Podłogi i schody

 • MATERIALY REKLAMOWE FIRMY:TARKETT

  Podłogi olejowane Podłogi olejowane

  Znana od dawna metoda konserwowania drewna przez olejowanie robi dziś karierę "na podłodze". Olej nie tylko zachowuje naturalną urodę drewna, ale też dobrze chroni podłogę przed zniszczeniem Znana od dawna metoda konserwowania drewna przez olejowanie robi dziś karierę "na podłodze". Olej nie tylko zachowuje naturalną urodę drewna, ale też dobrze chroni podłogę przed zniszczeniem

 • Przycinanie płyty brzegowej

  Suchy jastrych

  Do wykonania suchych jastrychów służą specjalne płyty gipsowo-kartonowe albo gipsowo-włóknowe: pojedyncze lub zbudowane z dwóch zespolonych płyt (te drugie są przesunięte względem siebie w taki sposób, że na krawędzi powstaje zakład, więc łatwo je łączyć).

 • DO JEDNORAZOWEJ PUBLIKACJI

  Na styku drewna i płytek

  Aby skutecznie zabezpieczyć przed uszkodzeniem posadzkę wykonaną z różnych materiałów, warto na ich styku stosować różnego rodzaju profile i listwy wykończeniowe.

 • Układanie płytek - jaki klej pod płytki

  Najrozmaitszych zapraw do przyklejania płytek ceramicznych jest w sklepach mnóstwo, dlatego niełatwo wybrać spośród nich tę najbardziej odpowiednią.

 • Między parkietem a płytkami ceramicznymi ułożono tzw. listwę dylatacyjną. Zakrywa ona szczelinę - niezbędną w tym miejscu, by drewno mogło 'pracować'. Projekt wnętrza: Radosław Guzowski

  Podłoga do salonu

  Trwała i elegancka, a pod stopami ciepła. Taka jest wymarzona podłoga do salonu

 • Naturalnie wosk i olej

  Jeśli chcemy mieć naturalnie wyglądającą, ciepłą w dotyku i zabezpieczoną przed wodą podłogę drewnianą, wystarczy, że pokryjemy ją olejem lub woskiem.

 • Prawdziwe deski podłogowe

  Tradycyjna podłoga z desek na legarach wciąż jest w modzie - mimo że w sklepach nie brakuje różnego rodzaju parkietów i łatwych do układania paneli.

 • Podłogi. W głównej sypialni można sobie pozwolić na bardzo komfortową, jasną wykładzinę welurową lub pętelkową ciętą, o długim gęstym runie

  Podłoga w sypialni - cicha i ciepła.

  W części prywatnej, a więc sypialniach dobrze sprawdzają się miękkie wykładziny - przyjemne dla bosych stóp, wyciszające i ciepłe

 • Parkiet na ciepłej podłodze

  Choć najczęściej podłogi ogrzewane wykańcza się gresem, terakotą lub kamieniem, to można zastosować także drewno. Ale... nie każdy rodzajposadzki drewnianej się do tego nadaje.

 • Wykładziny sizalowe

  Są bardzo wytrzymałe. Trudno je zadeptać. Nie elektryzują się i lubią komputery. Nie cierpią wody. O czym mowa? O wykładzinach sizalowych.

 • Konsystencję wylewki samopoziomującej sprawdza się, wylewając ją z naczynia o pojemności 1 litra na gładkie podłoże - powinna rozlać się na szerokość ok. 40 cm

  Masy samopoziomujące

  Pozwalają uzyskać idealnie gładką i równą powierzchnię. Mogą być podłożem, na którym ułożymy panele, płytki, wykładzinę dywanową czy z PCW lub samodzielną posadzkę (np. w garażu).

 • Panele podłogowe

  Co na podłogę

 • Co wybrać na podłogę

  Sprawa przyziemna, a jednak ważna, bo nierzadko decyduje o wyglądzie całego wnętrza. Podłoga może się szybko zużyć i szpecić lub trwać niemal wiecznie, ładnie się starzejąc. Dlatego równie istotne jak uroda są jej właściwości.

 • Między parkietem a płytkami ceramicznymi ułożono tzw. listwę dylatacyjną. Zakrywa ona szczelinę - niezbędną w tym miejscu, by drewno mogło 'pracować'. Projekt wnętrza: Radosław Guzowski

  Podłogi: parkiet przemysłowy i kamień naturalny

  Jak będzie wyglądać parkiet przemysłowy, dowiemy się dopiero po jego ułożeniu. Wtedy zobaczymy, jaką kompozycję stworzą słoje i ile odcieni złoży się na jego barwę. Kamienne podłogi nie starzeją się nigdy. Nawet wytarte i porysowane wyglądają pięknie i szlachetnie.

