Ogród

  • FIAP premiumdesign DecoBall/AQUAFLORA. Kule ze stali nierdzewnej, unoszą się na wodzie. Cena: od 112 zł, www.aquaflora.pl

    Jak urozmaicić oczko wodne?

    Dzięki oczku wodnemu we własnym ogrodzie można poczuć się jak nad mazurskim jeziorem. Jeśli dodatkowo zadbamy o czystość wody, piękne rośliny i ozdoby wokół, powstanie wspaniałe miejsce sprzyjające relaksowi.

  • W grillowych kolekcjach plenerowych oferowane są różne urządzenia, m.in. grilowędzarnia, Tchibo, Cena: ok. 1300 zł, www.tchibo.pl

    Grill murowany czy przenośny?

    Grill murowany czy przenośny? Wszystko zależy od tego, czy miejsce ogrodowej kuchni będzie zmienne czy stałe.

  • Pielęgnacja trawnika wymaga regularnego podlewania, koszenia i nawożenia. A także dbania, by trawy nie zniszczyły krety czy przerastający ją mech

    Jak dbać o trawnik?

    Jak dbać o trawnik? Nie jest to łatwe zadanie - pielęgnacja murawy wymaga regularnego podlewania, koszenia i nawożenia. A także dbania o to, by trawy nie zniszczyły krety czy przerastający ją mech.

  • Zestaw Corfu/KETER/ogrodosfera | Stolik ma zdejmowany blat i może służyć jako skrzynia na poduszki; profilowane oparcia. Cena: 999 zł, www. ogrodosfera.pl

    Jak urządzić miejsce relaksu w ogrodzie?

    Ogród zagospodarowany zgodnie z naszymi upodobaniami staje się dodatkowym salonem. Chętnie spędzamy w nim wolny czas, nie tylko pielęgnując rośliny, ale też odpoczywając. Jak urządzić miejsce relaksu w ogrodzie?

  • Podlewanie to jeden z ważniejszych zabiegów, który powtarza się przez cały sezon

    Narzędzia dla ogrodnika: do podlewania [WYBÓR, CENY]

    W małym ogrodzie niezbędny jest wąż i końcówki do niego: pistolety z regulowanym strumieniem wody oraz zraszacze pulsujące i obrotowe, stawiane na trawniku, czy grządce.

  • Sekatory z długimi uchwytami pozwalają ciąć nawet dość grube gałęzie drzew

    Narzędzia dla ogrodnika: do cięcia gałęzi i łodyg

    Kilkakrotnego strzyżenia w roku wymagają żywopłoty. Niewielkie założenia tego typu (np. z bukszpanu lub tawuł o dość cienkich gałązkach) łatwo można strzyc za pomocą nożyc (ręcznych bądź akumulatorowych).

  • Grządki przekopujemy i pozostawiamy na zimę w tzw. ostrej skibie

    Narzędzia dla ogrodnika: do gleby

    Do spulchniania gleby przyda się kultywator (gwiazdkowy lub ręczny), różnego rodzaju motyczki, grabie i pazurki, osadzone na długim trzonku.

  • Narzędzia dla ogrodnika

    Narzędzia dla ogrodnika: do trawnika

    Kiedy wprowadzamy się do nowego domu, zwykle rozpiera nas chęć, by teren wokół zmienić w rajski ogród. Nie obędzie się bez co najmniej podstawowego zestawu narzędzi.

  • Wykładanie pokarmu rozpoczynamy dopiero z nastaniem mrozów

    W ogrodzie: dokarmianie ptaków

    Obserwowanie ptaków przylatujących do karmnika to prawdziwa przyjemność. Ale dla naszych gości pełna ?miska? to często być albo nie być. Dlatego jeśli zdecydowaliśmy się dokarmiać ptaki, bądźmy konsekwentni. I róbmy to tak, aby im nie zaszkodzić.

  • 21126014 https bi

    Prezenty dla ogrodnika

    Jeśli poszukujemy prezentów dla pasjonatów ogrodnictwa, nie powinnyśmy mieć problemu z wyborem. Można kupić zarówno przydatny upominek, który posłuży do pracy w ogrodzie, jak i coś, co ozdobi dom.

