Ogród

 • ZAKLADANIE TRAWNIKA ETAP VII PODLEWANIE WYROWNYWANIE POWIERZCHNI PRZED ROZLOZENIEM ROLKI TRAWY MEZCZYZNA PRACA WAZ OGRODNICZY NARZEDZIE OGRODNICZE FOT. SERWIS PRASOWY FIRMA GRAMINA DO JEDNORAZOWEJ PUBLIKACJI PUBLIKACJA OGRODY NR 8 (52) - 8.2003 PUBLIKACJA OGRODY NUMER SPECJALNY - KATALOG PROJEKTOW - 4.2004 PUBLIKACJA OGRODY NUMER SPECJALNY 2/2005 - TRAWNIK - 6.2005 PUBLIKACJA OGRODY NR 8 (76) - 8.2005

  Trawa z rolki - krok po kroku

  Chociaż założenie trawnika z rolki jest droższe niż wysiewanie nasion, to na efekt końcowy nie trzeba czekać. Trawnik z rolki powstaje zaledwie w parę godzin (a nie w parę miesięcy).

 • Wiśnie japońskie osiągają wysokość 5-8 metrów; lubią stanowiska nasłonecznione

  Japońska wiśnia

  Pora kwitnienia tych drzewek jest ogólnonarodowym świętem w Japonii. Trudno się temu dziwić, ponieważ taka obfitość i przepych masy kwiatów są po prostu zniewalające.

 • przycinanie drzew

  Zimowe prace w ogrodzie

  Zimą pracy w ogrodzie jest nieco mniej niż w innych porach roku. Ale nie oznacza to, że nie ma jej wcale...

 • UWAGA ! PUBLIKACJA WYLACZNIE PO UZYSKANIU ZGODY REDAKCJI OGRODOWOGROD PRYWATNY KINGI I TOMASZA DUDKA , JESIEN , KWITNACE ASTRY NOWOANGIELSKIEFOT. LILIANNA SOKOLOWSKAPUBLIKACJA OGRODY NR 11 (139) - 11 2010

  Astry czyli Marcinki na jesień

  Jesienne astry to wspaniałe rośliny wieloletnie, które potrafią na koniec lata zamienić ogród w jaskrawą mozaikę kolorów: różowego, czerwonego, fioletowego, niebieskiego i białego.

 • <Digimax S500 / Kenox S500 / Digimax Cyber 530>

  Jak budować skarpy, murki i tarasy w ogrodzie

  W planowanym ogrodzie warto pomyśleć o budowie wzniesień, gdyż nawet niewielka różnica poziomów daje szansę urozmaicenia ogrodowego krajobrazu, a nasypem można odgrodzić się od hałaśliwej drogi lub niezbyt przyjemnego sąsiedztwa. Pochyłości można modelować, tworząc trawiaste pagórki lub aranżując na zboczach ogrody skalne, strumienie i ścieżki.

 • 13997458 https bi

  Pies na trawniku w ogrodzie

  Od kilku miesięcy mam golden retrivera. Nie przewidziałam, że zwierzak może skutecznie zrujnować mój zadbany dotąd trawnik. Mimo, że regularnie wyprowadzam go na spacery, upatrzył sobie murawę jako toaletę, czego dowodem są placki wyschniętej, pożółkłej trawy. Jak skutecznie naprawić szkody na trawniku i zapobiec powstawaniu kolejnych? Beata Z.

 • OGROD PLAC ALTANA MEBLE OGRODOWE ROSLINY OCZKO WODNE FOT. LILIANNA SOKOLOWSKA PUBLIKACJA OGRODY NR 10 (114) - 10 2008

  Od czego zacząć urządzanie ogrodu

  Trzeba zacząć od najważniejszego, czyli odpowiedzi na pytanie: jaki chcemy mieć ogród. Dopiero potem przyjdzie czas na planowanie kolejnych etapów. Warto przy tym pamiętać, że ogród najlepiej zacząć urządzać jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu.

 • 26.03.2009 LUBLIN , LOD NA CYPRYSIKU . FOT. IWONA BURDZANOWSKA / AGENCJA GAZETA

  Płaczące cyprysiki

  Czasami mamy ochotę posadzić w ogrodzie drzewo oryginalne, o niezwykłym kształcie, które będzie przyciągało uwagę przez cały rok. Takim drzewem może być bez wątpienia wyjątkowo wdzięczny i niekłopotliwy w pielęgnacji cyprysik nutkajski o zwisających gałązkach.

