Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ŁADNY DOM, NUMER 07/2014

red.

W tym numerze: *Ocieplenie ścian zewnętrznych; *Dach w domu energooszczędnym; *Najpopularniejsze stropy; *Budujemy ściany poddasza; *Świetliki dachowe; *Modne, płaskie dachówki; *Jak dobierać okna do różnych pomieszczeń; *Silikony i uszczelniacze na wilgotne miejsca; *Zasobniki na ciepłą wodę; *Klimatyzacja na letnie upały; *Ochrona przed owadami; *Drewniane podłogi; *Farby na plamy i zacieki.

Okładka miesięcznika Ładny Dom 07/2014
Okładka miesięcznika Ładny Dom 07/2014
Fot. Roman Andrasik, Prefabud, Rakoczy, www.shutterstock.com
INSPIRACJE

Dom miesiąca. Zbudowany na skale. Przez lata nikt nie chciał kupić działki, na której wzniesiono ten dom. I to wcale nie z powodu ceny. Po prostu w oczach ewentualnych inwestorów miała same wady...

Dom na miarę - pełen światła. Na pozór jest zwykły, prosty, a jednak zupełnie inny niż wszystkie wokół budynki. Wśród istnego "przeglądu architektonicznego" ostatniego stulecia, z jakim mamy do czynienia w okolicy, opowiada własną historię, tworzy odrębny architektoniczny mikroświat.

Wokół architektury. Prezentujemy m.in. dom pasywny, który można wznieść w cztery dni, czułą podłogę, która "wie" kto po niej chodzi oraz elektryczne drzewko do ładowania smartfonów.

Rekomendacja. Sielski dom z dala od miasta. To projekt wprost dla mieszczuchów, którzy są zdecydowani opuścić miasto.

Katalog projektów. Dom dla ciebie. Prezentujemy pięć projektów domów wykonanych w technologii drewnianej. Pokazujemy plusy i minusy tego rozwiązania.

Aktualności. Z rynku. Nowości budowlane i instalacyjne oraz aktualności.

DOM W PRAKTCE

Architektura. Okna we wnętrzach. Jeśli będą właściwie rozmieszczone, nasz dom będzie jasny i dobrze doświetlony.

Budowa. Dach w domu energooszczędnym. Przez dach może uciekać 8-15% ciepła. Dlatego musi być dobrze ocieplony, podobnie jak fundamenty oraz ściany.

Budowa. Bezpieczne okna i drzwi. Powinny zniechęcać do włamania. Im więcej czasu zajmie przestępcy ich sforsowanie, tym większa jest szansa, że zaniecha on ostatecznie próby kradzieży.

Budowa. Ściany poddasza. Wymagają odpowiedniego wzmocnienia, aby poradziły sobie z wielkością obciążeń przekazywanych przez dach.

Budowa. Płaskie dachówki i płytki. Ostatnio są coraz popularniejsze - zastępują klasyczne czerwone dachówki w tradycyjnych, falistych kształtach.

Budowa. Ocieplanie ścian. Jeśli wykonujemy je metodą lekką-mokrą, potrzebny jest kompletny system produktów.

Budowa. Silikony i uszczelniacze. Są niezbędne podczas wykańczania i remontu domu. Trzeba tylko ich rodzaj umiejętnie dobrać do miejsca zastosowania.

Budowa. Najpopularniejsze stropy. Do wyboru mamy: stropy gęstożebrowe, płytowe, monolityczne, drewniane oraz typu filigran.

Instalacje. Zasobniki na ciepłą wodę. Muszą mieć odpowiednią konstrukcję oraz właściwą pojemność. Wówczas bez kłopotu weźmiemy kąpiel w wannie bądź pod prysznicem.

Instalacje. Klimatyzacja - sposób na letnie upały. Nowoczesne modele klimatyzatorów zapewnią nie tylko przyjemny chłód, ale też mogą też oczyścić powietrze.

Instalacje. Praktyczne akcesoria i wyposażenie odkurzacza centralnego. Znacznie ułatwiają i przyśpieszają sprzątanie domu.

Remont. Wybieramy świetlik dachowy. Warto go zainstalować, jeśli chcemy wpuścić światło dzienne do ciemnych pomieszczeń.

Remont. Nowy kocioł na paliwa stałe. Przestarzałe najprostsze urządzenie komorowe ma małą sprawność. Trudno też nim sterować. Czas zatem, aby je wymienić na nowoczesny model.

Wykończenie. Ochrona przed owadami. Moskitiery - bo o nich mowa - są niezastąpione, gdy za oknem zaczyna się sezon na owady. Bez nich nawet nie ma co myśleć o otwarciu wieczorem okna.

Wykończenie. Podłogi lite i warstwowe. Drewno to oczywisty wybór dla osób, które cenią naturalność i efektowny wygląd podłóg. Ma same zalety: reguluje mikroklimat we wnętrzach, jonizuje powietrze, zapewnia izolację termiczną oraz dobrze tłumi hałasy.

Wykończenie. Jak się pozbyć plam i zacieków. Sukces gwarantują dobrze dobrane produkty malarskie.

Gorąca Linia. Prawo. Kupno domu "drugiej młodości". To poważna decyzja. Może się okazać inwestycją życia albo - co gorsza - przyczyną wielu kłopotów. Dlatego warto się do tego dobrze przygotować.

Gorąca Linia. Budowa. Duże okna z ciemnego PVC. Okna z PVC w ciemnym kolorze są bardzo lubiane przez inwestorów. Czy da się to połączyć z modą na duże przeszklenia?

Gorąca Linia. Ogród. Co zagraża drewnu. W jaki sposób skutecznie pozbyć się grzybów, pleśni, mchów oraz owadów żerujących w niezabezpieczonych elementach drewnianych.

WOKÓŁ DOMU

Ogród. Pnącza, rośliny do trudnych zadań. Potoczna wiedza na temat pnączy sprowadza się często do słów "dzikie wino". Tymczasem są one fantastycznym materiałem do urządzania zielonych wnętrz.

Ogród. Rośliny chcą jeść. Nawożenie jest jednym z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki temu będą pięknie i zdrowo rosły.

Mała architektura. Taras na gruncie. Jeśli chcemy mieć ładną i trwałą nawierzchnię tarasową, należy starannie wybrać materiały na jej wykonanie.

Ogród. Kosić każdy może. Czynność ta będzie dla nas przyjemnością, gdy wybierzemy odpowiedni model kosiarki.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

ŁADNY DOM, NUMER 07/2014