Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Domek narzędziowy metalowy. Jaki wybrać?

Katarzyna Jodłowska

Wybór materiału, z którego wykonany będzie domek ogrodowy jest kluczowy. Zanim zostanie podjęta decyzja o jego kupnie należy zastanowić się czy będzie on spójny z aranżacją ogrodu, czy przetrwa wiele lat oraz czy będzie wymagał pracochłonnych konserwacji. Sprawdzamy jak w ogrodowych warunkach sprawdza się domek narzędziowy z metalu.

Domek narzędziowy metalowy
Domek narzędziowy metalowy
Fot. www.garaze-ogrodowe

Domek narzędziowy metalowy

Głównym tworzywem z którego produkowane są metalowe domki narzędziowe jest ocynkowana blacha i galwanizowana stal, która wykazuje niezwykłą trwałość nawet przez kilkanaście lat. Sprzedawane są w zestawach do samodzielnego złożenia. Posiadają dokładna instrukcję, dzięki której powinniśmy sobie bez żadnych problemów poradzić z ich samodzielnym złożeniu. W większości wariantów nie są zbyt dużych rozmiarów i mają prostą lekką konstrukcję. Niezbyt duża waga blachy sprawia, że taki domek dobrze trzeba przymocować do gruntu specjalnymi kotwami.

Nim wybierzemy docelowe miejsce naszego domku trzeba wcześniej dokładnie wyrównać ziemię. Metalowe domki zazwyczaj mają płaskie dachy i szybko się nagrzewają - dlatego warto wybrać miejsce pod drzewem. Koniecznie trzeba sprawdzić czy domek został wyposażony w wentylacje. Metalowe schowki dostępne na rynku są w bardzo szerokiej skali kolorystycznej więc przed zakupem zastanówmy się jaki kolor będzie najlepiej się komponował z naszym ogrodem i domem.

Domek narzędziowy blooma metalowy 236 x 195 x 210 cm
Domek narzędziowy Blooma metalowy 236 x 195 x 210 cm
Fot. Castorama

Domek narzędziowy Blooma metalowy 236 x 195 x 210 cm

Domek narzędziowy firmy Bloom przykuwa uwagę swoim wyglądem i jest hitem sprzedażowym ostatnich lat w sklepach ogrodniczych. Został wykonany ze stali i pokryty proszkowo farbą w kolorze antracyt o bardzo ładnym odcieniu szarości. Schowek jest bardzo stabilny dzięki swoim proporcjonalnym gabarytom.Jest to konstrukcja, którą można zaadaptować do roli warsztatu, gdzie bezpiecznie będzie można wykonywać wszelkie drobne prace majsterkowicza. Ma bardzo funkcjonalne podwójne drzwi i podwójną wentylację. Sprzedawany jest do samodzielnego montażu w cenie 1200 zł. Przed montażem powinniśmy zadbać o przygotowanie solidnego podłoża np.  fundament ze zbrojonego betonu lub dużych płyt betonowych.

Domek narzędziowy metalowy - drewnopodobny

Jeśli nie przypadła Wam do gustu estetyka blaszanych czy metalowych domków narzędziowych, warto może zastanowić się nad domkiem który łączy w sobie zalety domku drewnianego i metalowego? Domek ogrodowy Woodridge firmy Arrow ma atrakcyjny wygląd, solidną konstrukcję i kompaktowe wymiary. W całości został wykonany z wytrzymałej stali elekrtogalwanizowanej imitującej drewniane deski. Z zewnątrz schowek ten przypomina konstrukcję wykonaną z naturalnych drewnianych desek. Do drewna nawiązuje nie tylko jej kolor, ale i faktura ścian. Całość jest odporna na korozję i rdzę. Domek z powodzeniem znosi trudne warunki pogodowe i promieniowanie UV. Do wnętrza schowka prowadzą szerokie drzwi o przesuwnej, dwuskrzydłowej konstrukcji. Wysokie ściany sprawiają, że poruszanie się w domku jest swobodne. Dwuspadowy, wysoki dach zapewnia więcej miejsca wewnątrz budowli. Prosty montaż i gwarancja na 10 lat to dodatkowy atut. Cena 1300 zł.

Domek narzędziowy drewniany

Domek narzędziowy metalowy - drewnopodobny
Domek narzędziowy metalowy - drewnopodobny
Woodridge Ogrodosfera.pl

Domek narzędziowy metalowy - cena

Ceny domków zależą od wielkości oraz użytego materiału.

  • Te o powierzchni 2-3 m2 to koszt od 1000 do 1500 zł.
  • od 4- 6 m2 to koszt 1600 do 2700 zł
  • od 7-10 m2 to koszt 2800 do 3500 zł
  • od 10-20 m 2 to koszt 3600- do 5500 zł

Domek narzędziowy. Jaki domek wybrać do ogrodu przydomowego?

    Więcej o:

Skomentuj:

Domek narzędziowy metalowy. Jaki wybrać?