Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szyny sufitowe - sposób na minimalistyczną dekorację okna w nowoczesnym mieszkaniu

Redakcja Pressland

Wykonując aranżację pomieszczeń warto zadbać również o odpowiednią aranżację okien. To na nie większość zwraca uwagę w pierwszej kolejności i to one stanowią ważny element dekoracyjny pomieszczenia. Niestety wykonanie odpowiedniej aranżacji okien nie jest łatwe - powinny pasować nie tylko do wystroju wnętrz, ale też stanowić minimalistyczną formę wystroju. Zdecydowanie warto zrezygnować z pokaźnych, dekoracyjnych karniszy, które swoim wyglądem zwracają uwagę. Dużo lepiej niż karnisze prezentują się szyny sufitowe, które pozwalają wykonać subtelną aranżację okna.

Dlaczego warto wybrać szyny sufitowe?

Szyny sufitowe idealnie pasują do każdej przestrzeni, choć raczej stosuje się je we wnętrzach nowoczesnych. Dzięki minimalistycznej formie nie zakłócają designu pomieszczenia, wręcz dodają mu charakterystycznego wyglądu. Dodatkowo, szyny sufitowe są wyjątkowo subtelne - nie posiadają wsporników oraz dodatkowych wzmocnień, które sprawiają, że jej montaż jest wyjątkowo prosty i szybki. Warto dodać, że na rynku dostępne są zarówno szyny aluminiowe jak i plastikowe. Szyby aluminiowe są wyjątkowo kompaktowe - wyróżnia je cieniutka i wąska forma. Dzięki takim rozmiarom szyby sufitowe sprawdzają się idealnie w miejscach, w których nie ma zbyt dużo wolnej przestrzeni a umieszczenie szerokich szyn czy też karniszy jest niemożliwe.

Warto dodać, że szyny sufitowe idealnie sprawdzają się w każdych wnętrzach. Na rynku dostępne są modele w różnych formach, ale też różnych kolorach. Odpowiednie dopasowanie kolorystyki szyny do kolorystyki wnętrza pozwala uwydatnić nowoczesny charakter aranżacji. Bardzo ważną zaletą szyn sufitowych jest również ich wytrzymałość. Co ważne - szynę można indywidualnie dopasować do miejsca, w którym ma być zamontowana - wystarczy przyciąć ją zgodnie z potrzebami. W zestawie z szyną znajdują się zazwyczaj wszystkie niezbędne elementy montażowe, które ułatwiają wykonanie montażu.

Dopasuj kolorystykę szyny do wnętrza

Jak już wspomniano, szyny dostępne są w różnej kolorystyce - od bieli, przez szarość po czerń, dzięki czemu można łatwo dopasować je do kolorystyki wnętrza. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie szyny w białej kolorystyce, które idealnie pasują do każdego wnętrza. Co więcej - dzięki temu, że sufit najczęściej wykończony jest białą kolorystyką idealnie wtapiają się w tło. Na rynku dostępne są również szyny w kolorze szarości - warto wybrać ten kolor, jeśli w pomieszczeniu również znajdują się elementy szare. Szyna czarna to z kolei rozwiązanie idealne dla osób poszukujących oryginalnych rozwiązań. Połączenie czerni szyny z bielą sufitu pozwoli stworzyć kontrastowe połączenie, które wyróżni okna i stworzy ramę okna.

Jakie firanki pasują do szyny sufitowej?

Najczęściej na szynach sufitowych zawiesza się zasłonki bądź firanki, które są tradycyjnym sposobem na stworzenie dekoracji okiennej. Stylistykę firan bądź zasłon należy dopasować do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Pamiętajmy jednak, by wybierając odpowiednie zasłony kierować się zasadą “mniej znaczy więcej”. Jeśli chodzi o firanki należy zrezygnować z ciężkich tkanin i wszelkich ryzykownych upięć. Warto jednak postawić na ponadczasowy szyk. Uzyskanie szykownego i eleganckiego wyglądu jest możliwe poprzez odpowiednie połączenie zasłon z firanami. Gładkie zasłony można łączyć z wzorzystymi firanami i odwrotnie. Z uwagi na delikatność szyn najlepiej prezentują się na niej delikatne, tiulowe firanki, które nie przytłaczają pomieszczeń, ale dbają o prywatność domowników. Dobrym rozwiązaniem będą również firany wykonane koronki czy też satyny. Na szynach sufitowych można wieszać zarówno krótkie jak i długie firany.

Jak widzisz, samodzielne i szybkie wykonanie aranżacji okna w nowoczesnym domu nie jest takie trudne. Wystarczy wybrać tradycyjne i proste rozwiązania, które po dopasowaniu do własnych potrzeb tworzą doskonałe aranżacje.

Skomentuj:

Szyny sufitowe - sposób na minimalistyczną dekorację okna w nowoczesnym mieszkaniu