Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trudna łazienka

red.

Na pytanie naszej czytelniczki odpowiada architekt wnętrz Izabela Widomska.

Pytanie:

Witam,

Właśnie kupiłam mieszkanie i zastanawiam się nad aranżacją łazienki, jest ona mało ustawna, gdyż ma zaokrągloną jedną ścianę. Chcę w niej mieć wannę, co też jest troszkę problematyczne. Pralka będzie w kuchni, więc ten problem jest rozwiązany. Zależy mi, żeby była ładna a zarazem funkcjonalna. Wybrałam sobie płytki z serii  Tubądzin homme. W załączeniu plan mieszkania oraz wymiary łazienki. Na rysunku, ściana na wprost drzwi ma 205, a nie 150 cm. Z niecierpliwością czekam na pomoc.

Edyta Kosobucka

Odpowiedź:

Łazienka, jaką Pani dysponuje jest małej wielkości i posiada ścianę o niestandardowym kształcie. Najważniejsze jest zatem ergonomiczne rozmieszczenie niezbędnych urządzeń sanitarnych oraz sposób potraktowania tejże półokrągłej ściany. Łazienka o małej powierzchni potrzebuje również prostoty w doborze kolorów i elementów wykończenia. Wykorzystałam miejsce w narożniku na umieszczenie wc podwieszanego, a element mieszczący system spłukujący potraktowałam jako wnękę z zamykaną szafką. W ramie-wnęce z błyszczącego mdf (w kolorze glazury) proponuję drzwiczki z matowego szkła. Można ozdobić je czerwonymi naklejkami. Wnęka jest dodatkowo oświetlona wewnątrz. Wanna niesymetryczna o wymiarach 160x80cm ma optymalny kształt i rozmiar. Zyskujemy przejście w stronę wc oraz miejsce na efektowne rozmieszczenie umywalki.

Ścianę łukowatą proponuję wykończyć drobnowymiarowymi elementami. Najładniej kształt ten podkreśli błyszcząca ceramiczna mozaika montowana na siatce. Dodatkowo kształt proponuję podkreślić nastrojowym światłem sączącym się ze szczeliny świetlnej, powstałej dzięki montażowi sufitu podwieszanego. W szczelinie umieszczamy wąż LEDowy o czerwonej barwie. Sufit podwieszany posłuży dodatkowo jako miejsce montażu oświetlenia całości pomieszczenia. Okrągłą umywalkę nablatową proponują umieścić na blacie z podstawą i półeczkami pod nim. Niech element ten będzie kolejnym czerwonym akcentem. Wielkoformatowa tafla lustra wmontowana w ścianę z umywalką, optycznie powiększy i rozjaśni całość.

Prosta nowoczesna lampa o horyzontalnym kształcie wisząca nad blatem doda charakteru całej kompozycji. Wannę proponuję obudować na czerwono, jako trzeci czerwony element we wnętrzu. Nad wanną biegnie dekoracyjny pas z biało czarnych dekorów, który kontynuujemy nad umywalką. Reszta glazury w białym kolorze rozjaśni wnętrze. Myślę, że łazienka w klasycznym biało szaro czerwonym wydaniu, z nowoczesnym detalem i podkreśleniem ciekawego kształtu ściany spełni Pani oczekiwania.

Architekt Izabela Widomska

    Więcej o:

Skomentuj:

Trudna łazienka