z jednej linii. W ten sposób uzyskasz harmonijną aranżację pomieszczenia. Kolekcje ceramiki obejmują zazwyczaj bidety, muszle i umywalki, a brodziki i wanny zazwyczaj trzeba dobrać oddzielnie. Jeśli wybierzesz np. ceramikę o formach geometrycznych, to wanna wolnostojąca albo brodzik również powinny cechować się prostą formą. Do umywalki o klasycznym kształcie dobierz wannę bądź brodzik o podobnym profilu i formie. Należy przy tym zaznaczyć, że wanna – zarówno zabudowana, jak i wolnostojąca, to polecany wybór nie tylko do dużych łazienek. Dzięki starannie przemyślanej aranżacji bez trudu sprawdzi się nawet w mniejszych pomieszczeniach, stanowiąc polecaną alternatywę dla prysznica.

Ważne jest też odpowiednie dopasowanie armatury do ceramiki. Prosta, nowoczesna bateria świetnie sprawdzi się w otoczeniu stylowej, modnej ceramiki o geometrycznych kształtach, a bateria o lekkich, owalnych liniach do umywalki o podobnej formie. Szczególnie polecanym wyborem są nowoczesne umywalki wolnostojące o owalnym bądź prostokątnym kształcie, które należy zamocować do blatu. Są one dostępne w różnych kolorach, ale do łazienek zaaranżowanych w nowoczesnym stylu pasują najlepiej modele w jasnych barwach, ewentualnie – na zasadzie kontrastu – w kolorze czarnym bądź granatowym.

Meble w nowoczesnej łazience

Obowiązkowym elementem wyposażenia łazienki są również meble. Aby umeblowanie pasowało całkowicie do nowoczesnego pomieszczenia, najlepiej zdecydować się na proste szafki łazienkowe z gładkimi drzwiczkami pokrytymi fornirem. Jeśli chodzi o kolorystykę, to polecanym wyborem są meble białe, jednakże – podobnie jak w przypadku umywalki – można zdecydować się na ciemniejszy kolor, aby stworzyć elegancki kontrast. Ciekawą propozycją są więc np. meble grafitowe bądź czarne. Ponadto często w otoczeniu mebli pojawiają się elementy aluminiowe, ze stali nierdzewnej czy szklane. Nadają one oryginalny, stylowy charakter wnętrzu.

Meble powinny być przede wszystkim praktyczne. W większych pomieszczeniach można sobie pozwolić na właściwie dowolną aranżację przestrzeni, w mniejszych natomiast kwestii wyboru i rozmieszczenia mebli należy poświęcić nieco więcej czasu. Aby zaoszczędzić cenne miejsce, można wybrać meble o dużej wysokości, ale o małej szerokości i głębokości. Zamiast odrębnego lustra, warto zdecydować się na szafkę łazienkową wiszącą z lustrem umieszczonym na drzwiach. Alternatywą dla samodzielnego kosza na brudne ubrania jest szafka z wbudowanym koszem – na półkach w górnej części z powodzeniem zmieścisz kosmetyki, ręczniki czy inne niezbędne akcesoria, a w koszu w dolnej części umieścisz odzież przeznaczoną do prania.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowoczesna łazienka – pomysły i inspiracje