Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szafka na klucze - sposób przechowywania kluczy

Redakcja

Szafka na klucze doskonale sprawdzi się u każdego, kto ma problem z pamiętaniem, gdzie je odkłada w domu. To wygodne przechowywanie połączone z zabezpieczeniem kluczy przed dostępem osób niepowołanych, a przy okazji ciekawa dekoracja wnętrza. Zobacz, jak może wyglądać szafka na klucze.

szafka na klucze
Gdzie umieścić klucze?
New Africa/Shutterstock

Drewniana szafka na klucze

Wisząca szafka na klucze to opcja, którą możemy umieścić w dowolnie wybranej lokalizacji. Przechowuj niezbędne klucze dokładnie tam, gdzie uznasz za wygodne - może to być na przykład przedpokój lub kuchnia. Ponadto szafka na klucze ułatwia organizację biurowego chaosu w pomieszczeniu domowym przeznaczonym do pracy zawodowej i nauki.

Cenny klucz - szafka w odpowiednim miejscu. Jeśli chcemy ją umieścić tuż przy drzwiach wyjściowych z mieszkania czy domu, szafka na klucze nie powinna mieć przeszklonych drzwiczek, aby nie było widać, co znajduje się w środku. Zdarza nam się otwierać drzwi obcym ludziom, a to mogłoby rodzić ryzyko, że klucze trafią w niepowołane ręce. Szafka z przeszklonymi drzwiczkami będzie odpowiednia do kuchni, szczególnie w domu jednorodzinnym, gdzie tuż obok kuchni zazwyczaj znajdują się garaż wraz z przejściem i spiżarnia. Jeśli chcemy kupić właśnie taką szafkę na klucze, zadbajmy, aby front był wykonany ze szkła hartowanego - to zapewni należytą ochronę, nie pokaleczymy się tak, jakby to miało miejsce w przypadku szkła zwykłego.

szafka na klucze
Szafka na klucze, drewniana 89zł; Szafka na klucze z szybką, drewniana, 20 x 25 cm, motyw roślinny , 59,99 zł
empik.pl

Metalowa szafka na klucze. Szafki na lata

Metalowa szafka mocowana do ściany w przedpokoju będzie nam służyła przez długie lata. Taka szafka wisząca nie zniszczy się nawet, jeśli spadnie czy niechcący w nią uderzymy łokciem lub parasolką. Metalowe drzwiczki zamykane na magnes będą wygodne w codziennym użytkowaniu, a mniejsze magnesy możemy też wykorzystać w metalowej szafce, aby zamiast haczyków "przytrzymywały" klucze. Metalowa szafka na klucze to świetny wybór do wnętrz urządzonych w stylu industrialnym. Szafka metalowa nawiąże do innych elementów w aranżacji wykonanych z tego materiału.

szafka na klucze
Szafka na klucze metalowa czarna 24x13 cm
www.sfmeble.pl

Jak dopasować szafkę na klucze do aranżacji wnętrza?

Skrzynka metalowa (szczególnie w kolorze czarnym) świetnie sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w stylu industrialnym. Jeśli pomalujemy ją na biało lub utrzymamy w szarym kolorze (może to być też kolor popielaty) - i dodamy dekoracyjne przetarcia - będzie pasowała do stylów skandynawskiego oraz shabby chic. Szafka na klucze w kolorze czerwonym wpisze się w aranżację eklektyczną lub retro. Jeśli zdecydujemy się z kolei na szafki na klucze, jakie spotykamy w większości wnętrz biurowych, możemy je okleić za pomocą okleiny meblowej lub fototapety, a tym samym ukryć w pomieszczeniu.

Szafka na klucze wyposażona w... to, czego szukasz. Zamykana szafka DIY

Bezpieczne przechowywanie kluczy możemy też zorganizować we własnym zakresie - samodzielnie wykonać szafkę lub kupić zestaw do samodzielnego montażu w sklepie internetowym. Do listy zakupów warto dodać śruby montażowe, o których wiele osób zapomina, ilość haczyków dopasowaną do indywidualnych potrzeb oraz preferowany sposób zamykania szafki.

Chowamy klucze. Szafka może zawierać zamek szyfrowy lub magnes, ale szafka na klucze może być otwierana za pomocą łańcucha lub zamkiem cylindrycznym. Na "plecach" szafki, nad haczykami zamontowanymi w jej wnętrzu, warto umieścić podpisy lub numerki. Numeracja haczyków ułatwi utrzymanie ich w porządku - i pomoże pamiętać, do czego służą. Zamiennie poszczególne klucze mogą być oznaczone różnymi kolorami. Taka szafka na klucze sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających majsterkowiczów.

Szafka na klucze - i nie tylko

Zamykana szafka na klucze może służyć również do przechowywania innych drobiazgów - na przykład biżuterii lub kolekcjonerskich drobiazgów. Zapewnia dostęp wygodniejszy niż ma to miejsce w przypadku pudełek - i bezpieczne przechowywanie ulubionym i wartościowym przedmiotom, szczególnie, kiedy szafka zostanie wyposażona w zamek cylindryczny lub inny

Na klucze - szafka i nie tylko. Zobacz, może zgadniemy, czego szukasz:

Szafka na klucze
Szafka na klucze
fot. Agnieszka Żelazko
    Więcej o:

Skomentuj:

Szafka na klucze - sposób przechowywania kluczy