Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom gotowy na wszystko? Sprawdź, czy twoje ubezpieczenie też tyle daje

artykuł partnera

Dom to nie tylko budynek i jego wyposażenie, ale istotna strefa naszej prywatności. Chcąc ją chronić, zastanówmy się również nad odpowiednim ubezpieczeniem.

Dom gotowy na wszystko? Sprawdź, czy twoje ubezpieczenie też tyle daje
Dom gotowy na wszystko? Sprawdź, czy twoje ubezpieczenie też tyle daje
Ładnydom

Chronić to, co dla nas najważniejsze

Najlepsze ubezpieczenia mieszkaniowe przewidują kompleksową ochronę budynku mieszkalnego, jego wyposażenia, a także tego, co znajduje się na zewnątrz – np. w ogrodzie. Co najważniejsze, ubezpieczenie obejmuje również domowników i naszych czworonożnych pupili. Jak wygląda to w praktyce? Poznajmy historię pani Małgosi, która ma ubezpieczenie mieszkaniowe w Warcie. Pech chciał, że pani Małgosia poślizgnęła się na schodach i doszło do skomplikowanego złamania, które wymagało operacji i dłuższej hospitalizacji. W tym czasie nie miał kto zająć się jej ukochanym psem. Pani Małgosia skontaktowała się więc z ubezpieczycielem i uzyskała pomoc opiekuna zwierząt, który zawiózł psa do hotelu, w którym pupil czekał na powrót właścicielki. Pani Małgosia mogła dzięki tej pomocy skupić się na szybkim powrocie do zdrowia.

Szybka pomoc w kryzysowej sytuacji

Kto z nas nie doświadczył zalania mieszkania? Pralka, która odmówiła posłuszeństwa i wylała zawartość na posadzkę, zalewając mieszkanie poniżej, szwankujący sprzęt sąsiada, a może awaria rury? Okoliczności mogą być najróżniejsze… Z taką sytuacją miał do czynienia klient Warty, pan Edward z Krakowa, który wykonywał remont w swoim mieszkaniu. Ponieważ nie było jeszcze w stanie umożliwiającym wprowadzenie się, pan Edward po zakończeniu prac wracał na noc do dotychczasowego domu. Nie mógł więc w porę zareagować, gdy jedna z rur w remontowanej łazience zaczęła przeciekać i woda zalała mieszkanie sąsiada piętro niżej. Gdyby nie ubezpieczenie w Warcie, zostałby obciążony sporymi kosztami doprowadzenia do porządku mieszkania swojego, ale przede wszystkim sąsiada. Na szczęście ubezpieczyciel szybko zajął się sprawą i pan Edward mógł spokojnie kontynuować remont, pozostając w dobrych stosunkach z sąsiadami.

Klienci korzystający z ubezpieczenia mieszkaniowego otrzymują coś więcej niż ochronę mienia. Zyskują spokój ducha, komfort i ograniczenie stresu do minimum. Jeśli chcesz poznać więcej historii, które mogą przydarzyć się codziennie, zajrzyj na stronę dobrezakonczenia.pl.

Pomoc fachowca do dyspozycji

Jednym z najciekawszych i najbardziej przydatnych elementów ubezpieczenia jest możliwość skorzystania z pomocy fachowców, którzy pozostają do twojej dyspozycji. Jeżeli zepsuje ci się sprzęt AGD, ubezpieczyciel zadba o jego naprawę. W szczególnych sytuacjach istnieje także możliwość zapewnienia lokalu zastępczego.

W domu i poza nim

Doskonale wiadomo, że zadbany ogród to wizytówka domu, ale przede wszystkim miejsce, w którym przyjemnie spędzamy czas w ciepłe dni. Ubezpieczenie ochroni nas na wypadek kradzieży mebli ogrodowych, zdewastowania ogrodzenia, uszkodzenia podjazdu czy zniszczenia posadzonej w ogrodzie zieleni i roślin. Dotyczy to także sytuacji, w której to my nieumyślnie spowodujemy szkodę.

Dobrze wiedzieć, że ubezpieczenie Warty chroni nie tylko to, co gromadzimy w domu, ale i przedmioty, które towarzyszą nam poza nim. Nie będziemy więc musieli martwić się choćby o laptop, aparat fotograficzny czy instrumenty muzyczne, które zabieramy ze sobą, wychodząc z mieszkania. Z łatwością możemy również ubezpieczyć jeden z popularnych środków transportu, jakim jest rower, który stoi np. w przydomowym garażu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom gotowy na wszystko? Sprawdź, czy twoje ubezpieczenie też tyle daje