Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesne odkurzacze – ułatwienie czy niepotrzebny wydatek?

AZ

W ostatnich latach wzrosła dostępność zaawansowanych technologicznie urządzeń sprzątających. Szczególnie popularne stały się roboty, które samodzielnie czyszczą podłogę, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem oraz lekkie i wygodne odkurzacze pionowe.

Nowoczesne odkurzacze – ogromne ułatwienie, czy niepotrzebny wydatek?
Nowoczesne odkurzacze – ogromne ułatwienie, czy niepotrzebny wydatek?
Andrew Angelov/Shutterstock

Odkurzanie i mycie podłóg to jedna z najbardziej nielubianych czynności domowych. Nic dziwnego – trzeba je wykonywać często, a wymagają sporo wysiłku i czasu. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się sprzęty, które ułatwiają pracę lub wręcz nas w niej wyręczają, samodzielnie sprzątając podłogi. Chociaż zwykle są one o wiele droższe niż tradycyjne modele odkurzacza - i mają pewne ograniczenia - zyskują coraz większą grupę zwolenników. Dlaczego tak chętnie je kupujemy?

Odkurzacz pionowy – dla kogo?

Odkurzacze pionowe są lekkie i poręczne. Najlżejsze modele ważą mniej niż 1 kilogram, dzięki czemu pozwalają bez wysiłku odkurzyć mieszkanie - możemy więc zaangażować w proces również młodszych domowników. Takie modele są ergonomiczne i wygodne również dla wyższych osób, które podczas używania zwykłego odkurzacza musiałyby się garbić. 

Zalety odkurzaczy pionowych:

  • oszczędność miejsca – takie odkurzacze są zwykle bardzo małe, zajmują niewiele więcej miejsca niż zwykła miotła, a dzięki dodatkowym akcesoriom można powiesić je na ścianie lub na przykład w szafie,
  • łatwość sprzątania – niektóre modele wyposażone są w elastyczną rurę oraz zestaw końcówek, który ułatwia dotarcie do trudnodostępnych miejsc,
  • wygoda użytkowania – większość takich odkurzaczy posiada zasilanie akumulatorowe, dzięki temu nie musisz przejmować się odległością od gniazdka i długością kabla zasilającego,
  • wielofunkcyjność – część odkurzaczy pionowych oferuje także funkcję mycia podłogi, dzięki temu za jednym pociągnięciem odkurzasz i mopujesz powierzchnię podłogi,
  • gotowość do pracy – to poręczne urządzenie, możesz nim np. szybko sprzątnąć rozsypany cukier, rozlaną zupę czy wniesione na butach do mieszkania błoto.
Nowoczesne odkurzacze – ogromne ułatwienie, czy niepotrzebny wydatek?
Nowoczesne odkurzacze – ogromne ułatwienie, czy niepotrzebny wydatek?
Pixel-Shot/Shutterstock

Czy warto zainwestować w robota sprzątającego? 

Nieco bardziej zaawansowanym rozwiązaniem są roboty sprzątające. Pozwalają bez wysiłku osiągnąć efekt czystej podłogi. Na rynku dostępne są różne modele - najtańsze roboty sprzątające można dostać już za około tysiąc złotych, jednak te polecane osiągają zwykle cenę 2-3 tysięcy. Ich największą zaletą jest to, że nie wymagają zaangażowania ze strony użytkownika. Wystarczy je tylko odpowiednio zaprogramować.

Po skończonej pracy samodzielnie wracają do stacji ładującej, sygnalizują także potrzebę opróżnienia zbiornika z nieczystościami. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za sprzątaniem, a chcą cieszyć się czystą podłogą.

Zobacz także:

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowoczesne odkurzacze – ułatwienie czy niepotrzebny wydatek?