Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Na budowie - co robić w grudniu

red.

Grudzień to dobry miesiąc na przygotowanie się do budowy w przyszłym roku. Jest teraz czas na spokojny wybór architekta lub projektu z katalogu, wyszukanie i sprawdzenie ekip wykonawczych (zarezerwowanie terminów). Perspektywa zbliżających się świąt spowalnia z reguły tempo prac prowadzonych wewnątrz domu.

Układanie paneli podłogowych nie jest trudne. Trzeba jednak uważać, by podłoże było dostatecznie wysuszone
Układanie paneli podłogowych nie jest trudne. Trzeba jednak uważać, by podłoże było dostatecznie wysuszone
Fot. KRONOSPAN
Budowa domu

Odradzamy rozpoczynanie budowy jeszcze w tym roku. Nawet jeśli temperatura nie jest jeszcze bardzo niska, nie warto wykonywać wykopów pod fundamenty, ani też wylewać ław fundamentowych. Zyskujesz niewiele, ryzykujesz dużo. Lepiej z budową poczekać do wiosny...

Perspektywa zbliżających się świąt spowalnia z reguły tempo prac prowadzonych wewnątrz domu. Zmniejsza się też asortyment materiałów wykończeniowych, bo firmy ograniczają sprowadzanie nowych wyrobów, aby uniknąć opodatkowania zapasów magazynowych. Z drugiej strony, w tym okresie producenci materiałów ściennych oferują spore obniżki cen na te wyroby i warto zastanowić się czy nie skorzystać z takich promocji. Jeśli w domu prowadzone są prace wykończeniowe, to nie możemy sobie pozwolić na całkowite wyłączenie ogrzewania również po ich zakończeniu. Spadek temperatury poniżej 0 st. Celsjusza wewnątrz domu to nie tylko zagrożenie dla instalacji wodno-kanalizacyjnej, ale również dla świeżych tynków,okładzin ściennych i podłóg. Musimy też zwrócić uwagę na zabezpieczenie domu przed kradzieżami. Zamontowane wyposażenie staje się często łupem złodziei, gdy wykańczany dom nie jest dostatecznie chroniony instalacją alarmową lub stałym dozorem ochrony.

Remont domu

Bardzo dobry miesiąc na wszelkie prace wykończeniowe (malowanie, układanie glazury i posadzek, obudowy z płyt g-k), pod warunkiem, że dom jest ogrzewany i ma sprawną wentylację.

Zobacz co robić na budowie w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie.

Czytaj także:

Gotowe tynki wewnętrzne na ścianyFolia w płynie pod płytkiSposoby układania płytek ceramicznychPanele drewniane i laminowaneListwy przypodłogowe, do czego służą i jak je dobieraćZapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładSkomentuj:

Na budowie - co robić w grudniu