Salon z kuchnią w stylu loftowym - jak go urządzić?
Połączenie kuchni w loftowym stylu i salonu powinno tworzyć spójną całość po względem estetycznym. Czym charakteryzuje się loftowy klimat w przestronnych wnętrzach?
Styl loftowy: salon z kuchnią - jakie meble wybrać?
Meble wypoczynkowe w otwartej przestrzeni powinny być nie tylko wygodne, ale i dobrze komponujące się z funkcjonalnymi meblami kuchennymi. Jak dopasować wygodną kanapę (lub dwie sofy), a także stolik kawowy i szafkę rtv do kuchni w stylu loft? Zacznijmy od użytych w aranżacji wnętrza materiałów - wystarczy wybrać kilka podstawowych i powtarzać je w różnych miejsca strefy dziennej. Jeśli projektowanie wnętrz oprzemy na jasnym drewnie, trzymajmy się tego zarówno w kuchni, jak i w salonie.
Kuchnia loft będzie dosyć surowa w odbiorze wizualnym - tym bardziej warto zastosować drewno, które ją ociepli. A potem kupić meble do salonu wykonane z tego samego rodzaju drewna - i w tym samym kolorze. Wszelkie regały, szafki i meble na wymiar mogą mieć metalowe i szklane wstawki. W salonie warto postawić na stolik kawowy na metalowej postawie i podobny regał na książki. W kuchni styl loft podkreślimy poprzez umieszczenie nad wyspą kuchenną metalowej konstrukcji (podwieszanej pod sufitem) z oświetleniem i miejscem na rośliny doniczkowe.
Modny salon i kuchnia w stylu loftowym - przytulne wnętrze
Przytulności w pomieszczeniu w stylu loftowym dodamy, jeśli urządzimy je w ciepłych odcieniach szarości i połączymy z dużą ilością drewna. Funkcjonalną kuchnię industrialną - i użyte w niej surowe materiały - ociepli też równomierne oświetlenie punktowe (źródła światła o ciepłej barwie). Idealnie w to wnętrze wpasuje się zestaw drewnianych akcesoriów kuchennych.
W aranżacji salonu z dużymi oknami na ścianie pięknie będzie się prezentowała czerwona cegła. Przestronne wnętrze loftowe to również drewniane żaluzje lub zasłony na oknach - ale te drugie tylko w celu dekoracyjnym, wnętrza nawiązujące do opuszczonych fabryk "nie lubią" zasłoniętych okien. Dużym zainteresowaniem cieszą się bekelitowe włączniki światła i gniazdka oraz elementy instalacji poprowadzone na ścianach i sufitach, aby były dobrze widoczne. Przytulne wnętrza stworzymy też przy użyciu wielu kolorowych poduszek, pledów na sofie i fotelach oraz dywanów (imitacja zwierzęcej skóry, orientalny wzór z przetarciami lub wzór turecki), ułożonych na drewnianej podłodze.
Aneks kuchenny i salon w stylu loft: jakich dodatków użyć?
W stylu industrialnym należy unikać zbędnych dekoracji. W części wypoczynkowej, ale również w kuchni, mogą to być stojące lampy, reflektorki oświetleniowe na szynach sufitowych, kilka metalowych tabliczek z zabawnymi napisami, zegar ścienny z metalową tarczą. Aranżacja nie może być jednak przesycona ozdobami - w tym zakresie zalecany jest raczej minimalizm. Lepiej dobrać kilka większych dekoracji, które będą robiły wrażenie, niż dużą liczbę mniejszych.
Projekt salonu na bazie stylu industrialnego i kuchnia loft
Odcienie szarości mogą wystąpić tu również w postaci betonu architektonicznego (na ścianie lub nawet na suficie). Aby utrzymać kuchnię w podobnym stylu, można zdecydować się na laminowane fronty szafek, imitujące betonową powierzchnię. Styl industrialny "lubi" też przecierane drewno (noszące ślady użytkowania) - w ofercie wielu producentów znajdziemy gotowe deski podłogowe, które zostały celowo postarzone.
- Więcej o:
Kredensy, witryny i regały
Bombki choinkowe od polskich producentów
Zastawa w kwiaty – powrót do natury na stole
Czy komody sprawdzą się w salonie?
Tradycyjny i elegancki wigilijny stół - o tym musisz pamiętać
Anioły na choinkę: tradycja i inspiracje na święta
Nieustawny salon – jak urządzić przestrzeń trudną do zaaranżowania?
Miejsce do pracy w małym mieszkaniu