Ogrzewanie

  • Kominek do domu

    Jak wybrać kominek do domu?

    Większość z nas, planując budowę domu, marzy o kominku. Nic w tym dziwnego, gdyż nie tylko daje ciepło, ale tworzy w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Jest też bardzo efektownym elementem wystroju wnętrza. Mało kto wie na co należy zwrócić uwagę wybierając kominek do domu. Oto najważniejsze rady.

  • Ogrzewanie domu

    Jak wybrać najlepszy opał do kominka?

    Jeszcze do niedawna jedynym paliwem, jakim paliło się w kominku, było drewno. Niestety, nie każde się do tego nadaje. Dlatego obecnie coraz większą popularność zdobywa brykiet, który wytwarzany jest ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem trocin i zrębek.

  • Parapety w systemach ociepleń

    Parapety w systemach ociepleń - montaż

    Mówiąc o fachowej instalacji systemu ociepleń, warto pamiętać, że diabeł tkwi w szczegółach. W tym wypadku w ociepleniu tzw. miejsc szczególnych, na przykład parapetów. Ich niestaranne wykonanie zazwyczaj bardzo niekorzystnie odbija się na trwałości i estetyce całości ocieplenia.

  • kominek

    Jak ogrzać cały dom kominkiem?

    Kominek stojący w salonie może być nie tylko ciekawym elementem wystroju, ale może służyć również jako podstawowe źródło ciepła do ogrzewania domu. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, do wyboru mamy dwie możliwości - kominek powietrzny z systemem DGP lub model z płaszczem wodnym.

  • Kolorowy grzejnik

    Kolorowe grzejniki - propozycje redakcji

    Prawie wszystkie firmy umożliwiają zakup grzejników kolorowych, niezależnie czy będą to konwektory, drabinki czy grzejniki płytowe bądź członowe. Zazwyczaj kolorowe grzejniki dostępne są na zamówienie i za dodatkową opłatą - waha się ona od 10 do 40%. Możemy zatem mieć grzejniki w kolorze jaskrawym (soczysta zieleń, nasycony fiolet), pastelowym (kość słoniowa) lub metalicznie połyskującym. Inną alternatywą są także grzejniki malowane kolorową farbą strukturalną. Oto przegląd najciekawszych kolorowych grzejników dostępnych na rynku.

  • 22963391 https bi

    Kominek wodny - koszty, montaż, opinie klientów

    Kominek wodny, podobnie jak model powietrzny, po zabudowie nie różni się wyglądem od tradycyjnego modelu. Jednak ma zupełnie inną konstrukcję niż pozostałe wkłady - płaszcz wodny otacza prawie całe palenisko, poza szybĄ frontową. Gdy palimy w takim kominku, wytworzone ciepło przekazywane jest do instalacji grzewczej.

  • how.2~cX

    Grzejniki do różnych pomieszczeń

    W domu można zamontować różne grzejniki. Jedne polecane są do wnętrz z dużymi przeszkleniami, drugie sprawdzą się w łazience, a jeszcze inne w niedużej sypialni na poddaszu ze skosami.

  • 22961751 https bi

    Kominek powietrzny - jaki wybrać?

    Kominek powietrzny, czyli z systemem dystrybucji gorącego powietrza (w skrócie DGP), to wkład zamknięty, który umożliwia ogrzanie prawie całego domu. Aby tak się stało, należy go połączyć z kanałami o odpowiedniej średnicy i długości, którymi ciepłe powietrze będzie płynęło do poszczególnych pomieszczeń.

  • POROWNANIE GRZEJNIK ZELIWNY I GRZEJNIK PLYTOWY

    Cieknące grzejniki - przyczyny

    Często konieczność modernizacji instalacji grzewczej wynika z widocznej korozji grzejników, a nawet ich nieszczelności. Powody takiego stanu rzeczy możemy podzielić najczęściej na dwie grupy - zewnętrzne i wewnętrzne.

  • 22804657 https bi

    Pompa gruntowa - montaż, koszty i opinie inwestorów

    Pompa gruntowa pobiera ciepło z ziemi przez rury z polietylenu, zamontowane w ziemi. napełnione są one płynem niezamarzającym - zwykle mieszanką wody i glikolu. Ciepło to jest następnie przekazywane do instalacji grzewczej, zamontowanej w domu, w której z reguły płynie woda, stąd inne jej określEnie solanka-woda.

  • Kominki awangardowe często są duże, dlatego jednolita obudowa byłaby zbyt przytłaczająca. Łączy się więc materiały, takie jak różne rodzaje kamienia, drewno lub płytki ceramiczne. Na zdjęciu: zewnętrzna rama z granitu, wnętrze wyłożone szarym marmurem, cena od 6500 zł, KRATKI.PL

    Czym obudować kominek awangardowy?

