Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stół świąteczny - jak go udekorować?

MNG, KJ

Stół świąteczny to jedna z najważniejszych rzeczy jakie trzeba dobrze przemyśleć zanim siądziemy do wigilijnej wieczerzy. Powinien stanowić odpowiednią oprawę do tradycyjnych potraw i pomóc stworzyć ciepły klimat, sprzyjający leniwym rozmowom.

Świąteczny stół
Świąteczny stół
Fot. Ikea

Stół świąteczny

W tworzeniu takiego nastroju niezastąpione są detale taki jak świece, dekoracje świąteczne z elementami czerwieni, złota i srebra. Pierwszym elementem przygotowań świątecznych jest stół. Nakrycie wigilijnego stołu powinno być równie wyjątkowe jak ten dzień.

Jak pięknie nakryć świąteczny stół?

Świąteczny stół bożonarodzeniowy

Zawsze sprawdza się klasyka – lniany obrus, biała porcelana, wypolerowane sztućce. Żeby nakrycie nie zlewało się z tłem, warto podłożyć pod talerzem podkładki w wybranym kolorze i dobrać do nich odcieniem serwetki. Dekoracji na blacie nie może być za dużo; musi przecież pozostać miejsce na potrawy, na które czekamy cały rok. Wystarczy stroik z gałązek świerkowych lub jodłowych. 

Świąteczne nakrycie stołu

Świąteczny stół na Boże Narodzenie

Jeśli stół jest duży, można też przywiesić do lampy przybrany bombkami czy zabawkami choinkowymi wieniec. To wersja na bogato.

Świąteczny stół dekoracje

W minimalistycznych czy loftowych wnętrzach lepiej będą wyglądać skromniejsze dekoracje, np. pomalowane na biało suche gałęzie w wazonie, z których zwisają skandynawskie, papierowe czy drewniane ozdoby. I oczywiście świece – one pasują do każdego stylu. Nieważne, czy włożymy je do wysokich świeczników czy małych osłonek. I jedne, i drugie wykreują odświętny klimat.  

Ozdoby świąteczne na ostatnią chwilę! Szybko i tanio - ZRÓB TO SAM

Świąteczny stół dekoracje z roślin

Nic tak pięknie nie przystroi wigilijnego stołu jak żywe rośliny. Mogą to być przyozdobione mini choinki z cyprysa czy daglezji lub też pięknie kwitnące cyklameny czy gwiazdy betlejemskie. 

Pamiętajmy jednak, że to nie dekoracje są najważniejsze, ale prawdziwe dobra atmosfera wśród domowników i podniosły charakter chwili.

Skomentuj:

Stół świąteczny - jak go udekorować?