Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Doświadczenia właścicielki

Marta Barska

 • Przed zakupem działki pozbawionej infrastruktury i położonej "w polu" radzę sprawdzić w urzędach (nie u sąsiadów), czy (i kiedy?) będzie możliwe przyłączenie mediów oraz ile to będzie kosztowało.

 • Działka, która powstała na dawnym polu uprawnym, może być też kłopotliwa ze względu na brak dojazdu. Trzeba się liczyć z kosztami utwardzenia drogi dojazdowej do posesji, inaczej ciężarówki nie dotrą na budowę.

 • Decydując się na system ogrzewania z wykorzystaniem pompy ciepła, należy koniecznie wynająć jedną sprawdzoną i doświadczoną firmę, która udzieli gwarancji na wszystkie urządzenia oraz będzie je serwisować. Uważam, że moim błędem było wynajęcie innej firmy do budowy kolektorów, innej do montażu urządzeń grzewczych, jeszcze innej do wykonania instalacji centralnego ogrzewania. Największy błąd popełnił jednak projektant kolektorów poziomych, który nie zaznaczył na rysunku odległości między kolektorami (wyznaczył tylko ich wielkość, głębokość i szerokość).

 • Kiedy marzłam podczas awarii centralnego ogrzewania, żałowałam, że nie zainstalowałam w kominku wkładu żeliwnego z rozprowadzeniem ciepła po budynku. Gdybym teraz budowała dom, na pewno nie zaniechałabym tej inwestycji.

 • Aby obniżyć koszty zużycia prądu (dom "działa" tylko na elektryczność), starałam się o przyznanie drugiej taryfy. Po zapoznaniu się z cennikiem, zrezygnowałam, bo "tańsza" taryfa okazała się nieopłacalna.

 • W domu usytuowanym pod miastem wcześniej czy później będzie brakować garażu oraz dużego pomieszczenia gospodarczego na sprzęt sportowy i ogrodowy. Warto wziąć to pod uwagę już przy wyborze projektu.

  • Więcej o:

  Skomentuj:

  Doświadczenia właścicielki