Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Magenta - kolor roku 2023 wg Pantone. Modne dodatki

mat. prasowe

Wybór koloru roku Pantone jest zawsze niezwykle ważnym wydarzeniem dla branży wnętrzarskiej, ponieważ wyznacza trendy na cały następny sezon. W tym roku postawiono na kolor Viva Magenta. Czym charakteryzuje się ta barwa? W jaki sposób wykorzystać ją we wnętrzach? W które aranżacje wpasuje się najlepiej? Eksperci Salonów Agata podpowiadają.

Magenta - kolor roku 2023 wg Pantone
Magenta - kolor roku 2023 wg Pantone
Salony Agata

2022 rok stał pod znakiem subtelnego Very Peri. W 2023 Pantone wkracza pewnym, zdecydowanym i wyjątkowo eleganckim krokiem z głębokim, energetyzującym Viva Magenta.

Kolor roku 2023 wg Pantone - Viva Magenta 

Zgodnie z przytoczoną przez sam Instytut charakterystyką, Viva Magenta to przede wszystkim wywodzący się z rodziny czerwieni naturalny żywioł, który emanuje kolorem, elektryzuje i uwalnia. Z założenia skłania on do eksperymentowania, wyrażania siebie, a także przekraczania barier. Jest jednoczesnym połączeniem siły (ale nie agresji), dynamiki oraz radości. Barwa jest hybrydą wielu głębokich, aksamitnych odcieni, których połączenie zapewnia idealną równowagę między ciepłem, a chłodem. To „pięść w aksamitnej, czerwonej rękawiczce”, jednocześnie asertywna i sensualnie delikatna.  

Viva Magenta opiera się na niezwykłej plastyczności, która pozwala przełamywać stereotypy czerwieni. Okazuje się, że kolor ten jest nie tylko magnetyzujący, kontrastowy czy też nadzwyczaj wyrazisty. Bogata paleta odcieni Magenty pozwala odnaleźć spokój, a jednocześnie poczuć pewność siebie. 

Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata.

Kolor roku 2023 Viva Magenta - witaj w świecie czerwieni

Uniwersalność łączącej przeszłość oraz przyszłość Magenty zaskakuje. Okazuje się, że z łatwością wpasowuje się w styl nowoczesny, eklektyczny, glamour, a także vintage. Do wnętrz wprowadzić ją można na wiele sposobów. Magnetyzujący kolor świetnie sprawdzi się jako propozycja na jedną ze ścian, dając możliwość zaakcentowania tej części pokoju, którą ubrać można np. w oryginalne obrazy i plakaty. Pozwoli skupić uwagę na detalu, ożywi pomieszczenie i nada mu oryginalnego wyglądu. W nieco spokojniejszych, industrialnych, zachowanych w neutralnych kolorach wnętrzach doskonale wpasują się meble tapicerowane w kolorze tej szczególnej czerwieni. Wyeksponują wyjątkowość aranżacji i dodadzą jej charakteru. Dla tych, którzy wolą delikatniejsze barwy, ale jednocześnie potrzebują zmiany, idealnym rozwiązaniem będą elektryzujące dodatki. Zdziałają one prawdziwe, aranżacyjne cuda.

Otwórz się na nowe!

Niezależnie od tego, jak szeroko wykorzystamy kolor Viva Magenta, możemy być pewni, że wniesie on powiew energii i świeżości do wnętrza. Zbliżający się wielkimi krokami Nowy Rok jest idealną okazją, by poeksperymentować w czterech kątach, a chcąc zrobić to w zgodzie z  najnowszymi trendami, warto zapoznać się z ofertą Salonów Agata, która przepełniona jest meblami i dodatkami doskonale rezonującymi z kolorem Pantone 2023.  

Zobacz także:

Modne kolory: kolor ścian w salonie

Złote dodatki do salonu. Wnętrza z połyskiem

    Więcej o:

Skomentuj:

Magenta - kolor roku 2023 wg Pantone. Modne dodatki