Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przedpokój otwarty na salon

AI

Przedpokój otwarty na strefę dzienną jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim w małych mieszkaniach z niewielką strefą wejściową. Jest to idealny sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Otwarcie na salon daje lepsze efekty wizualne, pozwala też sprawniej zadbać o uporządkowane przechowywanie.

Przedpokój otwarty na salon
Przedpokój otwarty na salon
Dariusz Jarzabek/Shutterstock

Aranżacja przedpokoju otwartego na salon

W zależności od tego, w jaki sposób zostały rozplanowane pomieszczenia w naszym mieszkaniu, możemy przedpokój otworzyć na salon częściowo lub całkowicie. Otwarta przestrzeń ułatwi stworzenie spójnego i harmonijnego wnętrza o wielu funkcjach. Jak zadbać o taki efekt?

 • Zachowaj spójność w kolorach. Wybierz harmonijne kolory dla obu przestrzeni, które współgrają ze sobą. Możesz użyć tych samych lub podobnych kolorów na ścianach, podłogach i wykończeniach.
 • Zdefiniuj strefy. Otwarta przestrzeń nie oznacza braku podziałów. Wydziel różne strefy w przedpokoju i salonie, aby zachować ich unikalne funkcje. Użyj dywanów, mebli lub kolorów, aby wyznaczyć granice pomiędzy tymi strefami.
 • Oświetlenie. Starannie zaplanuj oświetlenie - wybierz różne rodzaje oświetlenia, takie jak sufitowe lampy, kinkiety, lampki stołowe, itp., aby podkreślić specyfikę obu pomieszczeniach.
 • Wybór mebli. Postaw na takie, które będą proporcjonalne do wielkości przestrzeni i współgrają ze stylem wystroju w obu pomieszczeniach. Unikaj zbyt dużych lub zbyt małych mebli, które mogą zaburzać równowagę.
 • Przechowywanie. W przedpokoju potrzebujemy dużo miejsca na nakrycia wierzchnie i buty. Wykorzystaj różne rozwiązania do przechowywania, takie jak szafy wnękowe, wieszaki ścienne, półki, szafki pod sufitem, schowek w siedzisku, itp., aby utrzymać porządek.
 • Dekoracje. Dodaj takie, które nadadzą charakteru i spersonalizują przestrzeń: obrazy, lustra, rośliny doniczkowe, designerski wieszak, itp.
 • Unikaj zatłoczenia. Schowaj w szafkach większość wyposażenia, aby utrzymać wrażenie przestronności i harmonii.
 • Przemyśl funkcjonalność. Upewnij się, że aranżacja jest funkcjonalna i odpowiada potrzebom domowników. Przedpokój powinien być praktycznym miejscem do przechowywania odzieży i akcesoriów, a salon zapewniać wygodną przestrzeń do wypoczynku i spotkań z gośćmi.
 • Ciąg komunikacyjny. Zadbaj o swobodne poruszanie pomiędzy przedpokojem a salonem.
 • Dopasuj styl. Wybierz spójny styl wystroju, który pasuje zarówno do przedpokoju, jak i salonu - ważne jest, aby obie przestrzenie wzajemnie się uzupełniały.
Przedpokój otwarty na salon
Przedpokój otwarty na salon
Ground Picture/Shutterstock
Przedpokój otwarty na salon
Przedpokój otwarty na salon
Dariusz Jarzabek/Shutterstock

W jaki sposób połączyć posadzkę?

Połączenie posadzki na styku przedpokoju z otwartym salonem można wykonać na kilka sposobów, zależnie od preferencji wizualnych i praktycznych. Oto kilka pomysłów:

 • Kontynuacja jednolitej posadzki. W obu strefach można położyć płytki gresowe, pod warunkiem, że takie wykończenie w salonie nie będzie nam przeszkadzało (aby uzyskać cieplejszy efekt, można zastosować płytki drewnopodobne). Inna opcja to położenie desek lub paneli zarówno w salonie, jak i w przedpokoju. Warto wtedy zdecydować się na materiał odporny na wilgoć, którą przyniesiemy na butach. 
 • Zastosowanie listwy podłogowej łączeniowej. W przypadku dwóch różnych materiałów wykończeniowych na podłodze w salonie i przedpokoju, możemy je połączyć/oddzielić specjalną listwą. Obecnie dostępne są wąskie, minimalistyczne listwy, które w subtelny sposób markują to połączenie i nie rzucają się w oczy.
 • Dywan lub wykładzina. Kolejna propozycja to płytki w przedpokoju i wykładzina dywanowa w salonie - ewentualnie płytki w obu strefach i duży dywan w salonie, w strefie wypoczynkowej.
 • Granice wzorów lub kolorów. W przypadku wykorzystania takiego samego materiału wykończeniowego możemy zróżnicować strefy pod względem kolorystycznym, czyli użyć dwóch kolorów - lub w przedpokoju położyć płytki z wybranym wzorem ozdobnym.

Wybierając materiał wykończeniowy na podłogę należy wziąć pod uwagę praktyczne aspekty, takie jak łatwość czyszczenia, odporność na wilgoć (w przypadku przedpokoju) czy komfort użytkowania. Ważne jest, aby połączenie posadzki było estetyczne i funkcjonalne, odpowiednio odzwierciedlając charakter obu pomieszczeń. 

Przedpokój otwarty na salon
Przedpokój otwarty na salon
Dariusz Jarzabek/Shutterstock
Przedpokój otwarty na salon
Przedpokój otwarty na salon
Dariusz Jarzabek/Shutterstock

Zobacz także:

  Więcej o:

Skomentuj:

Przedpokój otwarty na salon