Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Woda z kranu, którą można pić

Tekst: Ewa Stroik

Krystalicznie czysta woda w domu to marzenie wielu z nas. Aby móc taką pić prosto z kranu, wystarczy zastosować odpowiedni sposób filtracji.

czysta woda z kranu do picia
Komfortowa bateria 3w1: woda filtrowana i niefiltrowana z jednej wylewki z osobnymi kanałami przepływu, ma oddzielną dźwignię z prawej strony do wody mieszanej (ciepłej i zimnej) oraz dźwignię do wody filtrowanej z lewej strony; wyciągana wylewka ułatwia napełnianie naczyń, BLANCO Fontas-S II, comitor.pl
Comitor

Picie wody z kranu to rozwiązanie, dzięki któremu ograniczymy koszty oraz zadbamy o środowisko. Warto jednak zastosować metody, które poprawią jakość i smak wody – filtry na kran, systemy pod zlewozmywak, baterie filtrujące, a doraźnie dzbanki czy butelki filtrujące. Filtry do wody różnią się budową, wydajnością, skutecznością w usuwaniu zanieczyszczeń różnego pochodzenia. Zawsze należy je dobierać do potrzeb gospodarstwa, czyli jakości i twardości wody. Przy samodzielnym wyborze systemu filtracji lepiej zdecydować się na proste rozwiązania. W przypadku większych problemów z jakością wody zalecana jest konsultacja ze specjalistą, który pomoże stworzyć układ filtrów.

Filtracja dzięki bateriom - taką kranówkę można pić!

Spożywanie czystej i zdrowej wody jest możliwe dzięki bateriom kuchennym z filtrem. Są to modele, w których dzięki wykorzystaniu specjalnych technologii, zwykła woda jest oczyszczana z tych substancji, które mogą negatywnie wpływać na jej smak i zapach. Są to chlor, osady wapienne i metale ciężkie, czyli te zanieczyszczenia i związki, które woda przyswaja w trakcie przemieszczania się przez rury wodociągowe. Woda jest też wolna od rdzy, mikrocząsteczek plastiku oraz bakterii i wirusów. Tak przygotowana woda sprawi też, że poprawi się aromat oraz wygląd (brak osadu) przygotowanych na niej napojów. Decydując się na takie baterie, przyczyniamy się do dbania o środowisko i oszczędzamy. Na rynku dostępne są również baterie przystosowane do współpracy z systemem filtrującym. Tego typu armatura ma dwa wypływy wody, dzięki którym możemy korzystać równocześnie z wody filtrowanej i wodociągowej, a samo przełączenie trwa chwilę.

czysta woda z kranu do picia
Bateria, w której proces filtrowania odbywa się w małej kapsułce, umieszczonej w dodatkowej wylewce; oznacza to, że w szafce zlewozmywakowej nie trzeba montować specjalnych urządzeń, Vital, Franke
Franke
woda-z-kranu
Nowoczesna technologia w klasycznej stylistyce, idealnie pasującej do modnego stylu modern farmhouse; oddzielne sterowanie wody przefiltrowanej oraz wody z wodociągu; dostępna w opcji satin gold, chrom i szczotkowany mosiądz, BLANCO Sora, comitor.pl
Comitor

Dlaczego warto filtrować wodę?

Dziś na czasie są baterie funkcjonalne. Marka BLANCO, którą oferujemy w COMITOR już od 28 lat, nieustannie podąża za zmieniającymi się trendami we wzornictwie, ale przede wszystkim w technologii. Oprócz podstawowych funkcji, jaką jest serwowanie wody, baterie mają rozbudowane funkcje, jak filtrowanie, precyzyjne odmierzanie, podgrzewanie oraz chłodzenie wody, a nawet uzyskiwanie wody gazowanej prosto z baterii kuchennej. Coraz bardziej popularne są baterie filtrujące wodę, które zdecydowanie poprawiają jej jakość oraz smak. Kolejną korzyścią płynąca z takiej baterii jest możliwość zrezygnowania z zakupów plastikowych butelek z wodą, dzięki czemu oszczędzamy miejsce w domu i zmniejszamy zużycie plastiku, a co za tym idzie dbamy o środowisko. Istotnym elementem jest też możliwość kolorystycznego i stylistycznego dopasowania baterii z filtrem do wnętrza kuchni. Mamy tutaj do wyboru baterie chromowane, stalowe, bardzo modne ostatnio czarne, a nawet i kolorowe, dopasowane do odcieni zlewozmywaków BLANCO z kompozytu Silgranit, co pozwala na ich idealne dopasowanie. Co więcej, poza kolorem możemy też wybrać model o bardziej nowoczesnej (np. BLANCO Fontas) lub klasycznej stylistyce (np. BLANCO Sora), który pięknie pasuje do wnętrz w stylu modern farmhouse. Już niebawem zaprezentujemy też nową kolekcję baterii w bardzo pożądanym ostatnio złocie: w eleganckiej wersji Satin Gold.

ANNA WROŃSKA ELÍAS PR i Marketing Manager COMITOR.

Filtr na kranie lub pod zlewem

Filtry do wody na kran montuje się w wylewce baterii (w miejsce zwykłego perlatora), zazwyczaj mogą być stosowane w każdej baterii kuchennej. Umożliwiają one filtrację wody w dużej ilości, która jest dostępna od razu po odkręceniu kranu. Użytkownik może również jednym ruchem ręki wybrać opcję woda filtrowana/ woda niefiltrowana. Filtr do wody podzlewozmywakowy podłącza się bezpośrednio do przyłącza zimnej wody wodociągowej i najczęściej umieszcza się go w szafce kuchennej pod zlewozmywakiem. Dzięki niemu możemy zniwelować nieprzyjemny zapach oraz wszelkie zanieczyszczenia w wodzie. Tego typu filtry mają większą wydajność niż modele na kran, ale są też od nich droższe. Do filtrów podzlewozmywakowych najczęściej dołączona jest oddzielna wylewka.

CZĘSTO, ABY OKREŚLIĆ PROBLEM Z JAKOŚCIĄ WODY, MUSIMY WYKONAĆ BADANIA NA WŁASNĄ RĘKĘ. W TYM CELU MOŻNA SKORZYSTAĆ Z USŁUG STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNYCH, KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ W WIĘKSZOŚCI MIAST POWIATOWYCH.

Zobacz także:

Czysta woda z dzbanka

Dzbanek filtrujący formą przypomina klasyczny plastikowy dzbanek na napoje. Zazwyczaj ma prostą, wykonaną z tworzywa sztucznego konstrukcję, składającą się z zewnętrznego i wewnętrznego pojemnika oraz zainstalowanego między nimi filtra węglowego. To właśnie on jest odpowiedzialny za filtrowanie wody. Cały proces polega na napełnieniu cieczą z kranu górnego pojemnika. Zamontowany filtr usuwa z wody wszelkie zanieczyszczenia i niweluje przykry zapach, a następnie przepuszcza ją do wewnętrznej komory. Tak przefiltrowana woda może być spożywana bezpośrednio z dzbanka. Ponadto z racji szczelnej konstrukcji w żadnym momencie nie dochodzi do mieszania się wód. Zamontowany filtr wyłapuje nawet najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń. Co więcej, przyczynia się również do zmniejszenia ilości kamienia, osadzającego się na dnie czajnika.

Zobacz także:

    Więcej o:

Skomentuj:

Woda z kranu, którą można pić