    Istnieje wiele sposobów na obudowę kominka. Wybór materiałów jest naprawdę duży: popularnością cieszą się zarówno kafle, kamienie, blachy, płytki oraz szkło. Dzięki tak wielu możliwościom, można nawet dopasować kominek do stylu mieszkania i osobistych upodobań. W przypadku stylu awangardowego najczęściej łączy się różne materiały, dzięki czemu całość nie wygląda zbyt przytłaczająco. Oto nasze propozycje.

  • Odpowiednio dobrana automatyka, tak steruje działaniem systemu grzewczego, aby zapewnić oczekiwany przez użytkowników poziom komfortu cieplnego w pomieszczeniach

    Sterowanie pompą ciepła - automatyka

    Bardzo ważnym elementem systemu z pompą ciepła jest odpowiedni sterownik. Chodzi tu nie tylko o zapewnienie oczekiwanego komfortu wewnątrz pomieszczeń, ale i o uzyskanie wysokiej sprawności urządzenia, a ta jest tym wyższa, im niższa jest temperatura wody w instalacji grzewczej.

  • Aby dostosować moc pracującego kotła do zapotrzebowania na ciepło w domu, fachowiec reguluje ilość powietrza, która dopływa do komory spalania

    Kotły grzewcze - pierwsze uruchomienie

    Jeśli układ grzewczy, w którym będzie pracował kocioł, jest zgodny z przepisami i wymaganiami producenta, można przystąpić do jego uruchomienia. W tym czasie ustawiane są parametry instalacji i samego urządzenia, tak aby dostosować je do wymogów domowników.

  • O wykorzystaniu produktów z wełny mineralnej decyduje jej struktura, zastosowane dodatki i gęstość objętościowa

    Wełna mineralna w systemach ETICS

    Pod względem popularności to druga - po styropianie - termoizolacja w systemach ociepleń ścian zewnętrznych. W Polsce stosowana jest od niemal 20 lat. Z roku na rok jest coraz większy wybór wyrobów z wełny o różnych właściwościach, przeznaczonych do takich izolacji.

  • MONTAŻ MATY GRZEJNEJ 6. Matę pokrywa się zaprawą klejową przeznaczoną do ogrzewania podłogowego, a następnie układa płytki.

    Remont domu: jak założyć ogrzewanie podłogowe?

    Wiele osób, które podczas budowy domu nie zdecydowały się na montaż ogrzewania podłogowego w łazienkach, żałuje swojej decyzji (zwłaszcza kiedy od podłogowych płytek ciągnie chłodem). Nic jednak straconego, gdyż pomieszczenie można "doposażyć" podczas remontu. Jak dużego? Zależy od wybranego rozwiązania.

  • 22702624 https bi

    Powietrzna pompa ciepła - jak użytkować?

    Powietrzne pompy ciepła po odpowiednim wyregulowaniu i zaprogramowaniu automatyki są proste w obsłudze. Zdradzamy na czym polega ich konserwacja, jak często należy je przeprowadzać oraz jakie są koszty eksploatacji.

  • Cienkie i lekkie płyt z fibrobetonu (betonu architektonicznego wzmacnianego włóknem szklanym) efektownie wyglądają w połączeniu z naturalnym kamieniem. Na zdjęciu: obudowa kamienna, cena od 2500 zł, KRATKI.PL

    Czym obudować kominek w stylu nowoczesnym?

    W materiałach do obudowania kominka można przebierać - kafle, płytki, kamienie, blachy, szkło, płyta gipsowo-kartonowa. Dzięki tej mnogości kominek można obudować w indywidualnym stylu, pasującym do naszych upodobań i wystroju wnętrz.

  • 22677113 https bi

    Powietrzna pompa ciepła. Jak zamontować?

    Odpowiednio dobrana i właściwie zamontowana powietrzna pompa ciepła zapewni nam komfort cieplny w domu. Sprawdzimy zatem, na co zwrócić uwagę, przy jej zakupie, instalacji i eksploatacji.

  • HP_DHP-AQ_1

    Powietrzna pompa ciepła - jak kupić?

    Powietrzną pompę ciepła powinniśmy wybrać we współpracy z instalatorem lub projektantem. Fachowcy będą w stanie ocenić, czy dany model, oprócz wysokiej klasy energetycznej, ma też inne parametry, które są niezbędne w naszej instalacji.

  • Po zamontowaniu kotła na paliwa stałe wraz z zasobnikiem ciepłej wody oraz potrzebnym osprzętem napełniamy instalację grzewczą wodą

    Montaż kotła grzewczego krok po kroku

    Zakres czynności, które należy wykonać podczas montażu kotła grzewczego, zależy przede wszystkim od tego, czy instalujemy go w nowej czy w modernizowanej instalacji. Ma to też istotny wpływ na wysokość kosztów prowadzenia tych prac.

