Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szafki narożne kuchenne - jak je zorganizować?

mat. prasowe Peka

W jakie szafki narożne kuchenne warto zainwestować? Na to pytanie - i kilka innych - odpowiada blogerka Architekt Porządku, w kolejnym odcinku cyklu dotyczącego organizowania przestrzeni kuchennej, który powstał w showroomie marki PEKA. Agnieszka Witkowska dzieli się niezawodnymi radami dotyczącymi szafek narożnych, które często spędzają sen z powiek tym, którzy planują urządzenie kuchni.

Szafki narożne kuchenne
Szafki narożne kuchenne
Peka

Szafki narożne kuchenne. Klasyka gatunku – produkt Le Mans

Jak przyznaje Architekt Porządku, szafki kuchennenarożne są domeną przedmiotów i urządzeń rzadko używanych na co dzień. Bez systemów wspomagających ta przestrzeń staje się trudno dostępna, a sięganie po naczynia wiąże się z koniecznością schylania i „nurkowania” w szafce. Tu doskonale sprawdzi się system PEKA – Le Mans. Rozwiązanie służy do schowania i porządkowania garnków, patelni i większego sprzętu. Użytkowanie półki z systemem Le Mans staje się nieporównywalnie łatwiejsze – mamy możliwość wysunięcia zawartości półki na zewnątrz, a opływowy kształt pasuje do garnków i patelni.

Zobacz także:

szafki narożne kuchenne
Klasyka gatunku – Le Mans
Peka

Szafki narożne kuchenne. Magiczny kącik – niezbędny w kuchni

Przedmioty o kanciastym kształcie lub sprzęt AGD trzymany w kartonowych pudełkach znajdzie swoje miejsce w dedykowanym systemie marki PEKA – Magic-Corner Comfort. System obejmuje cztery kosze, oferujące powierzchnię większą, niż w systemie Le Mans. Powierzchnia porozdzielana jest na kilka koszy i pozwala zagospodarować sprzęt AGD, który zwykle przechowywany jest w pudełkach i używany sporadycznie – opiekacze, tostery czy wyciskarki do soków. Magic-Corner rekomendowany jest do przedmiotów kanciastych, tak aby jego powierzchnia była optymalnie wykorzystana. Architekt Porządku Agnieszka Witkowska zauważa też, że takie rozwiązanie sprzyja jednej z zasad porządkowania – klasyfikacji przedmiotów według danej kategorii, co niesamowicie organizuje przestrzeń i ułatwia komfortowe użytkowanie.

Zobacz także:

Szafki narożne kuchenne
Szafki narożne kuchenne
Peka

Szafki narożne kuchenne. Organizacja na co dzień

Dobrze zagospodarowana i rozplanowana kuchnia to połowa sukcesu. Ważną częścią utrzymywania porządku są codzienne nawyki i wyznaczenie kilku prostych reguł w użytkowaniu kuchni. Często spotykanym problemem staje się brak miejsca, spowodowany posiadaniem dużej liczby naczyń kuchennych, akcesoriów czy zastawy stołowej. Przechowujemy w szafkach narożnych zdecydowanie za dużo rzeczy, pomimo, że częstotliwość ich używania nie jest wielka. Warto zastanowić się, jakie naczynia umieszczamy w systemach narożnych. Akcesoria kuchenne używane na co dzień pozostawmy na dole, rzadziej użytkowane na górze. Tak prosta zasada z pewnością zaprowadzi ład w naszej kuchni na dłużej.

Więcej przydatnych informacji na stronie peka.pl.

Zobacz także:

Szafki narożne kuchenne
Szafki narożne kuchenne
Peka
    Więcej o:

Skomentuj:

Szafki narożne kuchenne - jak je zorganizować?