Działki budowlane

 • Jak kupić dobrą działkę budowlaną?

  Jak kupić dobrą działkę budowlaną?

  Dom jednorodzinny – marzenie wielu. Ale jak przejść od marzeń do ich spełnienia? Jak zamieszkać w domu jednorodzinnym i cieszyć się popołudniami spędzanymi na tarasie lub lekturą książki przed kominkiem w salonie? Pierwszym i jednym z najważniejszych kroków, jakie trzeba wykonać, jest zakup działki budowlanej. Od tego zależy, jak szybko uda nam się przejść proces formalności i jaki dom wybudujemy. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę, szukając działki budowlanej i jak dokonać ostatecznego, właściwego wyboru.

 • Czy działki budowlane drożeją? Średnie ceny działek budowlanych w 2019 r.

  Czy działki budowlane drożeją? Średnie ceny działek budowlanych w 2019 r.

  Jeśli planujemy inwestycję kupna nieruchomości, powinniśmy uzbroić się w cierpliwość i przeprowadzić analizę rynku w naszej okolicy. Powodzenie zależy od tego, czy dobrze rozpoznamy tendencję (spadkową, bądź wzrostową) cen nieruchomości. Okazuje się, że w najdroższych rejonach Polski od początku roku obserwuje się kierunek regresywny, ale z kolei rosną ceny w większych miastach. Gdzie należy się pospieszyć, a w których województwach opóźnienie sprzyja nabywcom?

 • Zakup działki - pierwszy krok do budowy domu. Na co zwrócić uwagę

  Zakup działki - pierwszy krok do budowy domu. Na co zwrócić uwagę

  Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna to dla wielu inwestorów idealny moment na wybór i zakup działki budowlanej. Wybranie odpowiedniego miejsca na budowę domu jest niezwykle trudne - to decyzja na całe życie. Dziś chcielibyśmy podpowiedzieć Państwu jak się do tego zabrać, by nie popełnić błędów, których będziecie w przyszłości żałować.

 • Ocieplanie ścian

  Dom energooszczędny: ocieplanie ścian zewnętrznych

  Na koszty ogrzewania domu bardzo duży wpływ ma izolacyjność termiczna jego ścian zewnętrznych. Aby można go było uznać za energooszczędny, powinny one mieć współczynnik przenikania ciepła U znacznie lepszy niż ten wynikający z przepisów. Co więc zrobić, by prawidłowo ocieplić ściany, zapewniając lepszą izolacyjność i niższe rachunki?

 • 22955990 https bi

  O czym trzeba pamiętać budując dom na wsi?

  Coraz więcej osób pracujących i mieszkających w mieście, decyduje się na przeprowadzkę na wieś. Zanim jednak to się stanie, trzeba wybudować dom, pamiętając o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Na co należy zwrócić uwagę przy budowie domu na wsi? O czym koniecznie trzeba pamiętać, by spełniał wymagania? Odpowiadamy.

 • 20555725 https bi

  Sąsiad zalewa nam działkę...

  Gdy nie ma kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej, wody opadowe z dachu powinny być odprowadzane na terenie własnej działki. Dokonywanie zmiany naturalnego spływu wód opadowych w celu kierowania ich na teren sąsiedniej nieruchomości jest zabronione.

 • %H<2&r

  Granice działki

  Zabudowane działki powinny mieć ustalone granice, można poprosić o wyrysy z ewidencji gruntów. Jeśli jednak trzeba dokonać ich ponownego wytyczenia, wówczas...

 • 19747136 https bi

  Zamiana gruntów rolnych na budowlane: czy w roku 2016 zarobimy na ziemi?

  Wygląda na to, że eldorado dla inwestorów kupujących grunty rolne właśnie się kończy. Ci, którzy myślą o ich zamianie na budowlane, muszą się liczyć z tym, że chętnych na takie działki będzie coraz mniej.

 • Rys 1. Posadowienie na studniach

  Budowanie na słabym gruncie

  Działka kupiona dla jej niepowtarzalnej urody może okazać się fatalna do celów budowlanych. Mamy wtedy dwie możliwości: wydać trochę więcej pieniędzy na nietypowe fundamentowanie domu albo kupić inną działkę.

 • działka budowlana, budowa domu

  Przed budową - zadbaj o ziemię na działce

  Zanim zaczniemy budować, zadbajmy zawczasu o ziemię i drzewa na działce - nie tylko dlatego że mniej będzie kosztować późniejsze urządzanie ogrodu.

 • Osiedle domów

  Poradnik poszukiwacza działki

  Niełatwo jest znaleźć idealną działkę. Ale kiedy uda się w końcu natrafić na to ?nasze? miejsce, i na dodatek jego cena będzie zachęcająca, to zanim podpiszemy umowę, warto policzyć do dziesięciu, a jeszcze lepiej... przeczytać uważnie poniższy tekst.

 • 9104139 https bi
 • 13352961 https bi

  Zanim kupisz działkę, sprawdź dokumenty

  Zanim kupisz działkę budowlaną zapoznaj się z miejscowym planem zagospodarowania, odwiedź wydział geodezji miejscowego starostwa i przejrzyj księgi wieczyste w sądzie rejonowym.

 • Okna narożne to dobry sposób na wykorzystanie naturalnego światła.

  Wpływ ustawienia domu na nasłonecznienie wnętrz - cykl ABC dobrego domu

  Pomieszczenia, w których przebywają ludzie, powinny mieć zapewniony dostęp do światła dziennego. Jego odpowiednia dawka zależy od usytuowania domu na działce i powierzchni okien.

 • Projekt nowoczesnego domu na dużą działkę. Widok od ogrodu

  Projekt nowoczesnego domu na dużą działkę

  Dom zaprojektowano na dużą działkę z pięknymi widokami. Architekci stworzyli geometryczną, wyrazistą bryłę o nieregularnym kształcie, z wieloma osiami widokowymi, tak, by maksymalnie wykorzystać wszystkie atuty lokalizacji. Powstał interesujący rodzinny dom o ciekawej kolorystyce i geometrycznej formie.

 • Na wąskim skrawku terenu najłatwiej ustawić dom zwrócony krótszym bokiem w stronę ulicy

  Jak sobie poradzić z wąską działką

  Coraz trudniej o działki idealne: kwadratowe, płaskie lub nachylone ku południu, z drogą dojazdową przy zacienionej krawędzi... Czasem warto zrezygnować z części wymagań i kupić działkę wąską, nieustawną, za to w świetnej lokalizacji.

 • Zanim zapadnie ostateczna decyzja o miejscu domu na działce, warto poobserwować, jak wędruje po niej słońce

  Usytuowanie domu na działce - cykl ABC dobrego domu

  Dom powinien być tak zaplanowany, żeby słońce i cień były sprzymierzeńcami przez cały rok i o każdej porze dnia. Tylko jak to osiągnąć? Nie każdemu trafia się idealna działka... ale na każdej można postawić idealny dom.

 • 3115596 https bi

  Po pierwsze działka

  Aby wszystkie marzenia o domu mogły się ziścić, trzeba najpierw mądrze wybrać działkę.