Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Home staging, czyli triki pomagające w sprzedaży nieruchomości

Redakcja Pressland

Home staging to profesjonalne przygotowanie nieruchomości przy niewielkim nakładzie środków do szybkiej sprzedaży z zyskiem. Mianem home stagingu określa się sposób na zbudowanie odpowiedniego wizerunku oferty nieruchomości. Odpowiedni oznacza w tym przypadku zgodny ze specyfiką domu lub mieszkania, a przy tym spójny z oczekiwaniami kupujących.

Nowa moda na polskim rynku nieruchomości

Chociaż home staging znany jest na amerykańskim rynku od lat 70. XX wieku to w Polsce dopiero niedawno zaczął cieszyć się popularnością. Podkreśla się, że zadaniem home stagingu jest to, aby zaprosić klienta do mieszkania, w którym będzie czuć się „jak u siebie”.
Ta nowatorska technika wyraźnie wspiera sprzedaż nieruchomości. Home staging bazuje na technikach przygotowania do sprzedaży, jakie warto wykorzystać. Dzięki temu, oferta cieszy się dużym zainteresowaniem, promocją, atrakcyjną ceną oraz większą liczbą osób potencjalnie zainteresowanych kupnem. Bardzo często można przyspieszyć sprzedaż bądź nawet zawyżyć cenę ofertową. Profesjonalnie zaaranżowany projekt sprzedaży jest w stanie do tego doprowadzić. Najbardziej znane z technik home stagingu to: „pierwsze wrażenie”, odgracanie, depersonalizacja oraz tworzenie stylu życia. Liczy się głównie to, aby usunąć z nieruchomości osobiste przedmioty właściciela. Warto też sprzątnąć wszystkie przedmioty, które nienaturalnie wypełniają wnętrza. Kiedy przestrzeń zostanie już przygotowana to nie można zapominać o wykonaniu profesjonalnych zdjęć. Odzwierciedlą one przestrzeń danej nieruchomości. Nie ulega wątpliwości, że czyste i odświeżone pokoje wskazują na funkcjonalność układów i ukazują nowe możliwości aranżacyjne. Odpowiednio dopasowane meble, sprzęt oraz detale wpływają na charakter konkretnych wnętrz. Mogą one stać się dla nabywców pożądanym miejscem pracy, odpoczynku i relaksu. Wykonane przez profesjonalistów rzuty i wizualizacje pomagają w zrozumieniu układu wnętrz.
Dopełnieniem jest ciekawa kolorystyka. Przearanżowanie mieszkania, wydobywające jego zalety pomaga w zamaskowaniu wad. Tak naprawdę, wcale nie chodzi o to, by robić generalny remont, gdyż najczęściej potrzebne są jedynie niewielkie zmiany.
Na przykład, zmiana oświetlenia czy przesunięcie mebli sprawiają, że pomieszczenie staje się optycznie większe. Warto też przemalować ściany w taki sposób, aby uzyskać harmonię kolorystyczną. Trzeba też zastanowić się nad gadżetami, które ocieplą i urozmaicą przestrzeń.

Jak przebiega proces home stagingu?

W pierwszej kolejności, profesjonalny home stager odwiedza mieszkanie, mierzy je oraz wykonuje zdjęcia. Już na tym etapie może udzielić jednorazowych porad i sugestii, jak i może zdecydować się na przygotowanie bardziej szczegółowego raportu wraz z kosztorysem i planem zmian. Klient po zapoznaniu się z treścią raportu może podjąć decyzję o tym, że poprawek dokona sam albo że zdecyduje się na pomoc firmy zajmującej się home stagingiem. Proste czynności, które wpływają na atrakcyjność nieruchomości mogą zająć do tygodnia czasu. Jeśli zaś sprzedawana nieruchomość domaga się większych ingerencji to termin może wynosić miesiąc. Zakres działania firm zajmujących się home stagingiem może być poszerzony o przygotowanie strony internetowej nieruchomości, czy też o nadzorowanie procesu sprzedaży i prezentowanie lokalu zainteresowanym. Z pewnością, home staging to dobre rozwiązanie dla osób którym zależy na sprzedaży mieszkania po wysokiej cenie, lecz nie dysponują czasem na poprawienie jego standardu. Najważniejsze triki o jakich należy pamiętać to: dokładne sprzątanie mieszkania, wyeksponowanie okien, zadbanie o podłogi, pozbycie się przykrych zapachów, wystawienie zbędnych mebli, odpersonalizowanie wnętrz, usunięcie wszystkich usterek, dokładne wysprzątanie łazienki, zrobienie pierwszego dobrego wrażenia, odświeżenie ścian, zadbanie o sezonowy wystrój, zaaranżowanie balkonu.
Okazuje się, że zastosowanie pewnych trików może okazać się kluczowe dla sprzedaży nieruchomości po dobrej cenie.

Skomentuj:

Home staging, czyli triki pomagające w sprzedaży nieruchomości