Grzejnik dekoracyjny: ciepło i nowoczesny wygląd. Kaloryfery ozdobne
Grzejnik dekoracyjny to o wiele więcej niż tylko element układu centralnego ogrzewania. Kiedyś wystarczyło, aby grzejnik dostarczał ciepło do pomieszczenia, bo takie jest jego podstawowe zadanie. Dziś oczekujemy czegoś więcej i stawiamy na grzejnik dekoracyjny, który ma być ładny, spełniać dodatkowo inne funkcje i umożliwiać sterowanie jego pracą, aby rachunki za ogrzewanie były jak najniższe.
Grzejnik dekoracyjny - nowoczesne wnętrza
Nowoczesny grzejnik dekoracyjny zapewnia odpowiednią temperaturę w domu. Modele dostępne na rynku mogą różnić się sposobem przekazywania ciepła, konstrukcją, a także wydajnością. Zastanawiasz się, jaki grzejnik do pokoju wybrać? Pamiętaj, że tego rodzaju urządzenia stanowią często nie tylko źródło ciepła, ale też wiele z nich może być ciekawym elementem wystroju wnętrza. Na rynku znajdziemy płyty, żeberka, modele dekoracyjne oraz przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka. Są też i takie grzejniki, których nie widać, ponieważ są zamontowane w specjalnych kanałach i tworzą kurtynę powietrzną przed oknami, nawet w rozmiarze XXL. Mamy zatem z czego wybierać. Decydując się na konkretne rozwiązanie, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie parametry techniczne ma grzejnik dekoracyjny (lub inny) oraz czy jego design pasuje do stylu danego pomieszczenia.
Zobacz także:
Grzejnik dekoracyjny poziomy
Zwykle grzejnik dekoracyjny - oraz inne - wiesza się na ścianach zewnętrznych pod oknami – wtedy pracują najefektywniej, zapewniając rozprowadzenie ciepłego powietrza w pomieszczeniu. Do takiego montażu przystosowane są wszystkie modele grzejników, czyli płytowe, żeberkowe i konwektorowe. Każdy znajdzie zatem urządzenie dopasowane do swoich potrzeb i stylu wnętrza.
Zobacz także:
Grzejnik dekoracyjny pionowy
Grzejnik dekoracyjny to nie tylko eleganckie urządzenie, ale przede wszystkim innowacyjne podejście do designu i wzornictwa przemysłowego. Takie modele zostały stworzone z myślą o tym, aby dopełniały dowolną przestrzeń. To wyjątkowe produkty mające niesztampowy kształt, czasami także podkreślony oryginalnym kolorem. Mogą też być wykonane z nietypowych, jak na grzejnik dekoracyjny materiałów, między innymi hartowanego szkła, lustra, kompozytów. Aranżując wnętrze, nie musimy się martwić, gdzie ukryć urządzenie. Wręcz przeciwnie - powinniśmy się zastanowić, jak je odpowiednio wyeksponować.
Zobacz także: Grzejniki w mieszkaniu - zasłaniać czy nie? >>
Grzejnik łazienkowy drabinkowy
Grzejnik łazienkowy drabinkowy podbił nasze pokoje kąpielowe, stając się ich nieodłącznym elementem. Jest doskonałym rozwiązaniem do niewielkich pomieszczeń, ponieważ zajmuje niedużo miejsca, a ponadto może pełnić funkcję wieszaka na mokre ręczniki. Na rynku znajdziemy produkty o zróżnicowanej wielkości oraz różnych wariantach układu, kształtu i wielkości szczebli. Różne rozmiary i modele pozwalają na zastosowanie grzejnika łazienkowego drabinkowego jako zasadniczego źródła ciepła we wnętrzu lub w mniejszych rozmiarach – dodatkowego elementu grzejnego przeznaczonego do suszenia ręczników.
Zobacz także:
Grzejnik do salonu: ukryty w podłodze
Pomieszczenia doświetlone przeszkleniami sięgającymi od podłogi do sufitu trudno ogrzać samymi grzejnikami zawieszonymi na ścianie czy też ogrzewaniem podłogowym. Można sobie z tym poradzić, montując schowany w podłodze w specjalnie wykonanym kanale (stąd jego nazwa grzejnik kanałowy). Jedynym widocznym elementem takiego grzejnika jest drewniana lub metalowa kratka; na tyle mocna, że można po niej chodzić.
Zobacz także:
- Więcej o:
Świąteczna kolekcja od Bloomingville
Prezenty dla domu - otul się miękkimi tekstyliami
Zastawa w kwiaty – powrót do natury na stole
Świąteczne prezenty - jak je wybierać?
Tekstylia ze świątecznymi motywami
Nowa kolekcja mebli Tone od Tylko
Ciekawe projekty wieszaków
Pomysły na prezent dla miłośnika designu