Więcej okien - więcej światła
Dobre doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym pozwala w znacznym stopniu ograniczyć zużycie energii elektrycznej, jest także niezwykle ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.
- Nie należy obawiać się większych powierzchni przeszkleń. Zarówno większe okna, jak i ich większa ilość wpływa korzystnie na klimat i komfort wnętrz.
- Tylko okna zamontowane na odpowiedniej wysokości spełnią wszystkie funkcje. Okno do poddaszy powinno znajdować się na tej samej wysokości, co okno tradycyjne, czyli maksymalnie 90-100 cm od podłogi. Tylko wtedy można przez nie wyglądać, utrzymując kontakt z otoczeniem zewnętrznym nawet w pozycji siedzącej.
- Okna do poddaszy można łączyć w zestawy - montować bezpośrednio obok siebie lub jedno nad drugim. Można zestawiać ze sobą okna różnych typów, na przykład okna obrotowe z klapowo-obrotowymi.
- Zainstalowane w połaci dachu okno można przedłużyć w dół lub górę przy pomocy dodatkowych elementów doświetlających. Są to elementy stałe, nieotwierane. Dolne elementy doświetlające GIL i GIU pozwalają na atrakcyjne przedłużenie w dół okien na poddaszu. Otrzymujemy w ten sposób pełen widok - od górnej krawędzi okna, aż do samej podłogi. Bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem są elementy doświetlające montowane powyżej okna połaciowego dostępne w różnych kształtach: półokrągłe - GIR, trójkątne - GIV i prostokątne - GID. Na poddaszach o konstrukcji ze ścianką kolankową można zastosować pionowe okna fasadowe VFE.
- Więcej o:
Grupa VELUX we współpracy z WWF ogłasza dwa nowe projekty dotyczące ochrony klimatu i przyrody w Wietnamie i na Madagaskarze
Okna dachowe - dlaczego warto wymienić na nowe?
Duże okno w dachu
Ocieplenie poddasza, a montaż okien dachowych
Zabezpieczenia antywłamaniowe w oknach dachowych
Jak oświetlić poddasze - świetliki i okna dachowe
Słoneczne systemy ogrzewania
Zestawy izolacyjne BDX