Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 3/2008

red.

W marcowym numerze: *Jak sobie poradzić z opieszałym urzędem?, *Bardzo ciepłe ściany, *Akcja Mądry Buduje Lepiej - Zobacz, ile zyskujesz budując dom niskoenergetyczny, *ABC dobrej łazienki, *Kabiny prysznicowe ze ścianami i bez, *Odkurzacz centralny do różnych domów, *Więźby dachowe z dostawą do domu, *Tanie krycie dachu, *Salon firmowy: 173 cegły, pustaki i bloczki, *Prezent - płyta CD z kalkulatorem korzyści

NOWOŚCI

Okno dachowe na pilota, tynki jak piaskowiec, farba trwała niczym diament, podłoga jak z Dzikiego Zachodu, membrany na dachy, suszenie zamiast prasowania.

MĄDRY BUDUJE LEPIEJ

AKCJA Z PRAWEM BUDOWLANYM W TLE - Rozpoczynamy kolejną akcję propagującą budowę domów tanich w eksploatacji. Ale tym razem chcemy, by przez zmianę prawa budowlanego dotyczyła ona także budowy domów wielorodzinnych.

Historie prawdziwe

 • Więcej, lepiej, bliżej

 • Nie było łatwo

 • Nasze pięć minut

 • Budowa pod górkę

  Cztery opowieści o drodze do własnego domu, a każda inna. Wszystkie łączy jednak determinacja w dążeniu do celu i szukanie najlepszych rozwiązań. Ktoś czekał kilka lat na odrolnienie działki, ktoś inny miał kłopoty z przyłączeniem mediów albo przez rok szukał odpowiedniego kawałka ziemi. Na końcu zawsze czekała jednak nagroda, dla której warto było się męczyć.

  Ściany zewnętrzne

  Bardzo ciepłe ściany - wznosząc ściany zewnętrzne, warto pójść śladem stachanowców i śmiało przekroczyć obowiązujące normy izolacyjności cieplnej. To się naprawdę opłaci, a korzyść odczujemy już w pierwszym sezonie grzewczym.

  WIZYTY

  W nowym domu

  Przyszłość jest teraz - na początku była wygrana w konkursie, którego tematem była wizja wyglądu domu jednorodzinnego w bliskiej przyszłości. Potem znalazł się inwestor, któremu tak spodobała się koncepcja zwycięskiego projektu, że postanowił przyspieszyć bieg wydarzeń i czym prędzej uczynić z przyszłości teraźniejszość. Tak powstał znakomity dom, autorstwa czołowej pracowni architektonicznej w tej części Europy.

  PRZED DECYZJĄ

  Projekty

  Wygodnie z garażu - może się wydawać, że garaż to drobiazg, niemal dodatek do projektu. Jednak źle pomyślany i usytuowany potrafi popsuć przyjemność z mieszkania w nawet najlepszym domu. Przede wszystkim dobrze jest połączyć go z głównym budynkiem.

  ABC dobrego domu

  Łazienki małe i duże - Podobno spędzamy w nich około dwóch lat życia! Zadbajmy więc o to, by ten czas minął nam w dobrze zaplanowanych wnętrzach, dostosowanych do potrzeb i sprawności wszystkich użytkowników.

 • NA BUDOWIE

  Więźba dachowa

  Z dostawą do domu - nawet najlepszy cieśla nie wykona więźby z taką dokładnością i w tak krótkim czasie, jak zrobi to wytwórnia dachów prefabrykowanych.

  Stropy żelbetowe

  Między dołem i górą - monolityczne, z płyt prefabrykowanych albo gęstożebrowe - czym różnią się te stropy i jakie mają zalety? Warto poznać odpowiedzi na podstawowe pytania, by wiedzieć, po czym będziemy chodzić i co mieć nad głową.

  Ściany działowe

  Cicho za tą ścianą- z naszego domu nie wyeliminujemy hałasu, ale możemy skutecznie z nim powalczyć. O sukcesie zadecyduje nie tylko materiał, z którego wykonane zostaną ściany, ale też ich grubość i sposób połączenia z innymi przegrodami.

  Biały montaż

  Czysto, cicho, elegancko - sedesy i bidety wiszące są o tyle lepsze od stojących, że łazienka z nimi jest bardziej elegancka, łatwiejsza do sprzątania i... cichsza.

  Instalacje

  Centralne odkurzanie różnych domów - szybkie i proste, bez hałasu, kurzu i nieprzyjemnych zapachów. Czy to możliwe? Z centralnym odkurzaczem na pewno zbliżysz się do tego ideału.

  KONKURS

  Przegroda izolacyjna przyszłości

  Swisspor nagradza myślenie innowacyjne - rozwiązanie konkursu i krótka prezentacja nagrodzonych prac.

  W DOMU

  Dach

  Tanie krycie dachu - nie ma wygodniejszego, szybszego i tańszego sposobu na zmianę pokrycia dachowego niż położenie płyt falistych. Można je zamontować wprost na starym dachu, bez żadnych uprzednich prac rozbiórkowych.

  Płytki ceramiczne

  Duże, średnie i malutkie - wydawałoby się, że wielkość płytek nie ma większego znaczenia przy ich układaniu. A jednak okazuje się, że okładziny z wielkich płyt układa się inaczej niż te z malutkich kwadracików. Dobrze o tym wiedzieć, zanim damy się zaczarować bogatą ofertą handlową.

  Kabiny prysznicowe

  Ze ściankami lub bez - kabina prysznicowa to dobry pomysł na udaną kąpiel. Wybór modeli jest ogromny, ale gdyby komuś nie wystarczył, jest jeszcze możliwość wyróżnienia się z tłumu użytkowników łazienek i zaprojektowania swojego własnego, niepowtarzalnego natrysku.

  Wymiana podgrzewacz

  Nowy lepszy model - warto go sobie sprawić, jeśli dotąd używany, gazowy lub elektryczny, ma kilkanaście lat. Nowe urządzenia są bowiem nie tylko sprawniejsze i wygodniejsze, ale przede wszystkim bezpieczniejsze.

  Piekarniki i mikrofalówki

  Tradycyjnie i na szybko - w każdym domu potrzebne jest urządzenie do pieczenia i podgrzewania potraw. Co jednak wybrać: piekarnik czy kuchenkę mikrofalową? A może jedno i drugie?

  WOKÓŁ DOMU

  Ogród

  Bez prowizorki - właściciele zrobili wszystko, by w zakładanym ogrodzie wszystko było od razu "trafione w punkt", bez błędów i szukania po omacku.

  Ścianki oporowe

  Z kamienia, drewna i betonu - rozmaite wzniesienia i zagłębienia znakomicie urozmaicą ogród. Trzeba tylko zadbać o to, by nie osypywała się z nich ziemia.

  GORĄCA LINIA

  Komu za prąd

  Wymiana panelu

  Budowa po zimie

  Ciepła woda od zaraz

  PARAGRAFY I PIENIĄDZE

  Sprawy administracyjne

  Urzędzie, pospiesz się - a co zrobić, gdy ten nie ma na to ochoty i nasza sprawa gdzieś utknie? Najlepiej wykorzystać wszystkie prawne możliwości ponaglenia biurokratycznej machiny.

  SALON FIRMOWY ŁADNEGO DOMU

  Cegły, bloczki, pustaki

  DOM DLA CIEBIE

  Katalog projektów

  Co miesiąc nowe projekty domów - prezentujemy 23 projekty z 8 pracowni architektonicznych.

   Więcej o:

  Skomentuj:

  Numer 3/2008