Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biała toaletka - kobiecy niezbędnik

Tekst: Ewa Staręga

Toaletka to wymarzony mebel dla niejednej z pań. Dobrze oświetlona pozwala zrobić wygodnie makijaż. Pomieści biżuterię, bibeloty, kosmetyki, tajemnicze flakoniki i słoiczki, na które często nie ma miejsca w łazience. Biała toaletka nowoczesna czy romantyczna w otoczeniu drewna i jasnych kolorów – to aranżacyjny klasyk dla miłośników prostoty i elegancji.

Biała toaletka z mdf, selsey.pl
Biała, nowoczesna toaletka wykonana z lakierowanej na biały płyty MDF. Toaletka, oprócz lustra i dobrego oświetlenia, nie może obyć się bez szuflad czy schowków, które pomieszczą ulubione kosmetyki, biżuterię i podręczne przedmioty. Na zdjęciu toaletka Gaga, w komplecie ze stołkiem, do kupienia na selsey.pl
Fot. selsey.pl

Białe meble w pokoju

Biel kojarzy się z porządkiem, czystością i prostotą. Sprawia, że pomieszczenia zaaranżowane w jej barwach stają się jaśniejsze, lżejsze i optycznie większe. Białe meble często goszczą w naszych domach, zwłaszcza u osób, które szukają ukojenia, ładu i spokoju w aranżacji swoich mieszkań.

Białe meble w pokoju łatwo jest zgrać z innymi akcentami kolorystycznymi, ponieważ do wszystkiego pasują. Sypialnia w jasnych kolorach z białą toaletką, łóżkiem czy szafą będzie wyglądać delikatnie i elegancko na tle pastelowych kolorów ścian. Zwłaszcza lekko szare ściany czy podłoga stanowią idealny duet z białymi meblami, który pozwala na wyciszenie zmysłów i utrzymanie równowagi we wnętrzu.

Biała toaletka, niezależnie od stylu mebla – toaletka nowoczesna czy stylizowana na dawny, prowansalski lub rustykalny styl – najlepiej odnajdzie się w sypialni. Domowe sprawy codzienne i rozgardiasz omijają ten pokój, więc nikt nie będzie przeszkadzał w rytuałach piękna.

Jak zrobić białą toaletkę?

Toaletka do sypialni może mieć postać wyrafinowanego mebla z szufladami, skrytkami, rzeźbionymi nogami oraz blatem, w połączeniu z podnoszonym lub rozkładanym na kilka części lustrem. Zwolennicy większej prostoty mogą pokusić się o samodzielne skomponowanie mebla. Wystarczy nieduże białe biurko lub biała konsola czyli płytki, przyścienny stolik na dwóch lub czterech nogach. Mebel ustawiony przy ścianie pod lustrem lub przy ścianie z lustrem opartym o blat stolika tworzy podręczną toaletkę, na której można ustawić ulubione i potrzebne kosmetyki, puzderka czy stojak na biżuterię. Takie dostawiane lustro powinno być w tej samej linii wzorniczej co konsola czy stolik. Stanowi wtedy jednorodny mebel, którego nie postrzega się jako podzieloną na poszczególne elementy kompozycję.

Funkcjonalna toaletka powinna mieć wysokość typowego stołu, czyli ok. 74-78 cm, tak aby wygodnie można było przy niej usiąść na krześle i nie mieć problemu z wsunięciem pod blat własnych nóg. Nie powinna być zbyt głęboka, aby nie sięgać daleko po potrzebne na co dzień pod ręką przedmioty. Do wygodnego zrobienia makijażu wystarczy blat o głębokości ok. 35 cm. Jeśli jednak przewidujemy, że toaletka będzie miejscem do pracy, to na jej blacie powinien zmieścić się laptop lub notatnik. Wtedy dogodną głębokość mebla należy zaplanować na przynajmniej 40-50 cm.

Biała toaletka z lustrem

Toaletka z lustrem to podstawa. Okrągłe, owalne, prostokątne, zawieszone na ścianie, oparte o ścianę czy zintegrowane z meblem, to podstawowy element jej wyposażenia. Jeszcze lepiej, kiedy na toaletce znajdą się dwa lustra. Jedno duże, pionowe, tak żeby można było ocenić z szerszej perspektywy efekty upiększających zabiegów oraz mniejsze, stojące przy którym precyzyjnie można wykonać makijaż czy uczesać się. Jedno ruchome lusterko pozwoli obejrzeć starania z profilu lub od tyłu głowy.

Toaletka biała - oświetlenie
Biała toaletka z okrągłym lustrem oświetlonym wianuszkiem dziesięciu żarówek. Symetrycznie rozmieszczone elementy gwarantują równomierne oświetlenie każdego fragmentu twarzy. Toaletka Gaga, do kupienia na selsey.pl
Fot. selsey.pl

Biała toaletka z oświetleniem

Prawidłowe, koniecznie symetryczne, oświetlenie lustra toaletki gwarantuje wykonanie idealnego makijażu. Punkty świetlne umieszczone po obydwu stronach lustra lub otaczające je wianuszkiem źródeł światła z każdej strony, pozwolą widzieć wyraźnie każdy fragment twarzy. Lampa umieszczona nad głową lustra będzie zacieniać dolną część twarzy. Tylko boczne ustawienie światła zapewni równomierny blask.

Biała, nowoczesna toaletka Brimnes Ikea
Nowoczesna biała toaletka Brimnes Ikea posiada szufladę, a obok uchylną pokrywę blatu, która skrywa zarówno lustro, jak i praktyczne przegródki. Może pełnić rolę toaletki, biurka czy kredensu.
Fot. Ikea

Toaletka biała - nowoczesna

Nowoczesna toaletka to zazwyczaj nieskomplikowany mebel, z jedną lub dwoma dużymi szufladami, prostą ramą lustra w towarzystwie oświetlenia ledowego. Zwykle wykonany z płyty MDF w matowym lub błyszczącym wykończeniu. Biała, nowoczesna toaletka dobrze komponuje się z drewnianymi fragmentami mebla, na przykład drewnianymi nogami lub blatem. Proste wzornictwo w białej kolorystyce pasuje niemal do każdej aranżacji.

Gotowe do kupienia, nowoczesne toaletki mają czasem lustra chowane pod blatem. Podniesiony do góry blat, a najczęściej jego fragment, otwiera skrytkę lub wyjmowane kasetki na biżuterię i kosmetyki. Taki mebel wymaga jednak ciągłego utrzymywania porządku, aby swobodnie można było podnosić lusterko do góry. Z pewnością zadowoli miłośników porządku i minimalizmu.

Białą toaletka Ikea
Stylizowana, biała toaletka będzie ładnie wyglądać we wnętrzach prowansalskich, rustykalnych, shabby chic czy vintage. Na zdjęciu biała toaletka Hemnes ze sklepu Ikea.
Fot. Ikea

Toaletka biała - romantyczna

Stylizowane na dawne, rustykalne, prowansalskie czy to w stylu shabby chic toaletki, koniecznie muszą mieć rzeźbione lub zakrzywione nogi oraz rozbudowane ramy luster. A jeśli biel, to najczęściej w ciemniejszym, ciepłym odcieniu i w matowym wykończeniu.

Romantyczne toaletki wyposażone są zawsze w szuflady i skrytki. Szuflada w toaletce to praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy mają większy problem z utrzymaniem porządku. Łatwo jest do niej wrzucić zalegające na blacie bibeloty, tak żeby można było na nim popracować lub szybko posprzątać.

Zobacz także:

    Więcej o:

Skomentuj:

Biała toaletka - kobiecy niezbędnik