Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wrzośce Heidi`s

MP

Trudno wyobrazić sobie współczesne ogrody, balkony, tarasy i pomieszczenia bez pięknie kwitnących wrzośców. Są cenione za łatwość w uprawie i szeroki wachlarz zastosowań. Niedawno na polskim rynku pojawiły się wyjątkowo dekoracyjne wrzośce Heidi`s®, które są dostępne późnym latem i jesienią w wybranych centrach ogrodniczych. Wyróżniają się wyjątkowymi, intensywnymi kolorami, odpornością na mrozy a dodatkowo są przyjazne dla pszczół, zwłaszcza w miesiącach od sierpnia do października, kiedy inne rośliny już przekwitają.

Wrzośce Heidi’s
Wrzośce Heidi’s
Fot. Heidi’s

Wrzośce Heidi`s

W Bawarii, na południu Niemiec, u podnóża Alp Algawskich, od 30 lat gospodarstwo Hiedl zajmuje się szeroką uprawą wrzosów i wrzośców. Jego właścicielem jest Helmut Hiedl, który razem z synami Vincentem i Lorenzem, każdego roku tworzy nowe odmiany, krzyżując wiele gatunków wrzośców z całego świata, którymi szczyci się jego imponująca kolekcja.

Wrzośce na dobry początek wiosny>>>

 

Różnorodność genetyczna wrzośców jest wyjątkowa. Około 4000 gatunków występuje prawie we wszystkich strefach klimatycznych. Poza kilkoma gatunkami na nizinach tropikalnych, większość rośnie na glebach ubogich w składniki odżywcze, na przykład w wysokich partiach naszych Alp.

Helmut Hiedl.

Wrzośce Heidi`s - odmiany

Nowa linia wrzośców Heidi's® charakteryzuje się intensywnymi kolorami i ciekawymi wariantami kolorystycznymi, między innymi roślinami dwubarwnymi. Niewielkie, przypominające dzwoneczki kwiaty, na całym pędzie tworzą obfite grona o nasyconych barwach - od białej przez różową, pomarańczową, czerwoną aż do fioletowej. Ogromną zaletą wrzośców Heidi's® jest wyjątkowa trwałość, która daje sprzedawcom możliwość stosunkowo długotrwałej sprzedaży danej partii roślin a klientom radość z ich uprawy w ogrodach i skrzynkach balkonowych. Producenci dołożyli wszelkich starań, aby ich rośliny były odporne na złe warunki atmosferyczne, między innymi surowy klimat panujący u podnóży Alp, gdzie poddają swoje odmiany testowi maksymalnej wytrzymałości. Heidi's® wykazują znacznie lepszą tolerancję na zimno w porównaniu ze starszymi odmianami wrzośców.

Odmiany, które cieszą się popularnością w Polsce to: 

  • Janosch,
  • Pepe i
  • Fridolin
  • oraz przepiękna, jasnoróżowa Gloria.
  • Jesienią 2021 pojawią się nowe odmiany -  Calimero i Balu.

Początkowo ze względu na ograniczoną produkcję, wrzośce Heidi's® były sprzedawane w centrach ogrodniczych na południu Niemiec, Szwajcarii i Południowym Tyrolu. Ogromne zainteresowanie nową linią sprawiło, że firma rozszerzyła produkcję i teraz są dostępne również w krajach sąsiadujących, między innymi u kilku partnerów w Polsce.

Wrzośce na balkon>>>

Stworzyliśmy markę handlową Heidi’s®, która doskonale oddaje charakter nowej linii wrzośców i ma duży potencjał marketingowy. Nowe hasło marki „Pokoloruj swoją naturę!”- podkreśla zaletę wrzośców i ich korzyści dla konsumentów. Nowe foldery sprzedażowe, doniczki reklamowe i inne materiały marketingowe są już dostępne. Wspieramy firmy partnerskie. Obok materiałów reklamowych oferujemy wsparcie sprzedażowe.

Sabine Hiedl, kierownik projektu Heidi’s®.

Wrzośce Heidi`s - uprawa

Wrzośce lubią stanowisko słoneczne lub półcień, źle znoszą warunki nadmiernego zacienienia.  Wrzośce w doniczkach podlewamy umiarkowanie, tak aby nigdy nie stały w wodzie. Ich korzenie są wrażliwe zarówno na przesuszenie, jak i przelanie. Gleba powinna być stale lekko wilgotna, ale nie mokra.

Wrzośce Heidi`s - Hiedl GbR 

Hiedl GbR to rodzinna szkółka młodych roślin specjalizująca się w uprawach roślin wrzosowatych i uprawach wyspecjalizowanych. Główne gatunki to Calluna vulgaris wrzos zwyczajny,  pospolity i Erica gracilis wrzosiec delikatny. Przedsiębiorstwo dysponuje powierzchnią około 6 ha, gdzie 3200 m² stanowią tunele foliowe i 14000 m² szklarnie. Asortyment jest stale ulepszany i poszerzany. Firma od wielu lat sprzedaje w całej Europie materiał wyjściowy do dalszej produkcji. Oprócz Niemiec klienci z branży ogrodniczej w Belgii, Francji, Polsce, Szwajcarii i we Włoszech mogą liczyć na fachowe doradztwo i specjalistyczną wiedzę. Obok wrzośców Heidi`s® firma produkuje popularne na rynku niemieckim wrzosy Calluna GardenGirls®.

Skomentuj:

Wrzośce Heidi`s