Łazienki

  • sauna

    Sauna w domu: koszty eksploatacji i przegląd modeli [SAUNY DO 10 TYS. ZŁ]

    Cena sauny zależy od bardzo wielu czynników, ale najważniejsze z nich to: jej wielkość, rodzaj drewna użytego do budowy, materiały wykorzystane do wykańczania wnętrza i ścian na zewnątrz oraz wyposażenie.

  • płaski brodzik, prysznic, łazienka

    Remont łazienki: co zamiast głębokiego brodzika? [CENY]

    Prysznic z głębokim brodzikiem może się sprawdzać w różnych sytuacjach. Jednak przy okazji remontu łazienki warto się zastanowić nad zmianami - nad montażem płaskiego brodzika lub kabiny prysznicowej z odpływem w podłodze.

  • wanny

    Wanna: propozycje do dużej i małej łazienki [CENY]

    Cena wanny zależy od tego, czy wybierzemy nieduży klasyczny model prostokątny, czy też większy o niebanalnym kształcie. Więcej zapłacimy też za wannę wykonaną z nietypowych materiałów. Prezentujemy różne opcje wyposażenia łazienki, z uwzględnieniem jej wielkości.

  • deszczownica, łazienka

    Deszczownice: przegląd produktów, wybór redakcji [CENY]

    Jeśli marzy nam się kąpiel pod szerokim strumieniem wody, wystarczy zastąpić tradycyjny drążek ze słuchawką prysznicową zestawem z deszczownicą. Na rynku znajdziemy deszczownice o kształcie okrągłym, prostokątnym lub kwadratowym.Dostępne są modele dwu- oraz trójramienne bądź przypominające abażur lampy.

  • Szklane ścianki kabiny - by były czyste, po każdej kąpieli powinno się usuwać z nich wodę

    Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

    Pozostający na ściankach kabiny prysznicowej i płytkach ceramicznych nalot z mydła i wody (osad kamienny) wystarczy po każdej kąpieli spłukać, a wodę usunąć gumową ściągaczką do szyb. Problem w tym, że rzadko kto robi to systematycznie.

  • sede, bidet, podwieszana miska w.c.

    Bidet i sedes: dobrana para

    Łazienka z bidetem jeszcze kilkanaście lat temu była synonimem luksusu. Obecnie takie wyposażenie tego wnętrza to już w zasadzie standard. A producenci zadbali o to, by estetyczne rozwiązanie można było znaleźć nawet wówczas, gdy w łazience z pozoru miejsca brak.

  • folia w płynie, łazienka, prysznic

    Folia w płynie: wodoszczelne powierzchnie w łazience

    Płytki ceramiczne wbrew pozorom nie są wodoszczelne. Woda może pod nie wniknąć przez spoiny i tym samym doprowadzić do zawilgocenia całej ściany. Zapobiegają temu nowoczesne izolacje z folii w płynie oraz akcesoria niezbędne do ich ułożenia.

  • baterie łazienkowe

    Baterie łazienkowe

    Większość współczesnych baterii łazienkowych to modele jednouchwytowe z ceramicznymi głowicami. Producenci wyposażają je w elementy i funkcje ograniczające zużycie wody - perlatory, ograniczniki przepływu i temperatury wody. Zużycie wody zmniejszają też modele termostatyczne. Najnowocześniejsze baterie wyposażone są w sterowanie elektroniczne i fotokomórki pozwalające na w pełni bezdotykową obsługę.

  • Stelaż łazienkowy do umywalki

    Stelaż natynkowy do łazienki - niewymagający kucia ścian

    System stelaży natynkowych (przyściennych) polecany jest przed wszystkim wtedy, gdy chcemy wykonać remont łazienki w ograniczonym zakresie - bez kucia glazury.

  • łazienka

    Zamiana: wanny na prysznic i prysznica na wannę

    Podczas większego remontu łazienki bez kłopotu zastąpimy wysłużoną wannę nowym urządzeniem lub zamienimy ją na kabinę. Analogicznie możemy postąpić z natryskiem. Warto przy tym skorzystać z pomocy doświadczonego instalatora.

  • łazienka dla gości, łązienka gościnna, łazienka zdjęcia, toaleta gościnna

    Inspiracje: 15 pomysłów na małą toaletę

    Pomysłowe rozwiązania mogą uczynić nawet z najmniejszej łazienki atrakcyjną toaletę gościnną. Szybkie spojrzenie na wnętrze wiele mówi o stylu właścicieli.

  • baterie łazienkowe

    Baterie łazienkowe - co nowego w sklepach? [przegląd]

    Co nowego na rynku baterii łazienkowych? Baterie jednouchytowe wciąż są najpopularniejsze w naszych domach, ale obecnie ich typ nie jest jednym kryterium wyboru. Liczy się również estetyka, dobry projekt i oszczędność wody.

  • umywalki blatowe, umywalka, ceramika łazienkowa

    Montaż umywalki blatowej: wycinanie otworu w blacie i zabezpieczenie przed wodą

    Dekoracyjne umywalki, które stawia się na blatach, wciąż cieszą się sporą popularnością. Inwestorzy chętnie też wybierają modele półblatowe i podwieszane. Jednocześnie często nie zdają sobie sprawy z tego, iż podejmują tym samym decyzję o większym wydatku na blat i jego montaż.

  • umywalki, umywalka, umywalka blatowa

    Ceramika łazienkowa: umywalki blatowe

    Umywalki blatowe - stawiane na blacie, wpuszczane i podwieszane - popularność zawdzięczają wielości stylów i kształtów, a także możliwości zintegrowania z wyposażeniem meblowym łazienki.

