Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pompa wodna w ogrodzie - do czego może się przydać?

artykuł sponsorowany

Zastanawialiście się kiedyś, do czego służy pompa wodna w ogrodzie? Odpowiedź jest prosta - do osuszania lub nawadniania. Mamy dla Was przegląd 3 wyjątkowych urządzeń od Gardeny, które wyśmienicie sprawdzają właśnie się w tych pracach. Poznajcie je!

Pompa zanurzeniowo-ciśnieniowa 59004 inox automatic
Pompa zanurzeniowo-ciśnieniowa 59004 inox automatic
Fot. Gardena

Pompa w zgodzie z ekologią

Od kilku lat w Polsce pojawia się okresowo problem suszy, w którym to czasie woda staje się dla nas i dla naszych roślin szczególnie cenna. Racjonalne gospodarowanie jej zasobami staje się naszą powinnością wobec środowiska naturalnego. Na szczęście nie zostajemy z tym obowiązkiem sami - na rynku jest wiele urządzeń, które nam pomagają odpowiednio nawodnić rośliny bez marnowania drogocennego surowca naturalnego i równocześnie oszczędzając pieniądze. W prawidłowym gospodarowaniu wodą ważnym tematem jest zbieranie wód opadowych, czyli popularna deszczówka. Jej gromadzenie i wykorzystanie do nawadniania ogrodu to gigantyczne korzyści dla środowiska. Ale co zrobić ze zgromadzoną deszczówką? 

Pompa do deszczówki 4700/2 inox idealnie sprawdzi się do nawadniania ogrodu wodą deszczową gromadzoną w beczkach czy innych zbiornikach. Pompa jest praktyczna, wydajna i prosta w obsłudze - posiada wbudowany filtr zapobiegający dostawaniu się do niej zabrudzeń, które mogłyby zablokować i uszkodzić dysze zraszacza. Wyposażona jest także w wyłącznik pływakowy, który automatycznie wyłącza pompę, jeżeli poziom wody spadnie poniżej ustalonej wysokości, co zapobiega pracy „na sucho". Jej opatentowana rura teleskopowa zapewnia optymalny przepływ wody bez strat nad krawędzią beczki.

Pompa zanurzeniowo-ciśnieniowa 59004 inox automatic
Pompa zanurzeniowo-ciśnieniowa 59004 inox automatic
Fot. Gardena

Pompa wodna - nawadnianie

Jeśli mamy w naszym ogrodzie zamontowany system oszczędzania deszczówki polegający na pobieraniu wody deszczowej wprost z rynien i odprowadzaniu jej do studni lub do dużego zbiornika, który mieści kilka tysięcy metrów wody, to przyda nam się mocniejszy sprzęt do jej wypompowywania ze znaczącej głębokości. 

Pompa zanurzeniowo-ciśnieniowa 5900/4 inox automatic jest bardzo wytrzymała (posiada korpus ze stali nierdzewnej) i  wydajna - potrafi wytworzyć naprawdę duże ciśnienie (3.5 bara). Sprawdza się przy pobieraniu dużych ilości wody ze studni o głębokości do 35 m lub innych dużych zbiorników. Taka pompa przyda się przy podlewaniu ogrodu, może bowiem zasilić 3 zraszacze równocześnie, gdyż dostarcza nawet 5900 l na godzinę. Mimo swojej dużej mocy (900 W) jest cicha. Ma też bardzo funkcjonalny 15-metrowy kabel sieciowy, 20-metrową linę mocującą oraz kilka funkcji ekstra:

 • wykrywa nieszczelności,
 • ma program poboru małych ilości wody co umożliwia jej współpracę z linią kroplującą,
 • dzięki automatycznej funkcji pompa uruchamia i wyłącza się samodzielnie po zakończeniu pobierania wody. 
Pompa do deszczówki 47002 inox
Pompa do deszczówki 47002 inox
Fot. Gardena

Pompa wodna - osuszanie

Pompa to także niezastąpiony pomocnik przy pozbywaniu się nadmiaru wody. Właściciele domów z piwnicami często muszą mierzyć się z problemem zalewania ich podczas ulewnych deszczów. To właśnie dla nich zaprojektowano pompę zanurzeniową do czystej wody 11000 Aquasensor. Poza osuszaniem piwnic pompa ta sprawdzi się świetnie także przy wypompowywaniu czystej lub lekko zabrudzonej wody z basenu czy stawu. Dodatkowe zalety:

 • posiada wyłącznik pływakowy z funkcją blokady, który pozwoli usunąć niemal całą wodę z zalanego pomieszczenie, do poziomu 1 mm,
 • jest łatwa w czyszczeniu,
 • ma praktyczny uchwyt ułatwiający jej transport i przechowywanie,
 • posiada wał z powłoką ceramiczną i potrójnym uszczelnieniem, dla skutecznej ochrony silnika przed kontaktem z wodą,
 • ma możliwość przetłaczania nawet 11 000 litrów wody na godzinę,
 • funkcja Aquasensor pozwala pracować pompie nawet w wąskich studniach,
 • ma uniwersalny system przyłączy o różnej średnicy.

 

 

Pompa zanurzeniowa do czystej wody 11000
Pompa zanurzeniowa do czystej wody 11000
Fot. Gardena

Pompa wodna- rozszerzona gwarancja

GARDENA to firma z 40-letnim doświadczeniem w produkcji wysokiej jakości pomp do osuszania, nawadniania i użytku domowego. Jej produkty nie tylko są doskonałej jakości, ale też mają świetny design. Szereg zalet czyni je niemal idealnymi urządzeniami. Dodatkowo kupując jedną z pomp możecie liczyć na rozszerzenie gwarancji do pięciu lat - wystarczy, że w przeciągu 3 miesięcy od daty zakupu zarejestrujecie się na https://www.gardena.com/pl/rejestracja/

 

  Więcej o:

Skomentuj:

Pompa wodna w ogrodzie - do czego może się przydać?