Jesteśmy bardzo zadowoleni z parterowego budynku. Najważniejsze, że nie trzeba w nim chodzić po schodach.
Zmiany w projekcie gotowym są możliwe, wcale nie muszą być kosztowne, a pozwalają dostosować dom do indywidualnych potrzeb. U nas wiązały się z koniecznością dopasowania rozłożystej, parterowej bryły do kształtu działki. Metraż pozostał ten sam, ale dom jest nieco węższy od frontu, za to trochę dłuższy.
Trójwarstwowe mury z twardą warstwą zewnętrzną umożliwią nam montaż nad tarasem ciężkiej markizy, którą będzie można zwinąć, tak by nie zacieniała wnętrz w bardziej pochmurne dni.
Polecamy pompę ciepła. Jest tania w eksploatacji, łatwa w obsłudze oraz bezusterkowa. Radzimy do montażu całej instalacji grzewczej zatrudnić tylko jedną, za to sprawdzoną i doświadczoną firmę. Łatwiej wtedy będzie wyegzekwować ewentualne naprawy.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z ogrzewania podłogowego. Zastosowaliśmy je w całym domu, więc nigdzie nie mamy grzejników naściennych. Ze względu na psy w pomieszczeniach dziennych szczególnie sprawdzają się podłogi wyłożone gresem, ale równie wygodne są podłogi drewniane, dostosowane do ogrzewania podłogowego (w pokojach prywatnych). Ponieważ jednak drewno gorzej przewodzi ciepło niż kamień, okna, w pobliżu których jest najchłodniej, "ubraliśmy" w zasłony.
Jesteśmy zadowoleni, że mamy zamykaną, osobną kuchnię i nie żałujemy, że nie ulegliśmy współczesnej modzie na łączenie tego pomieszczenia z salonem.
Okna do podłogi na każdej ścianie utrudniają umeblowanie wnętrz. My zdecydowaliśmy się na zmniejszenie jednego z przeszkleń w salonie, bo tylko w ten sposób znaleźliśmy miejsce na kanapę.
Dom bardzo zyskuje w zadbanym otoczeniu. By cieszyć się z udanej inwestycji, warto jak najszybciej zatroszczyć się o ogród.