Styl loftowy w nowoczesnych wnętrzach apartamentu 88 m2
Prezentowany apartament zachwyca nowoczesną aranżacją w stylu loftowym. Projekt mieszkania wykonali architekci z pracowni Mili Młodzi Ludzie. Skupili się na odważnym połączeniu naturalnych materiałów, takich jak beton, kamień i surowe drewno. Ponadczasowej prostocie towarzyszy przytulny klimat, który tworzą oryginalne meble i dodatki.
Górny Mokotów to klimatyczna dzielnica z przedwojenną zabudową, która wyróżnia się zdecydowanie na mapie Warszawy. Właśnie tutaj, w nowej części budynku dobudowanego do starej, sławnej na początku XX wieku Fabryki Kakao, Czekolady i Cukierków Jana Fruzińskiego, mieści się przestronne 88-metrowe mieszkanie, zajmowane przez trzyosobową rodzinę. Projekt powstał z myślą o potrzebach właścicieli, którzy chcieli mieć dodatkowy pokój z tymczasową funkcją gabinetu. W przyszłości, w razie powiększenia rodziny, mógłby przekształcić się w kolejną sypialnię.
Aby to osiągnąć, architekt Przemysław Nowak z pracowni Młodzi Mili Ludzie zaplanował wyburzenie ścian i zmianę układu funkcjonalnego lokalu. Tam, gdzie teraz jest gabinet, deweloper przewidział kuchnię. Tymczasem architekt przeniósł ją w miejsce pierwotnie projektowanej dużej łazienki. Powstały po usunięciu ściany głęboki trakt wypełniły szafki kuchenne, harmonijnie przechodzące w przestrzeń salonu. Oba pomieszczenia połączyła jednolita zabudowa meblowa, która nie burzy wypoczynkowego charakteru pokoju dziennego. Jednocześnie podłoga i sufit obu przestrzeni zyskały różne wykończenia, oddzielając je wyraźnie od siebie.
Styl loftowy - betonowa podłoga w kuchni
Przyciągająca uwagę posadzka kuchni została wykończona betonem w ziemistym odcieniu, wykończonym poliuretanowym lakierem.
Beton ciekawie kontrastuje tu z drewnianą podłogą z dębowych paneli. – Betonowa posadzka na początku wszystkich przeraziła, a wykonawca kilka razy ją poprawiał – wspomina architekt. – Jednak im więcej mebli pojawiało się w mieszkaniu, tym bardziej specyficzna, surowa powierzchnia nabierała dla właścicieli bardziej domowego klimatu i przekonywali się do niej.
Styl loftowy – betonowy sufit
Kolejnym charakterystycznym elementem przestrzeni dziennej jest betonowy, różowo- koralowy sufit, który pierwotnie miał być innego koloru. Założeniem architekta było odsłonięcie surowej betonowej płyty stropowej – po jej odkuciu z tynku ukazała się powierzchnia w różowym odcieniu. Takie zabarwienie powstaje poprzez zagruntowanie betonu środkiem wzmacniającym przyczepność tynku (betokontakt). Inwestorzy, zachwyceni efektem wizualnym sufitu, postanowili pozostawić jego powierzchnię odkrytą.
Dużo naturalnego światła oraz niemałe przeszklenia ścian zamknięte w modnych, industrialnych, czarnych profilach dodają wnętrzu przestronności. Zaś wspaniała, zielona, welurowa kanapa, stary przedwojenny stół oraz stolik kawowy z blatem z drewnianych bali ocieplają wizerunek wnętrza, w którym dominuje beton, kamień (zastosowany w kuchni) oraz industrialne stalowe profile mebli i szklanych ścian.
O stylu loftowym zobacz także:
- Więcej o:
- aranżacje wnętrz
Nie kupuj gotowych dekoracji na ściany - wykorzystaj to, co masz w domu
Wnętrza w stylu Memphis
Renowacja drzwi drewnianych
Mieszkanie w duchu vintage na warszawskim Muranowie
Minimalistyczne wnętrza w Berlinie z naturalnymi akcentami
Drewno w domu - aranżacje wnętrz
Dom pod Wrocławiem - połączenie minimalistycznego designu i sielskiego klimatu
Dom dla rodziny z betonem w tle