  • łazienka dla niepełnosprawnych

    Łazienka dla niepełnosprawnych

    Po wypadku przez jakiś czas musiałem poruszać się na wózku inwalidzkim. Korzystanie z łazienki i toalety było gehenną. W swoim nowo budowanym domu chcę więc tak urządzić jedną z łazienek, by być przygotowanym na tego typu sytuacje. Janusz W., Sopot

  • Luksfery na ścianę kabiny prysznicowej

    Na forum: luksfery na ściankę kabiny prysznicowej

    Jak sprawdza się ścianka kabiny prysznicowej wykonana ze szklanych pustaków? Czy jej koszt (materiał, wykonanie) przewyższa koszt tradycyjnej murowanej ścianki (materiał, wykonanie, okładzina z płytek). Jak ścianka z luksferów sprawdza się przez lata użytkowania - czy jest odporność na wilgoć, łatwość czyszczenia.

  • kabiny prysznicowe, kabina prysznicowa, wyposażenie łazienki, łazienka

    24 kabiny prysznicowe

    Kwadratowa, półokrągła, narożna? A może typu walk-in? Przygotowaliśmy mały przegląd rynku - rodzajów kabin jest wiele, każdy znajdzie więc coś, co pasuje do jego łazienki, gustu i możliwości finansowych.

  • wanny

    24 komfortowe wanny

    Wanna ma nad kabiną prysznicową jedną przewagę - pozwala się zanurzyć w wodzie i odprężyć. Dlatego warto wybierać ją starannie, by kąpiel była dla nas komfortowa. Zobaczcie jakie wanny i za ile znajdziemy w polskich sklepach.

  • kabina prysznicowa z płaskim brodzikiem, płaski brodzik

    Jak zamontować płaski brodzik w łazience

    W nowym domu w jednej z łazienek, chcę zamontować płaski brodzik. Instalator twierdzi, że trzeba rozkuć podłogę pod całą jego powierzchnią. Czy rzeczywiście jest to konieczne? Nie wiem też, jaki do takiego płaskiego brodzika powinien być syfon, żeby woda nie wylewała się do łazienki. Edmund S.

  • Wielkość umywalki należy dopasować do funkcji i wielkości pomieszczenia - w niewielkiej toalecie wystarczy mała (około 40 cm), w rodzinnej łazience powinna mieć szerokość co najmniej 60 cm.

    Wybieramy umywalkę

    Niezależnie od tego, czy wybieramy umywalkę do rodzinnej łazienki, czy do niedużej toalety, powinna być ona wygodna, ładna i w akceptowalnej dla nas cenie.

  • Otwarta kabina walk-in z taflami szkła umieszczonymi w profilach z aluminium nadaje wnętrzu przestronności i lekkości

    Prysznice, kabiny prysznicowe - tłumacz prysznicowy

    Wydaje się, że prysznic, jaki jest, każdy widzi. Jeśli jednak przyjrzeć się bliżej, kwestia staje się dużo bardziej skomplikowana.

  • układanie płytek

    Metody obróbki płytek ceramicznych

    Planu układania płytek bez konieczności ich docinania czy wykonywania otworów raczej nie uda się zrealizować. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie płytki da się ciąć. A niektórych po prostu nie warto.

  • Laminowane tapety samoprzylepne są wyjątkowo dekoracyjne

    Co zamiast glazury na ścianę?

    Można by powiedzieć, że płytki ceramiczne na ścianach łazienki czy nad kuchennym blatem to ?oczywista oczywistość?. Osoby poszukujące nowych estetycznych wrażeń mają jednak do dyspozycji kilka innych materiałów

  • wanna z hydromasażem

    Jak czyścić wannę z hydromasażem?

    Pielęgnacja powierzchni wanny (najczęściej akrylowej, rzadziej stalowej), nie różni się specjalnie od zabiegów, jakim poddaje się modele standardowe. Jest jednak czynność, o której nie można zapominać.

  • wanna z hydromasażem

    Jak wybrać wannę z hydromasażem?

    Wanna z systemem hydromasażu to spory wydatek, dodatkowo wymaga poprawnego zamontowania przez specjalistę. Zdecydowanym mankamentem takiego urządzenia są też koszty eksploatacyjne oraz wysiłek potrzebny, by utrzymać wannę w czystości.

  • Stelaż podtynkowy - tajemnica eleganckiej łazienki

    Sedesy i bidety wiszące mają tę przewagę nad stojącymi, że łazienka z nimi jest bardziej elegancka, mniej akustyczna i łatwiej ją posprzątać.

  • DE: Villeroy & Boch, Vivia

    Prysznic z atrakcjami

    W kabinie prysznicowej zamiast zwykłego drążka ze słuchawką i baterią możemy zamontować panel lub zestaw natryskowy z półką, siedziskiem oraz dyszami masującymi. Dzięki temu kąpiel będzie prawdziwą przyjemnością i pozwoli nam się zrelaksować.

  • Współczesne syfony, metalowe i z tworzywa sztucznego, łatwo się demontuje

    Czyszczenie syfonu

    Dzięki syfonom, do łazienki czy kuchni nie przedostają się nieprzyjemne zapachy z kanalizacji. O syfon trzeba więc dbać.

  • Umywalka z brązu. Kohler

    Umywalkowe piękności

    Chętnie kupowane jeszcze kilkanaście lat temu umywalki z postumentem dzisiaj są już raczej rzadkością. W sprzedaży znajdziemy wiele ciekawych wzorniczo modeli, o różnych kształtach, wykonanych niekoniecznie z popularnej ceramiki sanitarnej i nie zawsze praktycznych w użytkowaniu, ale jakże wdzięcznych.

  • 9054129 https bi

    Na forum: Ile kosztuje remont łazienki

    Wymiana płytek, prysznica, umywalki i toalety - ile to kosztuje?