  • Nowoczesny technorattan to tworzywo bardzo odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Wykonane z niego meble można przykryć i pozostawić na zimę na tarasie

    Ogród przed zimą

    Jesienią pracy w ogrodzie nie zabraknie. Trzeba zebrać owoce, zrobić porządki na trawniku i grządkach. Przygotować do zimowania rośliny, narzędzia i mieszkańców oczka wodnego. Na odpoczynek będzie czas zimą. Jesień fenologiczna (według zmian w przyrodzie) w Polsce rozpoczyna się z reguły na początku października. Po dwóch tygodniach, gdy opadną liście z brzóz, nastaje tzw. jesień bezlistna, która trwa do zamarznięcia powierzchni gruntu, co może nastąpić jeszcze w listopadzie, ale czasami dopiero w grudniu. Na szczęście tegoroczna jesień zapowiada się ciepła i sucha, a w takich warunkach prace ogrodowe nie muszą być przykrym obowiązkiem.

  • 20754636 https bi

    Śmieci: czy wolno je palić na posesji?

    Śmieci palić nie wolno. Jak reagować, gdy sąsiad nic sobie z tego zakazu nie robi?

  • 20555710 https bi

    Chwasty u sąsiada

    Co robić, gdy chwasty na sąsiedniej, zaniedbanej działce zaczną się rozsiewać, niszcząc efekty naszych starań o przydomowy ogród?

  • 20563872 https bi

    Rośliny ogrodowe, które dają cień

    W przydomowym ogrodzie warto pomyśleć o roślinach, które nie tylko ładnie wyglądają i pięknie pachną, ale też dają kojący cień. A przy tym - jeśli będą odpowiednio dobrane - ozdobią nasz letni salon.

  • 20416740 https bi

    Jak się pozbyć szkodników: część 5 - norniki polne i karczowniki

    Norniki i karczowniki to również szkodniki ogrodów i sadów, ale w odróżnieniu od kreta, są zwierzętami roślinożernymi, żywiącymi się różnymi częściami roślin.

  • Kret praktycznie całe życie spędza pod ziemią. Na powierzchnię wychodzi sporadycznie - letnimi nocami lubi posmakować np. dojrzałych truskawek lub poziomek, których jest wielkim amatorem

    Jak się pozbyć szkodników: część 4 - krety

    Kret należy do najpopularniejszych szkodników ogrodowych. Nie trzeba go opisywać, ponieważ zwierzaka o czarnym futerku, różowym nosie i wielkich łapach znają nawet małe dzieci. Pojawia się w prawie każdym ogrodzie i jest wyjątkowo trudnym przeciwnikiem, dlatego najlepiej byłoby pomyśleć o zabezpieczeniu przed nim ogrodu przed jego założeniem (np. montując siatkę pod trawnikiem).

  • Najczęściej spotykanymi gatunkami są szczur wędrowny (Rattus norvegicus) i szczur śniady (Rattus rattus). Ten pierwszy występuje w całej Polsce, natomiast szczur śniady - w miastach portowych i na zachodzie kraju

    Jak się pozbyć szkodników: część 2 - szczury

    Szczur to prawdziwy postrach. Jest stosunkowo dużym zwierzęciem. Długość głowy i tułowia wynosi 19-30 cm, plus ogon od 15 do 23 cm. Ubarwienie ciała szczura jest najczęściej brunatnoszare, od spodu trochę jaśniejsze. Na ogonie ma łuski i rzadkie włosy. Szczury lubią w domach zaciszne, wilgotne i ciemne kryjówki (piwnice, magazyny, rury kanalizacyjne, śmietniki, kompostowniki).

  • Mysz

    Jak się pozbyć szkodników: część 1 - myszy

    Myszy, szczury, kuny, krety, norniki czy karczowniki Już na samą myśl, że mogłyby zakraść się do domu lub ogrodu, aż ciarki przechodzą po plecach. Często pojawiają się w naszym otoczeniu z zupełnie niewiadomych przyczyn. Jak sobie poradzić z takim niechcianym lokatorem?

  • 20406645 https bi

    Liściaki, czyli kolor w ogrodzie

    Ogrody z przewagą roślin liściastych, w przeciwieństwie do zimozielonych, zatłoczonych mnóstwem iglaków, są kolorowe, żywe i pełne uroczych niespodzianek.

  • b~c`Fw7YcmZ@ov{.

    Palisada: element o różnych funkcjach

    Palisady i inne obrzegowania to stałe elementy wykorzystywane na podjazdach i w ogrodach. Mogą oddzielać strefy przeznaczone dla pieszych, stabilizować krawędzie nawierzchni z kostki brukowej lub stanowić wykończenie schodów. Często stosowane są również do łączenia różnych poziomów w ogrodzie oraz zabezpieczania skarp.