  • W ramach konserwacji kotła kondensacyjnego fachowiec kontroluje stan połączeń elektrycznych i automatyki

    Kotły grzewcze - jak dbać o konserwację?

    Niespodziewana, poważna awaria kotła, zwłaszcza zimą, spowoduje wychłodzenie pomieszczeń i zabraknie ciepłej wody w kranach. Dlatego warto systematycznie dbać o jego konserwację, aby w czasie sezonu grzewczego działał poprawnie i bezpiecznie.

  • Duże zbiorniki - zazwyczaj o poj. powyżej 200 l produkowane są w wersji stojącej

    Ogrzewanie domu węglem lub drewnem - jak uzyskać ciepłą wodę?

    Węgiel i drewno to dość tanie paliwa, więc kotły je wykorzystujące są u nas bardzo popularne. Jednak z urządzeń tych korzysta się tylko w sezonie grzewczym, dlatego poza nim ciepłą wodę trzeba przygotować w inny sposób, na przykład za pomocą pojemnościowego podgrzewacza elektrycznego. Przyda się on też wtedy, gdy głównym źródłem ciepła jest w domu kominek powietrzny (DGP).

  • 22570214 https bi

    Ocieplenie ścian w systemie ETICS - najważniejsze pytania i odpowiedzi

    Technologia wykonania systemu ETICS obejmuje wiele etapów prac. Wszystkie wymagają staranności i przestrzegania odpowiednich zasad ocieplania. Poniżej krok po kroku wyjaśniamy jak zamocnować system ETICS i co zrobić, żeby ustrzec się błędów.

  • Szczelny i ciepły dom

    Szczelny i ciepły dom

    Źle ocieplony dom zwiększa rachunki za ogrzewanie, bo przez wszelkie nieszczelności nadmiernie ucieka z niego ciepło. Istotne jest więc to, by takie miejsca nie powstawały podczas budowy. Jeśli jednak do tego dojdzie, należy je jak najszybciej wykryć i wyeliminować.

  • Większość gruntowych pomp ciepła jest od razu wyposażona w odpowiedni system sterowania - zazwyczaj jest w nim automatyka pogodowa

    Ogrzewanie domu pompą ciepła - skąd czerpać ciepłą wodę?

    System grzewczy z pompą ciepła do ogrzewania domu oraz wody do mycia wybierają najczęściej inwestorzy, którzy nie mają dostępu do gazu ziemnego, a jednocześnie zależy im na bezobsługowych urządzeniach. Taki system można dodatkowo rozbudować o instalację fotowoltaiczną, aby mieć własną, tanią energię elektryczną.

  • 22588786 https bi

    System ETICS - jak kupić? Sposoby na szybkie i bezbłędne ocieplenie

    Złożony system zewnętrznej izolacji cieplnej ETICS (External Thermal Insulation Composite System) to zestaw pasujących do siebie elementów, którymi ociepla się ściany budynków. Wcześniej znany był jako bezspoinowy system ociepleń (BSO) lub metoda lekka mokra.

  • 22336642 https bi

    Gazowy kocioł kondensacyjny

    Chociaż na rynku wciąż jeszcze można spotkać tradycyjne kotły gazowe, to sprzedawca powinien poinformować nas, że są to urządzenia o niskiej sprawności, więc należy unikać ich stosowania. Z tego względu najlepiej jest zamontować, zarówno w nowym, jak i modernizowanym domu, odpowiedni model kondensacyjny.

  • 21824934 https bi

    Konwektory ścienne, stojące i kanałowe [WYBÓR, CENY]

    Zbudowane są z miedzianej rury, na którą gęsto zostały nałożone lamele, czyli ożebrowanie z aluminium lub stali. Podobnie jak w grzejniku płytowym, im bardziej jest ono pofalowane, tym większa jest powierzchnia wymiany ciepła urządzenia, a tym samym wzrasta jego wydajność.

  • W systemie Kisan Comfort w wersji mokrej stosuje się płyty systemowe pokryte folią tworzywową metalizowaną stanowiącą zabezpieczenie przed wilgocią

    Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe?

    Aby oszacować koszty zakupu różnych systemów ogrzewania podłogowego, wybraliśmy z pracowni HomeKONCEPT projekt budynku HomeKONCEPT-31. Na tej podstawie dwóch producentów systemu elektrycznego i dwóch wodnego ogrzewania podłogowego przygotowało szacunkową wycenę swoich rozwiązań.

  • 21823873 https bi

    Grzejniki płytowe i żeberkowe

    Grzejniki płytowe to najpopularniejszy rodzaj grzejników montowanych w nowych domach. Zgodnie z nazwą ich ważnym elementem jest płyta grzejna. Żeberkowe z kolei były najpopularniejsze przed laty - składały się z kilku lub kilkunastu żeliwnych "żeberek" - choć i dziś cieszą się zainteresowaniem.