 • 15.06.2004 KORNIK ARBORETUM PERUKOWIEC FOT. KAROLINA SIKORSKA / AGENCJA GAZETA

  Perukowiec w puszystej peruce

  Kwitnący okaz perukowca robi duże wrażenie. Nad rośliną unosi się wtedy masa delikatnych jak puszek lub mgiełka różowych kwiatostanów.

 • OLSZTYN OGROD PRYWATNY PROJEKT BERNARD NIEZGODA JODLA KOREANSKA ABIES KOREANA SZYSZKA FOT. PAWEL SLOMCZYNSKI / AGENCJA GAZETA SLAJD MALY PUBLIKACJA KWIETNIK NR 12 (132) - 12.2005 PUBLIKACJA OGRODY NR 12 (104) - 12 2007

  Jodła na święta

  Trudno o bardziej oczywiste świąteczne skojarzenie, niż ustrojona świecidełkami choinka. Nawiązując do niego, przedstawiamy jedną z piękniejszych choinek. Oczywiście ogrodowych.

 • OGROD DRZEWO LISCIASTE BRZOZA BRODAWKOWATA BETULA VERRUCOSA ' YOUNGII ' FOT. MALGORZATA DYRSKA PUBLIKACJA KWIETNIK NR 1 (169) - 1 2009

  Malownicza brzózka

  Brzozę potrafią rozpoznać nawet małe dzieci. Jej cechą charakterystyczną jest biała kora, widoczna najlepiej zimą, kiedy nie ma liści. Kochamy brzozy, ale rzadko sadzimy je w ogrodach.

 • Pnącza samoczepne polecane są do ścian z cegły lub kamienia

  Pnącza na tynku

  Chciałbym, żeby po elewacji mojego domu wspinał się bluszcz, jednak mam obawy, czy nie uszkodzi on tynku? Czy może się tak zdarzyć, że pod ciężarem rośliny tynk cienkowarstwowy (albo nawet tynk z ociepleniem) odpadnie od ściany?

 • Nie należy mylić pigwy z pigwowcem - to nie jest to samo.

  Pożyteczny pigwowiec

  Pigwowce wiosną ożywiają ogród kwiatami w płomiennych kolorach, a jesienią obdarowują nas owocami pachnącymi jak cytrusy

 • Przycięty w kule bukszpan. Jest efektowny przez cały rok, a poza tym na takim tle doskonale prezentują się sezonowe rośliny

  Formowanie roślin - drzewa i krzewy ozdobne

  Formowane rośliny mogą być prawdziwą ozdobą ogrodu

 • ONE TIME USE ONLY DO JEDNORAZOWEGO UZYCIA JEZIORKO WODA STAW ZBIORNIK WODNY OCZKO WODNE KAMIEN PRZEJSCIE PRZEZ WODE TATARAK ACORUS CALAMUS BYLINA ROSLINA WODNA FOT. SERWIS PRASOWY FIRMA OASE PUBLIKACJA OGRODY NR 6 (62) - 6.2004 PUBLIKACJA OGRODY NUMER SPECJALNY 1/2005 - OGRODKI WODNE - 3.2005 PUBLIKACJA OGRODY NR 5 (73) - 5.2005 PUBLIKACJA OGRODY NR 2 (82) - 2.2006 PUBLIKACJA OGRODY NUMER SPECJALNY 2/2006 - OGROD MARZEN - 6.2006

  Rośliny wodne, czyli rabata przy strumyku

  Rośliny zdobiące strumień powinny rosnąć w grupach - tak, by nie zasłaniały całkiem wody i umożliwiały do niej dostęp. Posadźmy gatunki, które przekwitając, nie zaśmiecają wody płatkami, a później owocami i liśćmi.

 • Drzewka migdałka to prawdziwa ozdoba ogrodu. Mało tego - jego kwitnienie zwiastuje wiosnę.

  Migdałek trójklapowy obsypany kwiatami

  To urocze drzewko zadomowiło się już w polskich ogrodach na dobre. Jest bardzo lubiane, ponieważ jego kwitnienie zwiastuje prawdziwą, ciepłą wiosnę.

