Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Io-homecontrol na straży bezpieczeństwa domu

Tekst: Monika Kupska-Kupis, architekt, koordynator projektów VELUX POLSKA

Niewiele osób wie, że elektryczny system sterowania to nie tylko wygoda, ale także dodatkowe bezpieczeństwo domowników. Dużo włamań ma miejsce z powodu nieostrożności właścicieli i na przykład niezamknięcia okna.

Radiowy system zdalnego sterowania
Radiowy system zdalnego sterowania
Fot. Velux
- Radiowy system zdalnego sterowania io-homecontrol umożliwia automatyczne zamykanie wszystkich okien połaciowych, bramy garażowej i wjazdowej, rolet oraz zamka w drzwiach wejściowych poprzez naciśnięcie jednego guzika na pilocie. Jest to możliwe dzięki przyjęciu przez różnych producentów jednej platformy komunikacji urządzeń elektrycznych zwanej io-homecontrol - obecnie dostępnej w ofercie: Velux, Somfy, Hörmann, Honeywell, Assa Abloy, Renson, Windowmaster, Niko.

- System działa dwukierunkowo: w każdej chwili z dowolnego miejsca w domu można sprawdzić, czy okno jest otwarte, czy zamknięte, a po każdej czynności użytkownik otrzymuje komunikat na pilota o wykonaniu zadania.

- Zastosowana komunikacja radiowa jest bardzo bezpieczna, ponieważ ma wbudowany system automatycznej zmiany częstotliwości nadawania. Poziom zabezpieczeń jest porównywalny do tych stosowanych w bankowości elektronicznej.

- Dodatkowo okna elektryczne VELUX Integra mają wbudowany czujnik deszczu. Gdy spadną pierwsze krople, automatycznie się zamkną, chroniąc wnętrza przed skutkami działania nieprzewidywalnej aury.

Skomentuj:

Io-homecontrol na straży bezpieczeństwa domu