Podłogi i schody

 • Parkiet na ogrzewanej podłodze

  Drewno na ogrzewaniu podłogowym? Tak, to możliwe. Żeby jednak z podłogą nie było później problemów, trzeba starannie wybrać materiał i znaleźć dobrego wykonawcę.

 • Podłoga - kłopot pod nogami

  Kupując mieszkanie z drugiej ręki, warto zwrócić szczególną uwagę na podłogę. Jej stan w dużym stopniu decyduje o wyglądzie mieszkania. A jeśli jest bardzo zniszczona, doprowadzenie jej do idealnego stanu może być sporym wydatkiem

 • Nowoczesne posadzki, które umożliwiają błyskawiczne wykończenie wnętrz, wcale nie muszą być hałaśliwe. Warunek: podczas wykańczania domu trzeba starannie odizolować elementy, przez które mogą się przenosić uciążliwe dźwięki i drgania.

  Dwa sposoby na cichą podłogę z paneli

  Odgłosy chodzenia po podłodze z paneli odbierane są często jako stukot. To spora wada, ale na szczęście można jej zapobiec.

 • Zaprawy samopoziomujące

  Z zapraw samopoziomujących, nazywanych również samorozlewnymi można wykonywać różnego rodzaju podkłady pod posadzki.

 • Podłoga z drewna

  W naszej strefie klimatycznej powszechnie stosowanym i sprawdzonym materiałem wykończeniowym podłóg jest drewno drzew iglastych i liściastych. Najczęściej używa się świerku, jodły, sosny, modrzewia, dębu, jesionu, buka, często też brzozy, klonu, orzecha, wiązu, grabu, czereśni. Coraz częściej pojawia się też drewno egzotyczne.

 • Podłogi z bazaltu

  Posadzki z bazaltu są wytrzymałe, nieścieralne i nienasiąkliwe. Można je kłaść na zewnątrz i we wnętrzach - zarówno mieszkalnych, jak i przemysłowych

 • Podłogi z drewna egzotycznego

  Są bardzo piękne, a przy tym praktyczne, bo egzotyczne drewno jest twarde i odporne na zarysowania czy wilgoć Podłogi z litego drewna można kłaść i w mieszkaniach - nawet w łazienkach czy korytarzach - i w pomieszczeniach o dużej intensywności ruchu, np. biurach, hotelach, ekskluzywnych sklepach, salach sportowych. Najpopularniejsze u nas gatunki to afrormosia, daru daru, iroko, akala, koto, kempas, teak; pochodzą z Afryki, Indonezji, dorzecza Amazonki.I wcale nie są wiele droższe niz rodzimy dąb, buk czy brzoza.

 • Płytki mozaikowe

  Są to kolorowe kwadraciki (przeważnie 2x2 cm, ale także 1x1 cm i 3x3 cm) odlewane z mieszaniny szkła stopionego w temp. 1200 st. C. Jednak w polskich sklepach sprzedawana jest zazwyczaj ich ceramiczna imitacja.

 • Przewodnik po drewnie egzotycznym

  Od kilku lat coraz bardziej popularne w naszym kraju staje się drewno egzotyczne. Czym jednak różni się teak od guatambu, tauari od kempasa, a massaranduba od tauari? Skąd pochodzi i czym się charakteryzuje? Co możemy robić z drewna egzotycznego, a co nie?

 • Niezniszczalne drewno

  Lakieruje się przede wszystkim po to, by chronić drewno. Lakier podkreśla również jego barwę i rysunek. Impregnaty chronią je ogniem, promieniami słonecznymi, owadami, grzybami, pleśnią, glonami, bakteriami, mchami i porostami.

 • Podłoga w pigułce

  Podłoga składa się z dwóch elementów: z podkładu i wykończenia, czyli posadzki.

 • Podłogi drewniane

  Naturalne piękno i ciepło emanujące z drewnianych powierzchni nadaje pomieszczeniom niepowtarzalny charakter, elegancję i przytulność. Nic więc dziwnego, że podłogi z drewna są ciągle w modzie.

 • Przycinanie płyty brzegowej

  Przygotowanie podłoża i układanie płyt z suchego jastrychu - galeria

  Do ich wykonania służą specjalne płyty gipsowo-kartonowe albo gipsowo-włóknowe: pojedyncze lub zbudowane z dwóch zespolonych płyt

 • Panele podłogowe

  Parkiety panelowe są dzisiaj niesłychanie popularnym materiałem wykończeniowym. Swój sukces zawdzięczają między innymi nieskomplikowanemu i szybkiemu montażowi oraz niskiej cenie.

 • Wyciszanie podłogi

  A kustykę domu można poprawić, ale naprawdę skuteczne wyciszenie pomieszczeń wymaga kosztownych prac modernizacyjnych. Rozrózniamy dźwięki mechaniczne (kroki, spadające przedmioty) i materiałowe (rozchodzą się w elementach konstrukcyjnych budynku).

 • Producenci podkładów podłogowych

  Firmy oferujące zaprawy do podkładów podłogowych i jastrychów