 • POMOST MOST MOSTEK JEZIORKO WODA STAW ZBIORNIK WODNY OCZKO WODNE BRZEG JEZIORKA CEGLA KLINKIEROWA FOT. LILIANNA SOKOLOWSKA SLAJD MALY PUBLIKACJA OGRODY NR 3 (59) - 3.2004

  Wiosna w oczku wodnym

  Podobnie, jak inne zakątki ogrodu, także przydomowy staw wymaga wiosną nieco uwagi.

 • Magnolie w ogrodzie

  12 roślin do ogrodu na każdy miesiąc

  Piękny i zadbany ogród to marzenie wielu osób. Można je spełnić, decydując się na nasze roślinne propozycje. Odpowiednio dobrane krzewy, pnącza oraz drzewa, ich właściwa pielęgnacja i odrobina wysiłku sprawią, że takim ogrodem będziemy się cieszyć przez długie lata.

 • Ciemierniki są popularnymi i... nietypowymi roślinami. Ta ostatnia cecha wynika z ich pory kwitnienia -pierwsze bowiem kwiaty możemy zobaczyć już wpołowie zimy

  Rośliny ogrodowe - ciemiernik, kwiat zimy

  Wydawać by się mogło, że w naszej strefie klimatycznej na pierwsze kwiaty w ogrodzie trzeba czekać aż do wiosny.

 • piwonie, peonie, długowieczne byliny

  Piwonia - chińska królowa

  U nas królową kwiatów jest róża, ale w Chinach i Japonii ten tytuł należy do piwonii krzewiastej. Znakiem rozpoznawczym tej rośliny są urzekająco piękne kwiaty.

 • Ścianki oporowe w ogrodzie - z kamienia, drewna i betonu

  Ścianki oporowe podtrzymujące brzegi skarp, nasypów, uskoków mogą być wykonane z różnych materiałów. Najważniejsze, by stawiały opór dla napierającego na nie gruntu.

 • oczar,rośliny ogrodowe,w ogrodzie

  Oczar - kwiat kwitnący zimą

  Oczar potrafi zakwitnąć w środku zimy, wzbudzając niekłamany zachwyt właścicieli ogrodów.

 • powojnik,rośliny ogrodowe

  Powojniki - kwiaty jak talerze

  W sklepach ogrodniczych powojniki, zwane inaczej klematisami, zawsze wzbudzają sensację - szczególnie odmiany wielkokwiatowe, występujące w oszałamiających barwach.

 • gleba, ogród, ziemia, pokrzywy, chwasty, dziki szczaw

  Jaki grunt, taki ogród

  Piękny ogród wymaga czasu i zastanowienia. Trzeba przemyśleć nie tylko to, gdzie ustawić elementy małej architektury i jak rozplanować oświetlenie. Równie ważne jest rozpoznanie terenu, czyli warunków gruntowych na naszej działce.

 • Ziemia torfowa próchniczna jest żyzna, dobrze utrzymuje wilgoć i jest łatwo przepuszczalna. Ma gruzełkowatą strukturę

  Ziemia dla roślin - wszystko o glebach

  Zanim zaczniesz planować ogród, sprawdź, jaką masz ziemię na działce. Może się okazać, że rośliny, które chcesz posadzić, nie lubią twojej gleby.

 • Ogrodowe feng shui

  Ogród urządzony zgodnie ze starą chińską sztuką feng shui może ponoć zapewnić nie tylko ładne otoczenie domu, ale również pomyślność oraz dobrobyt jego mieszkańców.

 • Sport w ogrodzie

  Drzewa, kwiaty, oczko wodne czy boisko? Wszystko zależy od oczekiwań właścicieli i wielkości działki. Jeśli jednak są takie możliwości, nie ma jak rekreacja we własnym ogrodzie.

 • Trawnik na każdą kieszeń

  Założenie trawnika wydaje się proste: przekopać glebę, wyrównać i udeptać teren, wysiać nasiona i już. Dlaczego w takim razie tak często uzyskany efekt jest inny od oczekiwanego?

 • ryby ozdobne, oczko wodne

  Jak zadbać o ryby w oczku wodnym

  Większość gatunków ryb trzymanych w przydomowych oczkach wodnych może w nich pozostać na zimę, jeżeli zbiornik jest głębszy niż 1 metr (dla karpii musi mieć co najmniej 1,5 metra).