Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Doświadczenia właścicieli

Małgorzata i Krzysztof Kaczyńscy

  • Żałujemy, że pomieszczenia na piętrze sięgają aż do szczytu dachu (mają powyżej 4 m). Zawieszenie sufitu na standardowej wysokości nieznacznie obniżyłoby nawet koszty budowy domu, a pokoje byłoby wówczas znacznie łatwiej ogrzać.

  • Radzimy zwracać szczególną uwagę na solidne ocieplenie ścian i unikanie mostków cieplnych. U nas niechlujne ocieplenie ścian na piętrze i murłat pod okładziną drewnianą powodowało spore straty ciepła (w pokojach na górze była niższa temperatura niż na parterze - ok. 18°C). W końcu musieliśmy zdecydować się na remont dopiero co wzniesionego budynku. Po zdjęciu ze ścian zewnętrznych oszalowania z desek położyliśmy ocieplenie z wełny mineralnej i folię wiatroszczelną, której wykonawcy nie zastosowali wcześniej.

  • Pompę ciepła lepiej zaplanować na etapie projektu (ewentualnie budowy fundamentów), w przeciwnym razie czekają nas dodatkowe koszty związane z jej instalacją.

  • Grzejniki takie jak nasze (czyli klimakonwektory) nie pracują najciszej (ich szum może niektórym przeszkadzać w spaniu). My poradziliśmy sobie z tym problemem, ustawiając automatyczne sterowniki temperatury w taki sposób, by w nocy włączały się rzadziej.

  • Kominek z wkładem żeliwnym wykorzystujemy bardzo często, żałujemy więc, że nie zintegrowaliśmy go z instalacją pompy ciepła lub przynajmniej nie zastosowaliśmy systemu rozprowadzenia ciepła na piętro.





    • Więcej o:

    Skomentuj:

    Doświadczenia właścicieli