Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogród francuski księżnej Daisy w Książu

redakcyjny

Ogród francuski księżnej Daisy posiadał w swej centralnej części przepiękną klasyczną fontannę. To w takim to właśnie ogrodzie Daisy posadziła swoje ukochane róże. Poznajcie ich niezwykłe odmiany

Ogród francuski
Ogród francuski
Fot. Shutterstock

Ogród francuski - projektujemy rosarium

Każda miłośniczka róż zrozumie księżną, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że przybyła do raczej ponurego zamku, zostawiwszy za sobą kraj słynący ze szczególnie pięknych róż. Nawet w niewielkim ogrodzie możemy wygospodarować miejsce, by przy pergoli, albo na różanej rabacie, posadzić nasze ulubione gatunki. My polecamy szczególnie tę odmianę, którą niemiecki ogrodnik poświęcił samej Daisy.

Rosa Fürstin von Pless

Być może nadając jej miano hodowca miał w pamięci słynne perły Księżnej, które otrzymała od męża w trakcie podróży poślubnej - mierzyły 7 metrów. Tak świetlista i perłowa jest biel kwiatów tej róży. Jedynie w środku, jeśli zajrzymy do kielicha, dostrzeżemy lekkie zaróżowienie. Pięknie kwitną i pachną, choćby z tego powodu warto je mieć w ogrodzie. Sentyment dla samotnej Daisy to dodatkowy atut.

Róża w starym stylu - piękna, modna, odporna

 

 

Białe róże
Białe róże
Fot. Shutterstock

Krzew białych róż

Piękny krzew różany, który będzie ozdobą każdego ogrodu, latem rozjaśniając ciemne zakątki, a jesienią i zimą przyciągając ptaki do swych koralowych owoców.

Różą Tuscany

Jest to bardzo stara odmiana, którą opisano już w XVI wieku, więc z pewnością była rozpowszechniona w czasach księżnej Daisy. Jej atutem jest niezwykła mrozoodporność oraz wspaniały zapach ciemnofioletowych kwiatów, mogących osiągać nawet 10 centymetrów średnicy.

Róże francuskie. Najlepsze odmiany do ogrodu

Róza Superb Tuscany
Róza Superb Tuscany
Fot. Shutterstock

Róża Superb Tuscany

Taki kolor kwiatów to rzadkość w świecie przyrody i gratka dla kolekcjonerów róż.

Róża Centifolia Cristata

Jedna z odmian róż stulistnych o niezwykle pięknych i nostalgicznych kwiatach, które - jak sama nazwa wskazuje - składają się z niezliczonej ilości płatków. Róża Cristata ma piękny różowy kolor i bardzo intensywnie pachnie, a choć słabo powtarza kwitnienie, tworzy niezwykle efektowne, gęsto pokryte kwiatem krzewy.

Róża - odmiany klasyczne

Róża Centifolia Cristata
Róża Centifolia Cristata
Fot. Shutterstock

Róża Centifolia

Jest to cała grupa róż o pięknych pełnych kwiatach. Idealne do założeń o romantycznym charakterze. Mogą rosnąć na słabszych glebach i w lekkim cieniu.

Róża Stanwell Perpetual

Ta odmiana róży została wyhodowana w Anglii i ma bardzo kolczaste pędy. To jednak jest koniec jej wad. Urośnie na kiepskiej glebie, zakwitnie w cieniu, jest odporna na polskie mrozy i zakwita pięknym blado różowym kwiatem. Jej zapach jest niezwykle silny i unosi się w powietrzu przez cały sezon, bowiem zaczyna kwitnienie w czerwcu, a kończy je w październiku.

Róża Stanwell Perpetual
Róża Stanwell Perpetual
Shutterstock

Róża Stanwell Perpetual

Zakwita pięknym pastelowym kwiatem. Posadzona w ogrodzie stworzy nostalgiczny klimat.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ogród francuski księżnej Daisy w Książu