Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rady właścicieli

Katarzyna i Piotr Pastuszkowie

  • Chociaż sami baliśmy się rozpocząć budowę domu bez zebranej gotówki, dziś radzimy wszystkim rozpoczynać budowę jak najszybciej, bez odkładania jej na później, ponieważ zaciąganie kredytów już się opłaca, a budowanie nie jest ani tak straszne, ani tak kosztowne, jak się powszechnie wydaje.

  • Radzimy starannie wybrać projekt i jeszcze przed budową wprowadzać ewentualne poprawki. My żałujemy, że po zmianie technologii nie kupiliśmy innego wariantu naszego domu, takiego, w którym taras wypoczynkowy położony jest za domem, a nie od frontu. U nas tempo budowy było zawrotne i nie mieliśmy czasu na dopilnowanie szczegółów.

  • Radzimy wybierać działki położone blisko drogi dojazdowej. Zamieszkanie w domu oddalonym od drogi może okazać się męczące i kosztowne. Oprócz poniesienia kosztów przyłączenia mediów musieliśmy na własny koszt utwardzić 40-metrową drogę wewnętrzną (od drogi do naszej działki), a czeka nas jeszcze jej oświetlenie. A do tego sami musimy ją odśnieżać!

  • Warto starannie wybierać miejsce na działce, na którym ma stanąć dom, i starannie przemyśleć jego położenie względem stron świata. Żałujemy, że nie przemyśleliśmy tych aspektów i nasz dom stoi daleko w głębi posesji. Podrożyło to jeszcze dodatkowo doprowadzenie do niego mediów oraz spowodowało, że z tarasu wypoczynkowego mamy widok na bramę wjazdową i najmniej intymną część ogrodu. Trzeba było zbudować dom bliżej bramy i tak go usytuować, aby salon i taras miały kontakt z ogrodem za domem.    • Więcej o:

    Skomentuj:

    Rady właścicieli