  • 20200789 https bi

    Jak pozbyć się chwastów?

    Często wydaje się, że usuwanie chwastów to walka z wiatrakami. Jeśli jednak zastosujemy nowoczesne środki i metody, możemy uwolnić ogród od tych ekspansywnych gości.

  • 20170673 https bi

    Letnie nawożenie roślin

    Każda roślina do prawidłowego rozwoju, oprócz światła i wody, potrzebuje także składników mineralnych. Pobiera je korzeniami z roztworu glebowego w postaci związków chemicznych.

  • Roboty koszące. Husqvarna Automower Solar Hybrid/HUSQVARNA, szer. koszenia 22 cm, Cena: 9999 zł, www.husqvarna.com

    Kosiarki: jaką wybrać?

    Każdy trawnik należy systematycznie strzyc. Aby ułatwić sobie pracę i uzyskać piękną darń, która będzie cieszyła oczy przez cały sezon, potrzebujemy odpowiedniej kosiarki.

  • shutterstock_177067622 Efired

    Wiosenne porządki na tarasie, trawniku i w oczku wodnym

    Wiosna to czas wielkiej ogrodowej mobilizacji. W tym czasie zbieramy zimowe pozostałości z rabat, grządek i oczek wodnych oraz przygotowujemy ziemię do kolejnego sezonu.

  • 19975489 https bi

    Zielony ogród zimowy

    Ludzie z doświadczeniem mówią, że o ogrodzie zimowym należy - niejako wbrew nazwie tego pięknego miejsca - pomyśleć na długo przed czasem, w którym nadejdą śniegi. Jesienią? Późno. Latem? Hmmm A dlaczego nie już wiosną?

  • ogród, warzywnik, podniesiona rabata, podwyższona grządka

    Przydomowy warzywnik na podwyższonych grządkach

    Podwyższone grządki to coś w rodzaju skrzyń bez dna, wykonanych z drewna, cegieł, metalu albo gabionów, wypełnionych różnorodnymi materiałami (kamienie, szkło, drewno, kostka granitowa).

  • mszyce, szkodniki w ogrodzie

    Zdrowy ogród: zwalczamy szkodniki ogrodowe

    Wiosna to pierwszy w sezonie okres sprzyjający rozwojowi licznych chorób i agresywnemu działaniu szkodników. Niestabilna wiosenna pogoda sprzyja wielu organizmom niszczącym nasze ogrody. Młode liście i pędy są bardzo apetyczne dla głodnych szkodników po zimowym śnie. Nawet nocne przymrozki nie zatrzymają rozwoju chorób.

  • ogród zimą, trawy

    Ogród zimą. Iglaki, trawy i kwiaty w śniegu: inspiracje!

    Zima w ogrodzie może być piękna, i to nie tylko za sprawą iglaków strojnych w śniegowe czapy. Ciekawie wyglądają uschnięte kwiatostany bylin i traw ozdobnych, oryginalnie powyginane, barwne gałęzie niektórych roślin czy wzory na korze drzew...

  • .UWAGA ! PUBLIKACJA WYLACZNIE PO UZYSKANIU ZGODY REDAKCJI MAGNOLII31.05.2011 LODZ , UL. STASIA , OGROD DLA MIESIECZNIKA OGRODY , WLASCICIELKA GRAZYNA MASTALAREK ,NZ SCHODY NA TARAS WYKONANE Z IMPREGNOWANYCH BELEK FOT. WOJCIECH SURDZIEL / AGENCJA GAZETAPUBLIKACJA MAGNOLIA NR 7 (3) - 7 2012

    Aranżacje ogrodów: w ogrodzie warto mieć kolorowo

    Wszystko zaczęło się od marzeń o domu pełnym słońca z mnóstwem kwiatów dookoła. Grażyna Mastalarek od siedmiu lat z zapałem pielęgnuje swój kolorowy ogród - jak widać, marzenia czasami się spełniają.

  • prezentacja ogrodowa

    Faszyna, czyli jak zabezpieczyć brzegi stawu

    Konstrukcja stawu o stromych brzegach zazwyczaj wymaga odpowiedniego wzmocnienia i zabezpieczenia brzegów przed wypłukiwaniem i osuwaniem się podłoża. Najczęściej wykonuje się faszynowanie.