 • Podłogi: pomysły na wykończenie

  Podłoga to ważny element we wnętrzu. Może narzucić styl, ozdobić, a nawet... optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie. Przyjrzyjmy się jej, bo podłoga to podstawa.

 • Parkiet na ogrzewanej podłodze

  Drewno na ogrzewaniu podłogowym? Tak, to możliwe. Żeby jednak z podłogą nie było później problemów, trzeba starannie wybrać materiał i znaleźć dobrego wykonawcę.

 • Podłoga - kłopot pod nogami

  Kupując mieszkanie z drugiej ręki, warto zwrócić szczególną uwagę na podłogę. Jej stan w dużym stopniu decyduje o wyglądzie mieszkania. A jeśli jest bardzo zniszczona, doprowadzenie jej do idealnego stanu może być sporym wydatkiem

 • Nowoczesne posadzki, które umożliwiają błyskawiczne wykończenie wnętrz, wcale nie muszą być hałaśliwe. Warunek: podczas wykańczania domu trzeba starannie odizolować elementy, przez które mogą się przenosić uciążliwe dźwięki i drgania.

  Dwa sposoby na cichą podłogę z paneli

  Odgłosy chodzenia po podłodze z paneli odbierane są często jako stukot. To spora wada, ale na szczęście można jej zapobiec.

 • Zaprawy samopoziomujące

  Z zapraw samopoziomujących, nazywanych również samorozlewnymi można wykonywać różnego rodzaju podkłady pod posadzki.

 • WNETRZE PARKIET PODLOGA FOT. WLODZIMIERZ OKONSKI PUBLIKACJA LADNY DOM NR 4 (66) - 4.2004

  Parkiet inny niż zwykle

  Ozdobne wielobarwne parkiety kuszą bogactwem wzorów. Warto się jednak dobrze zastanowić przed wyborem takiej podłogi i wyobrazić sobie, jak będzie wyglądała w zestawieniu z planowanym wyposażeniem wnętrza.

 • Nazewnictwo elementów schodów
 • podłogi drewniane
 • Podłoga z drewna

  W naszej strefie klimatycznej powszechnie stosowanym i sprawdzonym materiałem wykończeniowym podłóg jest drewno drzew iglastych i liściastych. Najczęściej używa się świerku, jodły, sosny, modrzewia, dębu, jesionu, buka, często też brzozy, klonu, orzecha, wiązu, grabu, czereśni. Coraz częściej pojawia się też drewno egzotyczne.

 • Podłogi z bazaltu

  Posadzki z bazaltu są wytrzymałe, nieścieralne i nienasiąkliwe. Można je kłaść na zewnątrz i we wnętrzach - zarówno mieszkalnych, jak i przemysłowych

 • Podłogi z drewna egzotycznego

  Są bardzo piękne, a przy tym praktyczne, bo egzotyczne drewno jest twarde i odporne na zarysowania czy wilgoć Podłogi z litego drewna można kłaść i w mieszkaniach - nawet w łazienkach czy korytarzach - i w pomieszczeniach o dużej intensywności ruchu, np. biurach, hotelach, ekskluzywnych sklepach, salach sportowych. Najpopularniejsze u nas gatunki to afrormosia, daru daru, iroko, akala, koto, kempas, teak; pochodzą z Afryki, Indonezji, dorzecza Amazonki.I wcale nie są wiele droższe niz rodzimy dąb, buk czy brzoza.

 • Płytki mozaikowe

  Są to kolorowe kwadraciki (przeważnie 2x2 cm, ale także 1x1 cm i 3x3 cm) odlewane z mieszaniny szkła stopionego w temp. 1200 st. C. Jednak w polskich sklepach sprzedawana jest zazwyczaj ich ceramiczna imitacja.

 • Niezniszczalne drewno

  Lakieruje się przede wszystkim po to, by chronić drewno. Lakier podkreśla również jego barwę i rysunek. Impregnaty chronią je ogniem, promieniami słonecznymi, owadami, grzybami, pleśnią, glonami, bakteriami, mchami i porostami.

 • Przycinanie płyty brzegowej

  Przygotowanie podłoża i układanie płyt z suchego jastrychu - galeria

  Do ich wykonania służą specjalne płyty gipsowo-kartonowe albo gipsowo-włóknowe: pojedyncze lub zbudowane z dwóch zespolonych płyt